Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    33
    #1

    Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Здравейте всички.

    Имам проблем, който засега не мога да реша сам и ето ме тук. От известно време се опитвам да преобразувам видеофайлове от DV камера, правя capture с DV качесто във AVI формат и го преобразувам в DVD формат (MPG формат с 6000 kbits/sec). Използвал съм три програми Pinnacle Studio 9 QuickStart, Ulead VideoStudio 7 и WinAvi Videoconverter. Получава се супер качествено. Събира се около 1 час до час и двадесет минути на един DVD диск, но проблемът е, че не се четат дисковете на повечето DVDта. Знам, че има стандарти при дисковете -R и +R, както и че някои дискове са поначало кофти. Чувал съм, че някои DVDта имат някакви настройки и не могат да четат дискове записани на компютър. Всичко, което съм записвал съм изпробвал на обикновено DVD - NEO и при него няма проблем, но на друиги устройства или не се чете нищо или само част от записа, което доста ме озадачава. Записвам на сравнително добри дискове EMTEC, Imation. Моля, да ме посъветвате ако аз не правя нещо както трябва или трябва да ползвам друга програма за преобразуване в DVD формат . Надявам се да не се повтарям с друга тема. Ако е така ме извинете.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Po princip ima po dobra suvmestimost na DVD players sus DVD+R, no vsi4ko zavisi ot modela, moje problema da ti idva ot zapisva4kata (dai model). Az rabotya s DVD+RW i nyama problemi sus 2 playera - no i dvata izri4no pi6e 4e 4etat DVD+RW.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #3

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Аз след като си кепчна нещо първо обръщам видеото в DVD формат с "TMPGEnc" programkata e супер проста за работа и после го пържа с нерото
    Може да пробваш и с "DVD Architect " кадето можеш да си направиш супер яко меню и после да си го запишеш директно но там е макло по сложно но с яко ръчкане ще го направиш.
    Опитаи така ако не става май наистина може да е от записвачката.
    Записалсам над 50 DVD-та и всичко върви и пее

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    33
    #4

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Записвачката е LG и записва и двата стандарта + и - R. Както писах, на плейъра, който ползвам за проби/евтин модел/, всичко се чете. Чете се и на компютъра на друг DVD плейър освен записвачката. Но при други DVDта се чете само част от записа. По мое мнение проблема е в самите DVD плейъри, но допускам, че и аз може да правя нещо неправилно. Обаче щом на едно DVD се чете, а на други не при условие, че спазвам стандарта на дисковете.....Особено много ме озадачава частичното разчитане. Ако има проблем не би ли трябвало да не чете нищо?Как е възможно от запис 1 час да се четат 20 минути примерно, а в същото време на компютъра се гледа целия запис?
    Tores, кажи от къде мога да дръпна споменатите програми, моля!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #5

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Тук ще ги намериш "http://www.data.bg/search.html"
    значи "DVD Architect" върви заедно с "Vegas Video" щом се занимаваш с видео обработка и тази програмка ще ти е от полза прави страшни неща а и не е толкова сложна.
    1. TMPGEnc - аз работя с версия 2.58. - опитаи първо с тази обърни фаила и си го запиши с "Ner-тo"
    А на коя скорост записваш може и в това да е проблема не за зписваи на по голяма от 8-ма аз ги печа на 4-та така че пробваи може да стане
    Успех
    P.S. ако нещо не си наясно с програмките кажи ако мога ще ти помогна
    Всичко се постига с яко ръчкане

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #6

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Да, TMPGEnc. изкарва коректен MPEG.Аз лично компилирам с DVDLab-Pro, щото не съм виждал до момента по-готина подобна програма (за моите нужди, разбира се :coolsmiley. А на LG-то можеш да му бутнеш Bit-setting-а от Нерото на DVD-ROM, когато печеш DVD+R. Не съм имал проблеми досега, следвайки тази процедура .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    33
    #7

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    И аз винаги ги пиша на 4-та, Tores. По принцип програмките, които ползвам уж са професионални, но винаги съм отворен към новото и определено обичам да се "ръчкам" в нещо по-различно.
    Мерси за линка. Трябваше да се сетя да потърся там.

    Като стана въпрос за Nero, Waffle Man какво разбираш под "бутватне на Bit-setting-а". Не съм много навътре с настройките на Nero. Винаги избирам DVD-ROM(UDF), заради големия размер на файловете.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #8

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    От менюто Choose Recorder.... като маркираш ЛГ-то в долния ляв ъгъл има бутон "БитСеттингс" или нещо подобно беше (в момента нямам ДВД писачка и говоря по памет).И от съответното падащо меню...казах го вече в предния си пост. Иначе когато печеш за stanalone DVD, преполагам избираш DVD-Video oт менюто за формати?

    добавено:
    И между другото DVD Architect-a на SONY e пръдня. Срамота!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #9

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Waffle Man
    Аз лично компилирам с DVDLab-Pro
    Добре не е лоша тоест доста добра е и тази програмка.
    Мерси винаги може да се научи нещо ново

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    33
    #10

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Waffle Man, на въпросното меню при мен няма такъв бутон. Има Options, Eject, Ok и Cancel. На опции няма нищо свързано с bit rate. Може да е различна версията. Моето е 6316.
    Относно формата избирам DVD-ROM(UDF), а не DVD-Video защото иначе ми излиза съобщение, че файла е много голям - над 2 GB и трябва да се запише с DVD-ROM(UDF). Веднъж се пробвах и записах със DVD-Video, въпреки предупреждението и стана, но не знам как ще се чете на обикновено DVD, а и файла беше обработен с WinAvi Videoconverter като самия файл е с разширение vob плюс още 4 съпътстващи файла.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #11

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Абе пич, за да имаш ПЪЛНА съвместимост със standalone плейъри ТРЯБВА да записваш диска като DVD-Video в НЕРО. И, да - няма да приема файлове по-големи от 2 ГБ, по простата причина,че VOB-овете, които формират едно ДВД са не по-големи от 1 ГБ. Както, между другото, би трябвало да ти ги output-ва програмата, с която компилираш, независимо коя. След финал на компилацията на едно ДВД, трябва да имаш: .IFO, .BUP. и .VOB файлове, които впоследствие влачиш и пускаш във вече отворената DVD-Video сесия. А bit setting-a НЕ Е bitrate. Също така много ме съмнява проблема да е във версията на НЕРО-то.....а и LG писачка, модел 6316 не ми е известна....Гледай внимателно менютата (и постовете :knuppel2: ). Успех и кажи дали се получава в крайна сметка. Темата се заформи добре и ще е полезна и за други хора.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    33
    #12

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Извинявам се за bit setting-a.
    Все пак ме разбра. Нямам такава опция.
    Относно
    няма да приема фалове по-големи от 2 ГБ, по простата причина,че VOB-овете, които формират едно ДВД са не по-големи от 1 ГБ. Както, между другото, би трябвало да ти ги output-ва програмата, с която компилираш, независимо коя използваш.
    [img][/img]Моят vob файл е 4,4 GB! A както писах още в началото другите програми, които ползвам преобразуват във формат mpg. Само WinAvi Videoconvertor го прави vob. Съпътстващите файлове действително са IFO и BUP и ги записвам всички. Освен това качеството между vob и mpg е в полза на vob формата, но както споменах 4,4GB. Ако някоя от вече препоръчаните програми се справя с този проблем ще е супер. Сега ми се налага да записвам по 1 час на 1 DVD.
    И все пак Waffle Man kak ще обясниш. че дискове записани със DVD-ROM(UDF), а не с DVD-Video се четат на DVDто, което ползвам за проби с оглед на написаното
    Абе пич, за да имаш ПЪЛНА съвместимост със standalone плейъри ТРЯБВА да записваш диска като DVD-Video в НЕРО

    Взимам си бележка и при първа възможност ще изпържа един диск на DVD-Video. Само се чудя дали да е* vob или mpg и дали ще ми разреши NEROто да ги запиша след като всичките ми фалове са над 2 GB.
    Благодаря за препоръките и дано наистина са полезни и на други.


    Основателни се оказаха опасенията ми NEROто не иска да ги записва над 2 GB във DVD-Video форамат. vob файла съм го записал пак в DVD-ROM(UDF). Явно трябва да си сменя програмата за преобразуване.

    [attachment deleted by admin]

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #13

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Ей, упорито момче,тцтцтц!!!
    Без излишно да разтягам локуми ПОВТАРЯМ, че според ДВД спецификацията трябва да имаш: .IFO, .BUP. и .VOB файлове, като последните не са по-големи от 1 ГБ. С какъв цвят да го подчертая, че да му обърнеш внимание ?!? 4,4 ГБ, та 4,4....В настройките на всяка сериозна програма има нещо подобно на "split VOBs into 1GB", което ще рече, че като се компилира ДВД-то програмата автоматично го цепи на парчета от по 1 ГБ. Малко гювеч: VOB-ът е ОПАКОВКА на MPEG-2 и всички други съпровождащи го (звукови тракове, картинки и субтитриращи) файлове . Поради което разлика в качеството "между vob и mpg " НЯМА. Най-вероятно си внушаваш :dock:. А и в крайна сметка бъди тарикат - ако не ми вярваш - вземи си едно ДВД от близката видеотека и разгледай детайлно структурата му. Това ДВД, което ти компилираш не трябва да се различава по структура от купешкото (като разновидност от файлове и големина на VOB-овете).

    Всяка програма, която не изкарва ДВД-то готово за печене, е достойна за категорията "пръдня". Съветвам те да не си тровиш нервите с подобни. В нета е бъкано с ръководства как се прави перфектното ДВД, поинтересувай се.

    Признавам, битсетинга не е задължително условие при печене, но все пак производителите на съответните писачки твърдят, че разрешава разните му там несъвместимости, които евентуално могат да възникнат. Например за DVD-R нямаш битсетинг.

    Между другото ДВД-ВИдео-то също се записва във файлова система UDF, само дето при първото папките ти са направени предварително и имаш предупреждения ако се опитваш да вмъкнеш нестандартни файлове.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    33
    #14

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Аз ако знаех нямаше да питам, а щях да двам акъл, както в момента правиш!
    Знам, че може да се раздели и в момента точно това правя, но не знаех за "опаковката".
    Добре поне, че си търпелив да отговаряш. :coolsmiley:

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #15

    Re: Проблем с четене на DVD дискове записани от компютър

    Когато използваш WinAvi Videoconverter в настройките има разделяне на части задаваш големината на vob файла колкото ти трябва и си готов

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 22-07-14, 14:08
  2. Проблем с четене на FLV файлове на SAMSUNG C650
    От megabait82 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 21-05-11, 16:59
  3. DVD-ELITE свири ли MP3-ки записани на DVD-R/+R
    От Lubo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 12-01-04, 16:42
  4. asus DVD-проблем с четене
    От jk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-11-03, 22:13
  5. ПРОБЛЕМ С ДИСКОВЕ /CD/
    От mxkolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 07-11-03, 10:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе