Резултати от 1 до 9 от общо 9

WinXp- Skan disk

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    44
    #1

    WinXp- Skan disk

    Ами проблема ми може и да е много прост за разрешаване, но аз не мога да се справя. Много често при стартиране на компютъра се включва синия екран и проверява някой от дисковите дялове на харда. Моят хард е SATA ако това е нещо важно. Въпроса ми е има ли някъде възможност или настройка с която това сканиране да се избегне. Да не говорим че предния път преди да се появи сканирането компютъра лично аз съм го спрял съвсем нормално като преди това съм излязъл от всички програми. Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #2

    Re: WinXp- Skan disk

    Да не би да закачаш някое флаш устройство преди да стартираш РС-то? Забелязал съм че при такава ситуация преди стартиране Хр-то винаги започва такава проверка. А ако си с дъно АСУС или АСРок и биоса се обажда, за да пита от кой диск да буутне.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    44
    #3

    Re: WinXp- Skan disk

    имам такава флаш памет но тя не е включена

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Re: WinXp- Skan disk

    Цитат Първоначално публикувано от ru4kata
    Ами проблема ми може и да е много прост за разрешаване, но аз не мога да се справя. Много често при стартиране на компютъра се включва синия екран и проверява някой от дисковите дялове на харда. Моят хард е SATA ако това е нещо важно. Въпроса ми е има ли някъде възможност или настройка с която това сканиране да се избегне. Да не говорим че предния път преди да се появи сканирането компютъра лично аз съм го спрял съвсем нормално като преди това съм излязъл от всички програми. Благодаря ви предварително.
    Харда да не ти е Макстор?

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: WinXp- Skan disk

    А ти оставяш ли го тоя scan, поне един път да се извърти докрай ? Щото ако го прекъсваш преди да е завършил, е нормално следващия път пак да се включи.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #6

    Re: WinXp- Skan disk

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Харда да не ти е Макстор?
    Какво имаш предвид, dash? Питам защото на едно рс с макстор всеки път при зареждане сканираше, и се чудех защо. Сега същия хард на друго дъно обаче си зарежда нормално без сканиране. И преди винаги съм го оставял да завърши сканирането както казава MitkoS

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: WinXp- Skan disk

    Преди доста време и аз имах същия или подобен проблем. Разбрах че имало опция в уйндоса (Хп), но така и не я намерих къде е....
    http://forum.setcom.bg/index.php/top....html#msg86621

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Re: WinXp- Skan disk

    Цитат Първоначално публикувано от bucho
    Какво имаш предвид, dash? Питам защото на едно рс с макстор всеки път при зареждане сканираше, и се чудех защо. Сега същия хард на друго дъно обаче си зарежда нормално без сканиране. И преди винаги съм го оставял да завърши сканирането както казава MitkoS
    Имам предвид че Maztor така и не успяха да направят добри дискове, още от първите им серии имаше какви ли не проблеми (изгорял DMA, странно поведение със различни дъна и т.н.)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #9

    Re: WinXp- Skan disk

    @ru4kata, виж това дали ще ти свърши работа.

    http://support.microsoft.com/default...23120121120120




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. The disk is write_protected.Remove the write-protection or use another disk.
    От lisa_lisanova във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-09, 19:32
  2. Шум от hard disk-a
    От DragooNART във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 26-05-06, 22:43
  3. Замяна на WinXp Pro с WinXp Home
    От skaishev във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-06, 09:29
  4. Suspend-to RAM/DISK
    От shulio във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 04-05-06, 22:14
  5. Copy DVD disk
    От Go_Play във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-09-04, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе