Резултати от 1 до 8 от общо 8

uTorrent IP Filter

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    uTorrent IP Filter

    След като стана модерно да се говори за филтриране на достъп до информация, нека погледнем и обратната страна. Филтриране на достъпа до собствените компютри от самите юзери. За целта има създадени IP филтри работещи с различни peer-to-peer програми. Такъв има и за uTorrent - един от най-разпространените торент клиенти.

    Самия филтър и програмата за упдейтването му (uTorrent IP Filter updater ) всеки може да намери чрез Google.

    Въпроса ми е има ли такъв филтър "пригоден" за българските потребители? В който да фигурират НЕжеланите адреси на БГ институциите и организациите за които напоследък често се говори
    Ако има - от къде може да се изтегли. Ако няма, значи е време да се помисли по въпроса.

    Идеята ми хрумна когато четейки един ".nfo" файл попаднах на следното:


    -------------------------------------------------------------------------------
    Release Notes
    -------------------------------------------------------------------------------
    This is an IPFilter for uTorrent. Last updated on March 6, 2007.
    This was not created by me, but was tested by me. Works perfect.
    I reccomend this over PeerGuardian, as it is incorporated right
    with uTorrent, and does not require any extra computer resources.

    Released by .IPFilterCrew.

    Description:
    - Fixed:
    Bogons

    Added:
    11 more IPs (static) from leecher mod users
    6 more IPs (static) from corrupt data senders
    31 new fake servers
    4 new IP ranges from MusicNet, Inc
    7 IP ranges from MediaNet Corp.
    1 new IP range from MediaSentry
    1 IP range from Prokuratura Okregowa Warszawa-Praga

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #2

    Re: uTorrent IP Filter

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    След като стана модерно да се говори за филтриране на достъп до информация, нека погледнем и обратната страна. Филтриране на достъпа до собствените компютри от самите юзери. За целта има създадени IP филтри работещи с различни peer-to-peer програми. Такъв има и за uTorrent - един от най-разпространените торент клиенти.

    Самия филтър и програмата за упдейтването му (uTorrent IP Filter updater ) всеки може да намери чрез Google.

    Въпроса ми е има ли такъв филтър "пригоден" за българските потребители? В който да фигурират НЕжеланите адреси на БГ институциите и организациите за които напоследък често се говори
    Ако има - от къде може да се изтегли. Ако няма, значи е време да се помисли по въпроса.
    Кои са "НЕжеланите адреси на БГ институциите и организациите" ??? Искаш да ограничиш достъпа на uTorrent към даден тракер, или какво - аз не разбрах точно ???

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: uTorrent IP Filter

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    Кои са "НЕжеланите адреси на БГ институциите и организациите" ??? Искаш да ограничиш достъпа на uTorrent към даден тракер, или какво - аз не разбрах точно ???
    IP Filter служи за ограничаване на достъпа на дадената програма до определени IP адреси или група от адреси. На какво ше са тези адреси - няма значение Като пример - разгледай цитата от първи ми пост.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #4

    Re: uTorrent IP Filter

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    IP Filter служи за ограничаване на достъпа на дадената програма до определени IP адреси или група от адреси. На какво ше са тези адреси - няма значение Като пример - разгледай цитата от първи ми пост.
    Ясно е какво прави, исках да кажа, кои са тези толкова нашумели проблемни сайтове, които тормозят българските потребители?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: uTorrent IP Filter

    bluefish, идеята на pat е да не се позволява на потребители от, примерно, МВР, прокуратура, парламент и т.н. да ТЕГЛЯТ ОТ ТЕБ

  7. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #6

    Re: uTorrent IP Filter

    Като за начало може да се започне с тази мрежа 212.122.166.154/24 .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #7

    Re: uTorrent IP Filter

    Идеята е хитра. Дано само да не ни падне рейтингът.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: uTorrent IP Filter

    Освен споменатите от FearMe, бих добавил и всички известни адреси на "Амотера", "Диема вижън", BSA (Сдружението на издателите на бизнес софтуер) и всякакви други "правозащитни" организации и сдружения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. uTorrent
    От ggbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 23-06-06, 14:59
  2. IpCop и l7-filter ?
    От stanyo във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-05, 11:25
  3. Проблем с AC3 Filter
    От Trachisan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 20-12-04, 13:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе