Резултати от 1 до 14 от общо 14

Програма за гледане на DVDta ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Програма за гледане на DVDta ?

    Та въпросът ми е с каква програма (плеър) мога да гледам DVDta?

    Можете ли да препоръчате нещо по въпроса? По възможност нещо елементарно и да не си пречи с BSplayer, DivX Player и прочее, за няколко ДВД диска не ми се занимава с "мащабни реформи"
    Между другото предполагам, че ако си копирам директориите от ДВДтата на харда ще мога да ги гледам, защото знам, че като се гледат филмите от диска, ДВДто(устройството) се износва по-бързо.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #2

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    Цитат Първоначално публикувано от SET_time
    Та въпросът ми е с каква програма (плеър) мога да гледам DVDta?

    Можете ли да препоръчате нещо по въпроса? По възможност нещо елементарно и да не си пречи с BSplayer, DivX Player и прочее, за няколко ДВД диска не ми се занимава с "мащабни реформи"
    Между другото предполагам, че ако си копирам директориите от ДВДтата на харда ще мога да ги гледам, защото знам, че като се гледат филмите от диска, ДВДто(устройството) се износва по-бързо.
    Аз лично ползвам PowerDVD на CyberLink исъм много доволен от нея,въпреки,че не може да се нарече "елементарна".По мое мнение това е една от най-добрите програми в този раздел,наравно с WinDVD.
    Ако ги копираш,ще ти трябва и допълнителна програма за DVD-rip (напр. DVD Decrypter).Този начин за гледане е по-добър,защото не износва DVD - устройството.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    Аз ползвам WinDVD, а по въпроса за износването - има си решение - DVDIdle (кешира информацията на харда - примерно за 90 мин. филм, устройството работи около 15мин.) Естествено много по-добре е ако предварително цялото двд се RIP-ne на харда, но както сам казваш - не ти се занимава излишно.
    А по принцип за гледане на двд е необходим декодер (MPEG2 Decoder), а не специален плеар. Ако имаш инсталиран такъв - можеш да ги гледаш (двд-тата) и с уйндоус медиа плеара.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #4

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    Аа ползвам Nero ShowTime CE; може да се използва и безплатната JETAudio Basic, но образът е малко по-лош от този на неро шоутайм; Windows Media Player също става в края на краищата...

  6. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #5

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    още един глас за PowerDVD - лека проста и много надеждна.
    Относно износването на лазара - прав си до някъде .. колко време според теб ще трябва да копираш едно ДВД - пък и не знам как стои въпроса с защитите ...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    Цитат Първоначално публикувано от WilliamDark
    .....- пък и не знам как стои въпроса с защитите ...
    DVDIdle Pro се е погрижила и за тях.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    Аз пък си ползвам -> "Full Screen Player" <- [~ 500 KB]. Много си ми пасна някак, има си интерфейс и на български език. Преди бях с "PowerDVD", но честно казано не виждам някаква съществена разлика в качеството - за това има значение кодекът, който е инсталиран, а в моя случай той си е пак на CyberLink Corp. -> DVD Mpeg-2 Codec <- [~ 220 KB]. Инсталираш го и можеш да гледаш DVD-филми на всеки плейър, който позволява това.

  10. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #8

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Аз пък си ползвам -> "Full Screen Player" <- [~ 500 KB]. Много си ми пасна някак, има си интерфейс и на български език. Преди бях с "PowerDVD", но честно казано не виждам някаква съществена разлика в качеството - за това има значение кодекът, който е инсталиран, а в моя случай той си е пак на CyberLink Corp. -> DVD Mpeg-2 Codec <- [~ 220 KB]. Инсталираш го и можеш да гледаш DVD-филми на всеки плейър, който позволява това.
    Пробвах го - много е приятен и смятам да го използвам :Super:

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #9

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    Много благодаря на всички за отговорите!
    Свалих си "Full Screen Player" и DVDdec (ДВД декодер, пак от същия сайт, това са кодеци доколкото разбрах от описанието). Всичко си върви както трябва Само дето накъсва картината като гледам ДВДта. РСто ми е КТ7 на 850 MHzq видео картата GForce 4 64RAM, може да ми е слаба машината.
    Чудя се дали ако пробвам с DVDIdle Pro (дето кешира) това няма да оправи накъсването или ако ги рипвам? Като гледам нормални видео файлове AVI и прочее няма накъсване.

  12. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #10

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    може да пробваш, но ако двдто е дефектно (надраскано) нищо няма да ти помогне

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    аз бях на PowerDVD до версия 6, но минах на WinDVD, защото Power-a се издъни 2-3 пъти при звука на 4 колони (направо отказа да пуска звук)

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #12

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    Ами на ДВДтата нищо им няма. Като стана дума за звук обаче, през цялото време на филма се чува едно доста досадно пукане пращене и прочее.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #13

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    Аз ползвам ASUSDVD - нямам оплаквания...

  17. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #14

    Re: Програма за гледане на DVDta ?

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Аз ползвам ASUSDVD - нямам оплаквания...
    Това е най лошия вариант.. повярвай ми

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Гледане на 3Д Филми
    От WingShot във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 19:34
  2. Програма за гледане на телевизия
    От tristen във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-02-09, 22:28
  3. Програма за гледане на филми???
    От D3BEP във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 20-03-04, 00:29
  4. гледане на филми
    От buny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-04, 06:22
  5. има ли програма за гледане на филми от ftp ?
    От raptor_bg във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-03, 09:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе