Резултати от 1 до 13 от общо 13

DVD дискове които вече не се четат...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #1

    DVD дискове които вече не се четат...

    Направих голямата глупост да си бекъпна всики мп3 на двд подложки оптикъл сторидж.От 11 диска след половин година се четат само 5. Дисковете не са надраскани, така че ако имате идеи за възстановяването им, моля споделете ги. Вече пробвах на 6 или 7 различни модела записвачки и двд роми но без какъвто и да е успех. Исо бъстер не върши работа.При отваряне устройството мига на парцали докато в един момент изтърси че диска е празен.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    DVD дискове които вече не се четат...

    Наистина голяма глупост си направил. "Optical Storage" е възможно най-противната марка за какъвто и да е вид дигитален носител. Доста ядове съм брал с тях - също, като при теб, макар и с обикновенни CD-носители. Значи правя записа, при мен всичко е точно, но на друг компютър/три упорито отказват да се четат. Ужас на филийки.



    Единственото, което мога да те посъветвам е да пробваш на DVD-устройство с по-прецизна оптика... или... почисти добре твоето и пробвай пак. Не изключвай, разбира се, и възможността да пробваш дисковете и на други компютри... въпреки, че си пробвал - търси моделът, на който са записвани - понякога чудеса стават... [личен опит]...





    P.S. И един съвет от мен към всички: Никога, ама никога, не правете "бекъп" само на един носител, дори и да е скъп, признат, надежден и т.н.! Случаят на Popkaro [и не само], доказва за пореден път, че "по-евтиното винаги излиза по-скъпо [макар, че влиза лесно]". []




  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #3

    DVD дискове които вече не се четат...

    И аз имам няколко диска Optical storage и няколко от тях след няколко месеца вече не се четат. Пробвал съм на няколко писачки и ромове обаче ги дава като празни след много стържене. Единствено, след няколко опита, единият успя да го прочете моята писачка и изкара директориите. Успях да сваля няколко файла но на повечето ми дава грешки сякаш диска е надраскан, а дисковете са си нови, да са слагани два пъти в писачката. Аз поне не можах да сваля каквото и да било от дисковете с изключение на един. Хубавото е, че информацията не беше важна. И повече никакви дискове optical storage.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    DVD дискове които вече не се четат...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Наистина голяма глупост си направил. "Optical Storage" е възможно най-противната марка за какъвто и да е вид дигитален носител. Доста ядове съм брал с тях - също, като при теб, макар и с обикновенни CD-носители. Значи правя записа, при мен всичко е точно, но на друг компютър/три упорито отказват да се четат.

    <div align="right">Originally posted by IvO™*-*21/05/2005*:* 13:39:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не искам да споря но при мен не е така има от 15.10.2003г, дискове и все още се четат.Имам и по-ранни на Опткал но са 790МБ и за тях не е полемиката.Опитахсе от Where I It да копвам но не стана

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #5

    DVD дискове които вече не се четат...

    Не искам да споря но при мен не е така има от 15.10.2003г, дискове и все още се четат.Имам и по-ранни на Опткал но са 790МБ и за тях не е полемиката.Опитахсе от Where I It да копвам но не стана



    <div align="right">Originally posted by kris11 - 21/05/2005 : 20:51:39</div id="right">

    [/quote]



    и аз така мисля на скапани писачки дисковете и криви,имам 3-4 годишни дискове оптикал и още си бачкат,записани на писачка Креатив,тоя креатив още си бачка за тия години да съм хвърлил 10-20 диска с нея,новата ми ЛГ за една година тотално се скапа през диск хвърлям буквално,сега си купих и ДВД писачка ЛГ да видим тя колко ще изкара

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #6

    DVD дискове които вече не се четат...

    mikk, както можеш да видиш говорим за DVD носителите на optical и че са скапани. Моите съм си ги записал, няколко пъти съм чел от тях, и си стоят в кутийките. И след няколко месеца като ми се наложи да чета пак от тях и информацията изчезнала. Не мисля, че писачката е проблема защото всички други дискове са си наред.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #7

    DVD дискове които вече не се четат...

    стана дума и за сд оптикал,не съм ги ползвал за двд защото просто не съм ги намерил на пазара

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #8

    DVD дискове които вече не се четат...

    Да не си ги оставил на слънце тези дискове? Много бързо се скапват

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    12
    #9

    DVD дискове които вече не се четат...

    И аз направих такава грешка преди година близо. Само че ДВД тата бяха МЕТРО МАРКА- голям боклук НЕ ГИ КОПУВАЙТЕ. Скоро ми попадна статия в някое от списанията за проблемите на ДВД дисковете. Като я прочетох косите ми настръхнаха. Вече правя архиви само на ЦД-та. ДВД-тата били много капризни- да не се драскат, специално кутии(ако се огънат малко повече заминават), и т.н. и т.н. Не си спомням всичко.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    DVD дискове които вече не се четат...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Вече правя архиви само на ЦД-та. ДВД-тата били много капризни- да не се драскат, специално кутии(ако се огънат малко повече заминават), и т.н. и т.н.



    <div align="right">Originally posted by fortunahaha - 25/05/2005 : 14:30:54</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ако размениш CD с DVD в тази концепция ще си по-близо до истината

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    12
    #11

    DVD дискове които вече не се четат...

    Нямам развалено СД досега като махна един случаи. Окислиха се батериите на дискмена и падна киселина на отразяващият слой. А в същото време разполагам с 50 ДВД-та които за нищо не стават.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    DVD дискове които вече не се четат...

    Аз пък имам 1000 DVD-та дето са ок (брак 10-15), и 3000CD (300 от които са леко проблемни за разчитане). Въпрос на носители. DVD то като цяло е по устойчиво на драскане, мръсотия, температура.

  16. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #13

    DVD дискове които вече не се четат...

    Аз пък ще ви посъветвам да си купите DVD записвачка която подържа DVD RAM и няма да имате повече грижи.

    Такива са например LGтата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Четат ли x265 телевизорите до момента?
    От detronik във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-07-17, 20:59
  2. Отговори: 53
    Последно: 26-09-16, 16:16
  3. Отговори: 6
    Последно: 19-04-11, 13:40
  4. До 5 г. затвор за онези, които складират пиратски дискове
    От diaflin6 във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 27-10-06, 09:24
  5. Които иска...
    От DoHKuXoT във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 31-03-06, 09:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе