Резултати от 1 до 7 от общо 7

как да настроя CD-RW да записва на по-голями от 700MB дискове?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    39
    #1

    как да настроя CD-RW да записва на по-голями от 700MB дискове?

    Здравейте,купих си CD-R дискове -100мин. и 900МБ.,но Нерото ми показва,че дисковете са с капацитет 700МБ.???!!!.Имам Неро 6.6.0.12 DATA EXSPRESS.CD-RW- Модела е LG HL-DT-ST CD-RW GCE-8525B (52x/32x/52x CD-RW),на кутията на дисковете пише ABOVE NEROBURN 5.5

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: как да настроя CD-RW да записва на по-голями от 700MB дискове?

    В Preferences търси Expert features - там е ключа за палатката

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: как да настроя CD-RW да записва на по-голями от 700MB дискове?

    или използвай лупичката с надпис "Търси" от менюто на форума ;P

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re: как да настроя CD-RW да записва на по-голями от 700MB дискове?

    Раt -го беше писал но не мога да намеря линка . Ето ти го дословно
    :
    запис на диск чрез Overburn.
    1. Разберете дали записвачката ви поддържа Overburn и ако да, какъв е максималния размер който може да запише. Това за различните марки е различно. Различават се също и моделите от една марка.Информацията може да се намери в интернет.
    2. Избирате си програма за запис и правите необходими настройки в нея. (Аз ползвам Неро и затова ще пиша за него.)
    2.1. От меню - File -> Preferences -> General ->"Check for correct disk format before burning" -> махате отметката
    2.2. От меню - File -> Preferences -> Expert Features -> Enable overburn Disk-at-once burning -> трябва да е маркирано
    2.3. От меню - File -> Preferences -> Expert Features -> "Maximum CD length" - това е максимума който може да се запише на диска но представен във време (минути, секунди, сектори) Пример: 790МБ = 90 минути. Аз препоръчвам да НЕ се пише 90 мин. 00сек. 0 frm, a 89 мин. 59 сек. 0frm т.е. 1 сек. по-малко. (опитно съм установил, че дава по-малко проблеми).
    Тук трябва да отбележа, че се пише максимума който поддържа записвачката ви.(Виж т.1.) Ако този максимум е по-голям от диска на който ще записвате, тогава пишете стойността на диска.
    За пример ще използвам моята записвачка Plextor (PlexWriter 24/10/40A).
    Максималния размер който може да запише е малко по-малко от 835 МБ или 94 мин 57 сек 0 frm. Когато записвам на дискове 870МБ = 99 мин в графата "Maximum CD length" пиша 94 мин 57 сек 0 frm. Ако записвам на дискове 790МБ=90мин то тогава стойностите трябва да са съответно 89мин 59сек 0frm. (могат да остана и предишните - това не пречи на записа, но проблема идва ако по невнимание се опитате да запишете файл с големина по-голяма от тази на диска. Макар че е вграниците на възможнастите на вашата записвачка има опасност от повреда, мамар и минимална - в най-добрия случай Нерото забива, дава грешка и най-вероятно диска се скапва.)
    3. След като сме направили необходимите настройки пристъпваме към записа.
    От меню - File -> New... CD-ROM (ISO)
    В графата Multisession -> No Multisession
    В графата ISO
    -- File name length -> кое и да е, но за препоръчване е първото (ISO Level 1) има по-голяма съвместимост.
    -- Format -> Mode 1 - Задължително
    -- Character set - ISO 9660
    -- Joliet -> Маркирано
    -- Следващите надолу при мен са маркирани с изключение на третото - "Do not add the...."
    В графата Burn ->трябва да е маркирано Finalize CD
    -- Write speed -> 4x или 8x. На по-висока рискувате след това дисковете да не се четът или да се четът трудно и с грешки.
    -- Whrite method -> Disc-at-once
    Има още едма опция "Disc-at-once/96" за която пишат , че е точно за записване на големи дискове, но при мен дава грешка когато е на нея. Макар че записвачката я поддържа (така пише в спецификацията). Възможно е при други модели и марки да не е така, затова може да експериментирате. И за да не хабите напразно CD бланки, то първо пробвайте със симулация.Ако тя стане - значи и диска ще стане.(когато правите симулация трябва да има диск в записвачката и то такъв, на който бихте искали да направите записа.)
    4. Натискате бутона "Burn", ще излезе съобщение че се опитвате да записвате повече информация отколкото е възможно да се запише на нормален диск......Искате ли да направите Overburn? Щраквате на "Write overburn CD" след което започва същинския запис.Пишете на не повече от 8х.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: как да настроя CD-RW да записва на по-голями от 700MB дискове?

    Eто ти и друг линк: http://pchelp.data.bg/Nero/Overburn/Overburn.htm

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re: как да настроя CD-RW да записва на по-голями от 700MB дискове?

    може да се използва и Nero CD-DVD Speed за да се видят точно възможностите за overburn на дисковете от различни производители; дори 700 мв-и цд-та могат да запишат малко отгоре...

    ползвал съм overburn с НЕРО, ама престанах да го правя редовно - предпочитам да запиша 2 обикновени диска, отколкото един 900 мв, който май може да се прецака по-често от тези с обикновения размер; и от по-големите май не стават аудио дискове....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: как да настроя CD-RW да записва на по-голями от 700MB дискове?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    ... и от по-големите май не стават аудио дискове....
    Стават, и още как! Баш 99мин. съм си правил, че и се четат на всички плейъри, дето съм ги пробвал....
    Трябва да са читави, обаче! Multidisk99 са такива. Представителството им е малко след Малък градски театър зад канала

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. помощ за запис на подложка 700MB
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-09-06, 14:18
  2. Как да накарам Winamp 5 да записва cd?
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 07-09-05, 21:30
  3. Сканиране на негативи по-голями от 35мм?
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-04, 06:57
  4. запис на DVD филм на 700Mb CD подложка
    От rums във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 30-07-04, 10:43
  5. HP CD-Writer 8100 Plus и запис на 700MB CD
    От EX-DJ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-02, 09:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе