Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с AC3 Filter

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    39
    #1

    Проблем с AC3 Filter

    Ако пусна някой фил от рода на "Аз, роботът" или "След утрешния ден", без да съм инсталирал AC3 Filter, естествено няма звук, но когато си го инсталирам тоя филтер, звукът и картината не си съвпадат и филмът започва да сече нечовешки гадно. Ако не успея да се справя с този проблем в скоро време, сигурно ще изпадна в нервна криза. Моля ви, кажете, какво да правя!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #2

    Проблем с AC3 Filter

    Каква ти е кочинката, мегахерци и видеокарта ме интересуват

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    39
    #3

    Проблем с AC3 Filter

    Intel Celeron ~800 MHz

    Ram 128 MB

    Video Riva TNT2 32 MB

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    39
    #4

    Проблем с AC3 Filter

    OS Windows XP SP1

    имам инсталиран и DirectX 9

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #5

    Проблем с AC3 Filter

    Това което се сещам е :



    В настройките на Postprocessing Settings да намалиш до край Quality Level



    защото по Default са на ниво с което Duron 800 и Celeron 800 трудно се справят - мъка им е






  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Проблем с AC3 Filter

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    В настройките на Postprocessing Settings да намалиш до край Quality Level...



    <div align="right">Originally posted by Zaphod B*-*18/12/2004*:* 14:51:46</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Тази настройка не е в AC3 Filter-а, а във FFDShow.



    Trachisan, няма да е зле да кажеш кои кодеци имаш инсталирани и дали са актуални версии. Ако си с някой K-Lite... незнам...




  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    39
    #7

    Проблем с AC3 Filter

    Кодеците, които съм инсталирал, са:

    DivX 5.2.1

    DivX G400 2.83

    AC3 Filter 1_01a

    Direct VobSub

    Не съм си инсталирал ffdshow. Трябва ли?

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Проблем с AC3 Filter

    А филмите на които ти насича, проверявл ли си с какъв кодек са кодирани? А и за какво си инсталирал две работи за едно и също нещо? ( DivX G400 2.83 и Direct VobSub ) Аз лично предпочитам първото.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Проблем с AC3 Filter

    divx има настройка на качеството - бухай на min иначе няма да се оправят нещата. 5.2 иска по-силна машина и лично според мен може и да не помогне дори и min quality. най-непретенциозното декодиране е на ffdshow. вярно, че там липсват алгоритмите за последните поддържани ефекти в divx 5.2, но по-добре малко по-зле, отколкото нищо

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Проблем с AC3 Filter

    Аз съм с "Thunderbird" 700 MHz, 256МБ RAM, Radeon 9100 - настройките на DivX 5.2.1 са ми по подразбиране (Postprocessing Settings - Automatic Post-Proc Adjust - "Partial" Disable Post-Processing - не е маркирано. Film effect - маркирано и е в позиция посредата. В "Quality Settings" sa ми маркирани "Yuv Extended Mode", "Disable Logo", "Support Generic Mpeg-4"). Използвам същата версия на АС3 декодера, нямам инсталиран Direct VobSub, а само DivXG400.2_83. Единствената разлика е, че имам инсталиран и XviD - последна версия.

    Всичко си върви гладко - никакви проблеми.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    39
    #11

    Проблем с AC3 Filter

    Инсталирах си ffdshow и ac3 filter и сега всичко върви както трябва, така че мога да посътветвам и другите потребители, които имат проблеми с кодеците да инсталират тези двата. Аз доколкото разбирам във ffdshow са включени и DivX i Xvid и други неща, така че е уместна и комбинацията от инсталираните поотделно DivX, Xvid, DivXG400 и Ac3 Filter. Въпросът е да се махне Direct VobSub, защото, доколкото виждам, май че цялото насичане е било заради него. Когато си го махнах, нещата се оправиха. Естествено обаче нали съм голям перфекционист, сега друго ме дразни. Искам да гледам всички филми на Windows Media Player, защото звукът му повече ми харесва, а програмата явно си е доста тежичка, и при един-два филма, се получават засечки, но интересното е, че тези филми са от по-старите, а по-новите си ги пуска нормално, обаче не знам дали си внушавам или не, но движенията пак не ми се струват свръхреални. Например във филма "След утрешния ден", в началото, където е снимано от хеликоптер, движението напред, като че ли е равномерно насичащо - става дума за съвсем дребно насичане. Намалил съм настройките на качеството на минимум, но това не се променя. Иначе става за гледане. И на края въпросът ми е: Мога ли на моята щайга да гледам всички филми на Windows Media Player или малцината филми, които не ми тръгват добре, да ги гледам на други плеъри като например: "BS Player", "Zoom Player"(доста добър, но с гаден звук), "Windows Media Player Classic" и т.н. И другият въпрос: Внушавам ли си за това леко равномерно неестествено прекачане или трябва да направя нещо, за да го преодолея или просто отново трябва да ползвам други плеъри. Но като цяло желанието ми е, да гледам всички филми на Windows Media Player.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. uTorrent IP Filter
    От Pat във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-07, 23:51
  2. IpCop и l7-filter ?
    От stanyo във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-05, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе