Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем с Avast!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #1

    Проблем с Avast!

    Значи проблема ми е следният. Инсталирах си най-новата версия на програмата

    4.6.603 и два дена нямах никакъв проблем с нея. Сега след като включа комп. и се

    зареди уйна забелязвам долу в дясно на иконата на програмата има един знак за забрана

    и кълбото не помръдва. След като отворя въпростната икона, там където са настройките на

    Резидентната защита, забелязвам че липсват иконите на менюто (Инсталирани услуги). Имената ги

    има (Outlook/Exchange, P2P щит, Блокиране на скриптове и т.н.), но иконите липсват. Колкото

    и пъти да рестартирам комп. си е все така. Оправя се само ако прейнсталирам програмата.

    Може ли някой да ми каже от къде може да е проблемът и как да го реша, защото ми писна

    да прейнсталитрам програмата.

    Другият ми въпрос е за регистрацията на програмата. След като я инсталирам ме пита за

    серийният номер и ми казва, че ми остават броени дни за използване на програмата. Поставям

    номера и броенето на дните изчезва, но нормално ли е всеки път над мястото където пише, че

    сканира паметта да има надпис Регистрация. 10Х

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Проблем с Avast!

    Avast Antivirus e напълно безплатен за употреба в домашни условия. Изтегли си го от официалния им сайт www.avast.com и кажи дали пак имаш проблеми. Не вкарвай никакви кодове и други щуротии!

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #3

    Проблем с Avast!

    Значи проблема го реших ето как:



    Q: There?s a red circle on avast! a-ball icon in system tray and when I click on it,

    the error message appears saying "the AAVM subsystem detected a RPC error". How to fix this?



    A: First, use Windows Update to be sure that the RPC service is up to date.

    Then restart your computer and check if the problem persists. If it persists, follow these instructions:



    1. Right-click the icon MY COMPUTER and select MANAGE.

    2. In left column unroll SERVICES AND APPLICATIONS.

    3. Click on SERVICES.

    4. In the right column, look at the state of services avast! Antivirus and Remote Procedure Call (RPC).

    5. If any of these services isn?t set to start automatically,

    set it that way (right-click it and select PROPERTIES and the STARTUP TYPE set to AUTOMATIC).

    6. Restart the computer.



    This solution works on Windows NT, 2000, XP and 2003 only.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Проблем с Avast!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Avast Antivirus e напълно безплатен за употреба в домашни условия. Изтегли си го от официалния им сайт www.avast.com и кажи дали пак имаш проблеми. Не вкарвай никакви кодове и други щуротии!



    <div align="right">Originally posted by laMARTIN - 24/02/2005 : 16:18:38</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">home версията може да е свободна за употреба, ама pro версията си е хубаво да се регистрира. От регистриран avast pro по-хубаво няма. []

    -------

    Та, като стана дума за avast някой да не би да има key файлче за avast server. Щото avast server се регистрира не с код, както pro и home версията, а с key файлче.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #5

    Проблем с Avast!

    Да ама Не. След като направих всичко това което пишеше в сайта на пограмата, тя работи 2 дена както трябва до днес. След стартирането на компа тази сутрин проблемът се появи пак. Някой ако знае от къде може да идва проблемът нека сподели, защото програмата найстина ми харесва, но жалко че май ще се разделя с нея[V]

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #6

    Проблем с Avast!

    и при мен преди време даде фира,пак си карам с добрия стар NOD,като я доизкусурят пак ще я пробвам

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    15
    #7

    Проблем с Avast!

    Забравете за Аvast - поне засега.

    Добра е но не е найй!

    Касперски доста е напреднал в последно време

    с антивирусните си замисли.


  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Проблем с Avast!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...Касперски доста е напреднал в последно време

    с антивирусните си замисли.



    <div align="right">Originally posted by 3.14_J*-*27/02/2005*:* 09:24:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Да бе, щом намира незнайни за другите програми вируси и трие файлове за щяло и нещяло, доста ще е понапреднал...




  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Проблем с Avast!

    @carcass

    Инсталирал съм Аvast поне на 20 компа и не ми е създавала проблеми. Дори и върху SP2 на ХР. Може би нещо друго не е наред щом не се зарежда Аvast-а. Я си свали най-новата версия 4.6 pro, а не 4.5 pro, естествено, и пробвай пак.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #10

    Проблем с Avast!

    @ru-boy

    Точно с тази версия съм 4.6.603 Pro. Незнам какво и става на тази програма, но направих пак това което пишеше в сайта на програмата, а по точно от Services спрях активноста на програмата и после я стартирах наново. Рестартирах компютъра и вече два дена нямам проблеми, колкото и пъти да рестарирам Avast-a се зарежда без проблеми. Ще видя по-нататък как ще е, но за сега работи отлично. Искаше ми се да кача някъде ScreenShot на проблема, но за съжаление няма къде.

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Проблем с Avast!

    Качи го на www.hit.bg

    А относно Аvast про 4.6.х тя става от ден на ден по добра, чак ме изкушава да си я купя, за да подпомогна фирмата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #12

    Проблем с Avast!

    Ако се оваря ето това беше проблема:[/http://www.geocities.com/ushatia76/avast.GIF

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Проблем с Avast!

    Защо не махнеш програмата и да си изчистиш регистрите и после пак да я инсталираш. Имаш ли друг софтуер за защита? който да влиза в конфликт с антивируса. И най-добре пусни Аваст-а на най-висока сигурност, това не забавя системата и не и пречи.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #14

    Проблем с Avast!

    @ru-boy

    Всичко това което си предложил съм го правил. Дейнсталирал съм програмата изчистил съм всичко от регистрите и пак се появяваше проблема. Но откакто направих това което съм описал по горе вече 2-3 дена и при много рестарти проблеми нямам. Използвам Ad-Aware SE Professional, XoftSpy и Agnitum Outpost Firewall Pro ver. 2.5.375.4822 (374). А сега програмата работи на най-висока защита, снимката е от преди 4-5 дена и антивируса не беше настоен. Да се надявам че ще продължава да работи добре, защото и аз като теб сериозно се замислям за покупка на програмата.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    163
    #15

    Проблем с Avast!

    //offtopic

    Абе и аз се замислях над покупка на програмата ама кът видях цената и се отказах абе не е за Българи тая работа []

    //offtopic

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за Avast
    От hristobotev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 23
    Последно: 20-04-10, 21:50
  2. comodo и avast
    От hipopotama във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 03-01-09, 03:28
  3. Проблем с AVAST 4.6 Home!
    От canibus_bg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 28-09-05, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе