Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Програма за гледане на филми???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Програма за гледане на филми???

    Можете ли да ми помогнете с програма за гледане на филми директно от ftp сървъри, без да се налага даунлоуд, чудесно би било ако въпросната програмка може да интегрира и субтитрите. Благодаря ви предварително[]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Програма за гледане на филми???

    Хехех [] да ти кажа всяка програма става, стига връзката да ти е 10 Mbit-а []

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Програма за гледане на филми???

    Интересно! И как става номера?

    Иначе и 2Мб стигат като скорост, но за директно гледане от FTP не съм чувал.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #4

    Програма за гледане на филми???

    Ако говорим за Streaming естествено, че не може.



    Аз говоря за това:




  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #5

    Програма за гледане на филми???

    Да отворя линк в медиа плейъра? При мен не става Deadknight. Може би има нещо общо с вида на сървъра... Друга програмка няма ли? Значи уточнявам, ftp server-а е локален.



    Упс.. И твоят е такъв.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #6

    Програма за гледане на филми???

    Хмм, може и да не става с всяко FTP.

    За това не се бях замислил.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Програма за гледане на филми???

    Да понапиша и аз няколко реда...



    Първо - малко инфо относно DivX-a, във края на всеки файл(филм) има индекс, който е нужен на плеъра за да може да възпроизведе филма, поради тази причина повечето плеъри трябва да прочетат целия файл, което от своя страна означава, че не могат възпроизведат филма от фтп като поток (стрийм). Това обаче не важи за някои плеъри - примерно Crystal Player, който може да пусне филм и без да му го има края. Тъй като аз не ползвам тоя плеър, не знам дали може да му бъде указан да търси файла от ftp:// или http:// примерно. Друг плеър, по-скоро програма, която може да възпроизведе DivX, без да е свален целия е Avi preview, която ползвам за да видя какво е качеството на филм преди да почна да го тегля - наточвам си 3-4 Мбайта и виждам за какво става въпрос. За съжаления Avipreview може работи само с локални файлове, т.е. не може да отвори ftp.alabala.com/film.avi

    Навремето бях намерил някакъв плеър, Jambo-нещо-си, не помня точно името, който можеше да възпрозвежда точно DivX, който е на ftp или http сървър - т.е. филма се гледа точно като стрийм. За съжаление беше доста ранна бета, при един приятел работеше, при мен правеше проблеми и аз го затрих.

    За гледане на един филм средно отиват около 150 килобайта/сек, ако филма е със МР3 звук (ако е със 5.1 канален АС3 - повече), като има една малка особеност - ако се гледа през шарнат ресурс на локална мрежа, за да тръгне филма примерно със Media Player или който и да е плеър от този род (BS Player и т.н.т), трябва да бъдат прочетени 7 Мбайта от филма и тогава тръгва възпроизвеждането.

    Дотук казаното за плеърите се отнасяше за Windows платформи.

    До колкото знам при Линкуса mplayer-а може да пусне DivX без да му е прочел края на файла, но не съм сигурен дали може да го пусне от фтп, а и тук има достатъчно хора с опит в тази ОС, които да дадат компетентно мнение.

    В момента съм намерил няколко проекта, при които става въпрос точно за пускане на DivX файлове като стрийм през TCP/IP, но все още има какво да се желае от тях, а и особеност при тях е, че става въпрос за клиент/сървър приложение, а не просто програма, която да може да гледа DivX от който и да е фтп сървър при наличие на достатъчно скорост...

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #8

    Програма за гледане на филми???

    Аз съм останал с впечатлението че тази работа става само ако има Samba

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #9

    Програма за гледане на филми???

    за момента това е наистина единственото универсално работещо решение, но само в рамките на локалната мрежа

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    76
    #10

    Програма за гледане на филми???

    Аз ползвам VLC media player, отваря почти всички филми (на някои забива, не знам защо). Идеален е за целта. Качил съм го в техно линка. Enjoy

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #11

    Програма за гледане на филми???

    Някои да ми препоръча добър кодек .Които да "пуска" ВСИЧКИ филми ,а не да има пропуски особенно с новите [:D]

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    86
    #12

    Програма за гледане на филми???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Някои да ми препоръча добър кодек .Които да "пуска" ВСИЧКИ филми ,а не да има пропуски особенно с новите </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Такъв кодек няма! Ще мине една седмица, ще остарее и няма да ти пуска новия филм. Единственото решение е да си ъпдейтваш често кодеците, тъй че ето ти два линка:

    FFDSHOW 20030523: http://prdownloads.sourceforge.net/f...3.exe?download

    K-Lite 2.21 RC16: http://www.data.bg/f.php?fid=3382232

    На мен тези ми вършат добра работа, надявам се и на теб да свършат.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #13

    Програма за гледане на филми???

    Благода ря ти peperoni ,но имам само един последен въпрос.

    Двата едновременно ли да ги инсталирам и имам ли нужда от Антифриза ????

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #14

    Програма за гледане на филми???

    Не слагай два кодека.Най вероятно е да се скапят и двата.А най-добре е да не слагаш codec packs а за всичко поотделно.За субтитри за Xvid итн.Така можеш и да си слагаш и махаш каквото искаш когато поискаш

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    86
    #15

    Програма за гледане на филми???

    Не помня вече откога ползвам кодеци, но никога не са ми се скапавали, независимо колко съм слагал. Единственият минус, е че системата започва да се торзмози сериозно.



    Vova, пробвай само с FFDSHOW, би трябвало да свърши работа. Ако някой филм не ти тръгне сложи K-lite-a и върху него пак FFD-то. Антифриза не ти е нужен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гледане на 3Д Филми
    От WingShot във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 18:34
  2. Проблем при гледане на филми
    От swan_ във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 47
    Последно: 10-12-09, 16:41
  3. Проблем при гледане на филми
    От hecoat във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 19-02-06, 13:16
  4. гледане на филми
    От buny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-04, 05:22
  5. има ли програма за гледане на филми от ftp ?
    От raptor_bg във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-03, 08:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе