Резултати от 1 до 5 от общо 5

Скритата информация в M$ Word ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #1

    Скритата информация в M$ Word ...

    Oколо 75 процента от електронните документи, които се намират в документооборота на различни комерсиални компании, съдържат информация, която самите те смятат за конфиденциална. 90 процента от тези компании не знаят, че е лесно да се получи тази информация от документите им. Това са изводите на компанията Workshare, която се занимава с въпросите на безопасността в корпоративните среди. Като един от големите проблеми по отношение на безопастността е любимата на целия български народ (и не само) програма Microsoft Word. Та Microsoft Word е способен да съхранява различни версии и части от фрагменти на документа при неговото променяне. Често при създаването на даден дкумент се използват фрагменти, които после се изтриват, но не съвсем, те просто остават скрити. Квалифициран специалист или хакер може много лесно да извлече скритата информация. Това от своя страна може да се използва за (промишлен) шпионаж или други неблагородни цели. Ако си мислите, че написаното досега са глупости, ще спомена, че самите специалисти от Microsoft признават наличието на този проблем и дори са пуснали специален инструмент за премахването на скритата информация, а именно "Remove Hidden Data" (rhdtool.exe). Microsoft силно препоръчва да се обработва със гореспоменатата програма абсолютно всеки документ преди да бъде използван в интернет. Е, Microsoft може да са напраили програма за премахването на скритата информация, но аз ще ви кажа, как да не оставяте следи в документите и без тази програма. Много е просто, след като създадете с големи или по-малки мъки документ просто копирайте в клипборда съдържанието му и после го изсипете в нова бланка. Това е всичко. Новата бланка ще съдържа само информацията от документа, без да има друга скрита информация.

    Полвината от текста е информация от интернет в мой превод а, другата половина е добавена от мен, резултат от опита ми в тази сфера.


  2.  
     
  3. SAGE
    Guest
    #2

    Скритата информация в M$ Word ...

    Според мен същия ефект се постига и при "Save As" на документа, т.е. премахва се "скритата" информация.[]

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Скритата информация в M$ Word ...

    А, <font color="purple">SAGE</font id="purple">, ти си бил жив, бре! Тъкмо смятах да те "полея с добро"... []



    <font color="purple">Ru</font id="purple">, можеш ли да дадеш някакъв линк към гореспоменатият файл, че този <font color="green">Google</font id="green"> само "broken"-линкове ми изкарва... И по-точно - дали има универсално .EXE за всичките версии на <font color="red">"MS Office"</font id="red">?




  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Скритата информация в M$ Word ...

    И аз ползвам едно "тулсче" ако имате предвид него - качих го ТУК

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Скритата информация в M$ Word ...

    Да, точно същото, нищо че е само за <font color="red">"Office 2003"</font id="red">.

    Мерси, <font color="purple">Pat</font id="purple">. []




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. дълъг текст без спейс word-wrap: break-word
    От Radina във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 28-01-09, 13:01
  2. broken word и pdf
    От eror във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 02-04-08, 21:04
  3. Скритата песничка в Уиндоус
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 22-05-07, 15:04
  4. Word ....
    От toofy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 25-02-02, 15:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе