Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

ICQ 5 bugs ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #1

    ICQ 5 bugs ...

    От доста на време насам, хората много взеха да се оплакват от тази версия на ICQ. Ако има желаещи да споделят на тях какви бъгове са им се случвали, нека да пишат тук. Би било интересно коя версия предпочитате също, 5 или 2003 про. Аз лично карам с 5-цата, защото е по - газарска и има много повече глупости с които можеш да се разтовариш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #2

    Re: ICQ 5 bugs ...

    При мен на Win XP върви прекрасно версия 5 :Super:, обаче на Win 98 глей кво става*
    на 98 си ползвам 2002 или 2003, което имам

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #3

    Re: ICQ 5 bugs ...

    Ми най-много се нервирам, че като пиша на някой дето ползва SIM и от време на време му забива глупавия SIM...
    Иначе щеше да си е номер 1, ако някъде имаше скинове за него...

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #4

    Re: ICQ 5 bugs ...

    На мен лично не ми харесва това, че страшно много флаш са ползвали за това ICQ. За пример е мултиплай чата, имам чувството, че като влязат повече от 3-ма човека и компа ми ще забие, а е на 3 гхз .
    Отделно на всичко някой път ми се е случвало да не получавам съобщения за изпращане на файлове към мен. Друго, когато съм инвизибъл, другите потребители ме виждат онлайн, а просто се появява иконката за инвизибъл...
    Всякакви ейтакива глупости стават, ама още ги тарпя.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #5

    Re: ICQ 5 bugs ...

    Цитат Първоначално публикувано от The Mask
    Ми най-много се нервирам, че като пиша на някой дето ползва SIM и от време на време му забива глупавия SIM...
    SIM-ът му забива, защото ти му пишеш?!

    Цитат Първоначално публикувано от The Mask
    Иначе щеше да си е номер 1, ако някъде имаше скинове за него...
    Ами това е най-подплатената със скинове (макар само стандартни) версия на ICQ мисля... :coolsmiley:

    Иначе, в ICQ5 ме дразнят доста неща, които не са точно бъгове, а по-скоро липса на добра (за моите представи) функционалност:

    1, няма автоматично сортиране на потребителите в контакт-листа (по азбучен ред, например);
    2, в менюто ляв/десен бутон върху потребител от контакт-листа няма History - трябва да отварям message-прозорез за да извадя логовете;
    3, няма начин да изключа напълно екстрите (разбирайте - да премахна тая функция от прозорците);
    4, липсват някои от възможните статуси (то е ясно, че в Lite-версията си липсват, ама аз затова и не ги ползвам);

    ...(мога да изредя още доста)
    6, Miranda rullezz!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #6

    Re: ICQ 5 bugs ...

    Цитат Първоначално публикувано от CreatoR
    ...другите потребители ме виждат онлайн, а просто се появява иконката за инвизибъл...
    В подкрепа на т.6 от казаното от @BerkStock - в Miranda пък има начин никой да не те вижда, а ти да виждаш всички, и да ти се появява каквато си иконка искаш, включително и online

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #7

    Re: ICQ 5 bugs ...

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    В подкрепа на т.6 от казаното от @BerkStock - в Miranda пък има начин никой да не те вижда, а ти да виждаш всички, и да ти се появява каквато си иконка искаш, включително и online
    и QIP ги има тия екстри,има даже проверка дали даден юзър е скрит,(инвизибъл) и по моя мнение работи

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #8

    Re: ICQ 5 bugs ...

    Май ще слагам мирандата днес ...


    666 мнения ... Мисля да постоя малко с толкова поста ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #9

    Re: ICQ 5 bugs ...

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    В подкрепа на т.6 от казаното от @BerkStock - в Miranda пък има начин никой да не те вижда, а ти да виждаш всички, и да ти се появява каквато си иконка искаш, включително и online
    Няма начин да не те видя, както и да се скриеш - не забравяйте, че ISee плъгина за Miranda скенира контакт-листа за невидими/скрити потребители...
    А за втората част от цитата - това пак е ISee плъгина.

    'Ай стига за тая Миранда тук, че го избихме много на

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #10

    Re: ICQ 5 bugs ...

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    SIM-ът му забива, защото ти му пишеш?!

    Ами това е най-подплатената със скинове (макар само стандартни) версия на ICQ мисля... :coolsmiley:
    Да - SIM и ICQ 5 са бая несъвместими... а колкото до скиновете мисълта ми беше, че освен тези, които си идват с ICQ-то други няма - един Apple скин ще ми се отрази доста добре и тогава едва ли бих го сменил с нещо друго ...

    Колкото до QIP и Miranda - QIP не може да засича невидимите, ползващи Miranda...

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #11

    Re: ICQ 5 bugs ...

    Цитат Първоначално публикувано от The Mask
    Колкото до QIP и Miranda - QIP не може да засича невидимите, ползващи Miranda...
    верное както и обратното не става

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #12

    Re: ICQ 5 bugs ...

    Цитат Първоначално публикувано от The Mask
    Колкото до QIP и Miranda - QIP не може да засича невидимите, ползващи Miranda...
    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    верное както и обратното не става
    Пичове, нещо МНОГО сте се объркали, струва ми се... :coolsmiley:
    Ползвам и QIP, и Miranda - току що се самотествах (с два различни UIN-а съм) - засичането на невидими си работи прекрасно и при двата клиента един спрямо друг, имайки предвид че включвам всички възможни невидимости, защити, блокажи, забрани, бодливи мрежи с електрически ток и т.н.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: ICQ 5 bugs ...

    заради спорта преди време пробвах 5-цата, но я махнах точно след 30 минути

    в допълнение на изброените от berkstok ще допълня нещото, което преля чашата:

    при нестабилна връзка казва, че съобщението е изпратено, след което (да речем минута) връща същото съобщение с коментара "абе нещо стана. не можах да го изпратя". аз не искам icq-то да мисли вместо мен и да ме лъже, че нещо било ок, а после "sorry, батка". представих си ситуация, в която пращам "чакай ме в Х часа еди-къде-си", гася icq-то и тръгвам. след което вися като чочарка на въпросното място в Х часа.

    използвам си 2003b, изкушавам се да сложа qip, но пък там ме дразнят иконките. това, което аз виждам като статус на човек, който го използва е:

    - invisible

    - online

    - N/А

    - away


  17. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    204
    #14

    Re: ICQ 5 bugs ...

    незнам къде и в какво е проблема но на мен лично ... ми смениха данните на ICQ незнам дали се дължи на версията .От както ползвам QIP нямам никакви проблеми ... в тази тема сам писал за проблема си ....
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22785.0.html

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #15

    Re: ICQ 5 bugs ...


    Малко OFFTopic, но като стана въпрос за QIP някой има ли идея как може да се скрият HTML кодовете дето ги пращат Trillian и още няколко други клиента... Понеже ми писна да получавам съобщения от рода на:

    Код:
    <HTML><BODY BGCOLOR="#ffffff"><font lang="EN" >TEXT</BODY></HTML>

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. WinXP Bugs
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 39
    Последно: 02-11-01, 17:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе