Резултати от 1 до 11 от общо 11

Mozilla Firefox 1.5

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Mozilla Firefox 1.5

    Здравейте !
    Тук една колежка ме притеснява като влизала в дир.бг и си цъкала на зодиак след като се появи рекламата на БТК бутоните на зoдиака ставали неактивни
    тогава исталирах новият Mozilla Firefox цъкнах на Tools>Extensions>Adblock Plus>Options там цъкнах на отметката Enable Adblock и с това проблема и беше решен ! Обаче сега на хубавата ми колежка не и харесват табовете нито че като излезе от Mozilla Firefox и после пак влезе и се зарежда последната страница кадето е влизала ! Обясних и като излиза от firefox да натиска бутончето "Clear"обаче на нея това и било много сложно и забравяла !Цъках цъках но никаде не намерих решение на големият проблем !Та молбата ми е бихте ли ми казали как да направя така че да и настроя Firefox да работи както старата версия Mozila firefox 1.0.3 ! Проблем 1 : Вместо табове да и се отварят нови прозорци ! Проблем 2 : Като излиза от Mozila firefox и после пак влезне да не и се зарежда последно каде е влизала !
    Предварително ви благодаря !

    Първият проблем е решен ! Остава проблем 2 !!!!!!!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    41
    #2

    Re: Mozilla Firefox 1.5

    Подозирам, че проблема се корени в екстеншъна "Session saver". Провери дали е инсталиран (>>Tools>Extensions), и поцъкай из неговите настройки съответно.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #3

    Re: Mozilla Firefox 1.5

    Цитат Първоначално публикувано от Pit
    Та молбата ми е бихте ли ми казали как да направя така че да и настроя Firefox да работи както старата версия Mozila firefox 1.0.3 !
    Като махнеш излишните extensions, а именно - това, което ти е написал Slayerized.

  5. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #4

    Re: Mozilla Firefox 1.5

    Получи се много благодаря !

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Mozilla Firefox 1.5

    Хора, от как сложиш 1.5 понякога като накликам на линк (дори и тук във форума) ми се появява прозореца "php file: Open with..." и тук трябва да избирам приложение или да го сейвна. Ако посоча Firefox, просто се отваря един нов празен прозорец и пак излиза "Open with". Това много ме озадачава и не успявам да се преборя с него!? Някакви идеи

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #6

    Re: Mozilla Firefox 1.5

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Хора, от как сложиш 1.5 понякога като накликам на линк (дори и тук във форума) ми се появява прозореца "php file: Open with..." и тук трябва да избирам приложение или да го сейвна. Ако посоча Firefox, просто се отваря един нов празен прозорец и пак излиза "Open with". Това много ме озадачава и не успявам да се преборя с него!? Някакви идеи
    1. деинсталирай го
    2. изтрий директорията {WINDOWS-ки дял}:\Documents and Settings\{USER NAME}\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox
    3. изтрий директорията {WINDOWS-ки дял}:\Program Files\Mozilla\Firefox
    4. инсталирай го наново

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #7

    Re: Mozilla Firefox 1.5

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Хора, от как сложиш 1.5 понякога като накликам на линк (дори и тук във форума) ми се появява прозореца "php file: Open with..." и тук трябва да избирам приложение или да го сейвна. Ако посоча Firefox, просто се отваря един нов празен прозорец и пак излиза "Open with". Това много ме озадачава и не успявам да се преборя с него!? Някакви идеи
    С преинсталация най-вероятно няма да се оправи - проблемът е дискутиран във форумите на Mozilla.

    Марто, първо погледни дали в

    Tools >> Options >> Downloads >> 'Download Actions' View & Edit Actions...

    ..случайно няма описано разширението .php - ако го има, дай му Remove Action.


    После виж във Folder Options на Control Panel-а - възможно е някоя друга програма, която си инсталирал (наскоро?) да е добавила асоцииране (със същата програма например) на разширението .php - ако е така, асоциирай го с Firefox-a или направо изчисти въпросната асоциация.


    Друг вариант, с който някои хорица са си решили този проблем, е пълно изчистване на cache-a на лисицата...


    Най-често, дискутирайки темата, хората там отбелязват, че е по-вероятно проблемът да се крие в сървъра (понеже "PHP is a server-side language") и по-точно в MIME type-а на PHP-то, с който е конфигуриран...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #8

    Re: Mozilla Firefox 1.5

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    С преинсталация най-вероятно няма да се оправи - проблемът е дискутиран във форумите на Mozilla.

    Марто, първо погледни дали в

    Tools >> Options >> Downloads >> 'Download Actions' View & Edit Actions...

    ..случайно няма описано разширението .php - ако го има, дай му Remove Action.


    После виж във Folder Options на Control Panel-а - възможно е някоя друга програма, която си инсталирал (наскоро?) да е добавила асоцииране (със същата програма например) на разширението .php - ако е така, асоциирай го с Firefox-a или направо изчисти въпросната асоциация.


    Друг вариант, с който някои хорица са си решили този проблем, е пълно изчистване на cache-a на лисицата...


    Най-често, дискутирайки темата, хората там отбелязват, че е по-вероятно проблемът да се крие в сървъра (понеже "PHP is a server-side language") и по-точно в MIME type-а на PHP-то, с който е конфигуриран...
    това дето съм го написал аз не е преинсталиране, а изтриване на сетингите и преинсталиране. сетингите на огненаталисица стоят в preferences.js в гореспоменатите директорий, но реших, че е безмислено да карам човека да се рови из тях.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #9

    Re: Mozilla Firefox 1.5

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    сетингите на огненаталисица стоят в preferences.js в гореспоменатите директорий, но реших, че е безмислено да карам човека да се рови из тях.
    Не е безполезно, стига да знае какво точно да търси там.

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: Mozilla Firefox 1.5

    Преинсталирах по метода на dark, след това проверих и настройките посочени от Berk...10x guys!

    Нещо обаче ми направи впечатление - при реинстала всички допълнения (extensions) се бяха запазили!? Явно още някъде се таят останки от лисицата и след малко ще затрия отново, за да отстраня всичко изоснови преди преинсталирането.

  13. XaugyTuH
    Guest
    #11

    Re: Mozilla Firefox 1.5

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Нещо обаче ми направи впечатление - при реинстала всички допълнения (extensions) се бяха запазили!? Явно още някъде се таят останки от лисицата и след малко ще затрия отново, за да отстраня всичко изоснови преди преинсталирането.
    c:\documents and settings\Cko\application data

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mozilla Firefox
    От tannoy във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 10-02-07, 15:51
  2. Проблем с Mozilla Firefox
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-05-06, 17:29
  3. За феновете на Mozilla Firefox...
    От G_R_U във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-07-05, 18:19
  4. za Mozilla Firefox
    От shutdawn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-05, 00:01
  5. Бъг в Mozilla Firefox 1.7.3
    От ru-boy във форум Windows
    Отговори: 20
    Последно: 19-02-05, 10:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе