Резултати от 1 до 13 от общо 13

Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #1

    Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    Става въпрос за РС, което е с Вин 3,11 и е работило предимно под DOS със счетоводна програма. Диска му е 400МБ. Може ли... и как да качя тази имформация на диска на РСто с ХП така,че имформацията от счетоводната програма да се запази и да може да се ползва на новото РС. Ако някъде из форума има имфо по този въпрос и това би ми помогнало.

    Благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    закачането и прехвърлянето на информацията са безпролемни. трудното е другото - дали ще може да се ползва, което зависи от 3 важни неща:

    1. дали програмата работи без инсталация или трябва да се инсталира
    2. дали ще работи под win xp
    3. дали е възможно на чиста инсталация да се добавят стари бази данни

    на нито един от тези въпроси не може да се отговори, без да кажеш за коя програма става въпрос. трябва да се намери човек, който от опит да знае и да е работил на нея. така наизуст никой не може да ти даде 100% сигурен отговор

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #3

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    Проблема е, че програмата Profit трябва да работи под DOS a Win XP няма такава. Тя си е инсталирана и си работи на старото РС... Целта е по някакъв начин да се направи да работи на новото РС а старото да се махне...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    след като е dos-овска програма проблеми с инсталация и прехвърляне на бази данни няма да имаш.
    xp предлага compatibility с win95 - ако тръгне така - тръгне.

    ако не ли - единственото, което те спасява е partition на fat32 и зареждане от startup диск на win98 в dos mode

  6. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #5

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    Ако възникнат проблеми с кодовите таблици за кирилицата, програмата Servant Salamander (чешкия вариант на TotalCommander) може да ги решава за някой файлови формати...
    //
    Казвам го в случай, че освен счетоводната програма искаш да си прехвърлиш и други стари файлове на новата машина.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #6

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    В друг форум ме посъветваха да направя следното, но нещо не можях да разбера точно как да го направя:

    lordvenom написа:
    Проблема ти е нищожен пич !
    Това което трябва да направиш, е да прехвърлиш информацията на новия компютър
    и да направиш мулти операционна система - имам в предвид, да качиш да речем ДОС, с помоща на boot-ваща дискета напримр за win98
    това се налага, защото WINXP няма дос среда ...
    Когато Sys-неш хард диска, в началото когато стартираш, че те пита кой Windows да зарежда като с преференции ще е XP .
    Изборайки Windows 98 ще те вкарва под DOS и от там ще можеш да си стартираш счетоводната програма !

    Дано да ме разбираш !!!

    Ако ми обясните как да постъпя по изброените точки мисля ,че ще се справя.... ХРто е на FAT32.
    Как да стане за да не се ползва всеки път системната дискета на 98.

    1. Прехвърлям имформацията .... КАК ? Като копирам имфото на диска в някоя папка ли ?
    2. да качиш да речем ДОС ... Имам дискетата ...Как да го направя ?
    3. Когато Sys-неш хард диска... какво ще рече ... и как да го сисна ?
    4. Като съм под DOS ще прехване ли принтера за да може да печати ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #7

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    1. Копираш информацията, която ти трябва, в някоя папка на новия диск
    2. Пробваш да стартираш ехе-то (или bat-а на ДОС-овската ти програма с Compatibility Options настроени за Windows95)
    3. Ако не тръгне, пробваш през DOS Box за XP (емулатор на ДОС, безплатен)
    4. Ако пак не тръгне, питаш някой по знаещ от мен...

    Аз така бих процедирал

    //Има и друг - по-хамалски вариант. Формат на новия диск, инстал на Win98, след това инстал на ХР. Когато искаш да работиш с ДОС-овската програма, буутваш 98. В останалите случаи - ХР.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    Ако програмата е заключена хардуерно със старите компоненти - няма как да стане.
    Ако не е (което лесно може да се провери, като се пусне на друго РС с DOS), и аз бих използвал DOSBox.
    По въпроса за 2 операционни системи на 1 РС няма защо да качваш 98, ХР, да зареждаш от bootable дискета... не че не става, но ето тук съм описал лек и елегантен начин за това: Две ОС т.е два Win XP на един комп

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #9

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    Всички съфорумци дотук са ти отговорили много точно.
    За линка на emos пък да не говорим, той наистина е върхът! :Super:

    Но от това, което си написал дотук ми се струва, че много бавно и трудно ще се справиш сам, т.е. ще загубиш много време. А времето както знаем е пари, особено когато се отнася за работа със счетоводен софтуер.
    Затова моят съвет е да се обърнеш към някой доста опитен с компютрите, който да прецени кой от изброените дотук методи е най-лесно приложим за теб.
    А ако нямаш такъв (доста опитен) познат, приложи закона на Jerry Purnelle (един от топ-редакторите на сп. BYTE):
    [size=14px]"Kaто не знаеш какво правиш, плати на някой който знае."[/size]

    Лично аз считам, че ако решиш да се пробваш сам трябва да приложиш:

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud

    //Има и друг - по-хамалски вариант. Формат на новия диск, инстал на Win98, след това инстал на ХР. Когато искаш да работиш с ДОС-овската програма, буутваш 98. В останалите случаи - ХР.

    1. Копираш информацията, която ти трябва, в някоя папка на новия диск
    2. Пробваш да стартираш ехе-то (или bat-а на ДОС-овската ти програма с Compatibility Options настроени за Windows95)
    3. Ако не тръгне, пробваш през DOS Box за XP (емулатор на ДОС, безплатен)
    4. Ако пак не тръгне, питаш някой по знаещ от мен...
    Успех!

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    Аз лично, първо бих закачил хард диска от стария комп на компа с XP и бих проверил дали програмата тръгва ( след като съм направил и подходящият шорт кът или бат файл) и след това ще се замислям за прехвърляне на информацията. Казвам го, защото имам една служебна програма в офиса (досовска) която има защита от копиране (която явно е свързана по някакъв начин с хард диска), т.е. задължително трябва инстал на друг компютър, но като закача харда на който е инсталирана на друг комп - работи безпроблемно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    30
    #11

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    Най-сигурен и мхогократно изпитан с DOS-овски програми е вариантът с 2 операционни системи.
    Какъв е принтерът?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #12

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    Човекът май си е решил проблема.
    Оказа се, че трябва да му се уточни, че трябва да прехвърли 1:1 папката с програмата на новото РС, а не цялата информация от стария хард в една папка на новото РС! И така да пробва.
    Работи, ама с маймуни. Казах му да си прехвърли и кирилизатора.
    Това по ЛС. Сега чакам потвърждение на работоспособността на системата.... Каза, че щял да каже какво става....

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #13

    Re: Как да качя имформацията от старо РС на РС с Вин ХР

    Благодаря на всички отзовали се. Програмата заработи... Остава да пробвам само изкарването на данните на принтера, но в момента нямам тази възможност на ремонт е. Ще пишя допълнително за това...

    Успехи на всички .... Благодаря ВИ !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със старо pc
    От HunterBG във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 11-11-12, 15:51
  2. Продавам старо PC
    От mgg050 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-06, 02:58
  3. HDD за старо дъно
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-10-05, 22:30
  4. Старо Пц
    От artos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 10-09-05, 15:23
  5. AGP 8x на старо 4х дъно
    От mobil във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 16
    Последно: 17-03-05, 23:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе