Резултати от 1 до 2 от общо 2

MicroMV формат - обработка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #1

    MicroMV формат - обработка

    Наскоро се сблъсках с този формат и съответната камера на Sony DCR-IP210E.
    Както знаете вероятно, формата е много специфичен и не е съвместим теоретично с други програми за редактиране, освен с тези, които си идват с дика към камерата (ImageMixer и MovieShaker). Също така не е възможно прехвърляне от тази камера през iLINK към miniDV.

    Въпросът ми е има ли някой опит с този формат? Има ли друг видеоредактор, с който да се обработва след кепчър? Налага ми се да направя общ филм от кадри от тази камера и от miniDV, засега абсолютно неуспешно (дори и не успях да сваля филма от касетата на компютъра - липсва диска с оригиналния софтуер, а всичко, което свалих от Интернет, не разпознава камерата). Всичко споделено от хора, работили с това чудо, ще ми е от полза.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #2

    Re: MicroMV формат - обработка

    За да спестя евентуални проблеми на някого, имал щастието или нещастието (въпрос на гледна точка) да си купи подобна камера, ще си отговоря сама.
    Форматът позволява кепчър единствено със софтуера от диска към камерата. За кепчър през IEEE1394 това е MovieShaker, като драйверът се инсталира заедно с инсталацията на редактора. Редакторът е много семпъл и почти няма възможности. Ако някой иска да обработва такъв филм в друг редактор, трябва да експортира материала в DV-AVI, като се има предвид, че софтуерът налага ограничения 9 минути за експорт. Играчката е голяма
    Описаната от мен камера е с прекрасни възможности и качеството на заснетото с нея е много добро, но проблемите с редактирането развалят впечатлението.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. обработка на мкв
    От eror във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 19-03-09, 10:48
  2. обработка на видео
    От nan66 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 05-03-07, 18:14
  3. помощ за DVD обработка!
    От DragonLtd във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-05, 21:01
  4. Видео обработка
    От zombi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-05, 15:43
  5. Програма за обработка на GIF
    От carcass във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 31-01-05, 12:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе