Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем при запис от видео на РС-то

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #1

    Проблем при запис от видео на РС-то

    Записвам разни филми от видеото на компютъра. Но имам сериозен проблем.
    Който е следния: на 5-та минута звука се разминава с 1 секунда с видеото. В течение на времето това разминаване се натрупва и на 25 минута вече е много неприятно.
    Тв-тунера ми е Терминатор, с чип Сименс 713. Опитах запис във всички формати - некомпресирано AVI, MPEG2 със всякакви настройки и т.н. Проблема си остава. Компа е бая мощен, Пентиум 4 на 2,66, памет двуканална 512, видео АТИ Радеон 9200. Преди месеци нещата вървяха, но смених харда и дъното. Преди бях със 80 гб хард, сега със 160гб, SATA. Преди дъното беше Гигабайт, сега АСУС.
    От тогава не мога да прехвърля нищо от видеото. Ползвам програмката на тунера - Quick TV, опитах с Fly 2000, с Ulead Video Studio 9, пробвах и с Виртуал Дуб - нищо. На всяка програма настройвах всичко каквото се подаваше на настройване. От 4 месеца се боря с този проблем и нищо не става.
    Замислих се отново да сменя дъното с гигабайтско. Може би там е проблема. Доколкото си спомням то беше със звук AC97, а асуса е с SoundMAX. Защото тв-тунера кепва видеото, а SoundMAX-а аудиото. Но пък тунера подава звука на LINE IN-а на дъното.
    Ще съм благодарен, ако някой ми помогне.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Re: Проблем при запис от видео на РС-то

    Уточни разминаването - аудиото избързва или изостава.
    Въпреки,че за сега нямам идея,бих помислил.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Проблем при запис от видео на РС-то

    Ако имаш възможност, вземи една друга звукова карта (може и най елементарната - само да има "Line-In", но по-добре от средния или висок клас) и пробвай с нея. Тази на дъното я изключи от BIOS-a.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #4

    Re: Проблем при запис от видео на РС-то

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Ако имаш възможност, вземи една друга звукова карта (може и най елементарната - само да има "Line-In", но по-добре от средния или висок клас) и пробвай с нея. Тази на дъното я изключи от BIOS-a.
    Pat е прав.Пробвал съм и двата варианта - кепчъринг чрез вградено аудио и чрез аудио карта и се оказва,че с вграденото аудио винаги има проблеми,които изчезват при ползване на аудио карта.
    Успех!

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #5

    Re: Проблем при запис от видео на РС-то

    Звука закъснява спрямо картината. За звукова карта и аз се замислих, щото преди с AC97 ставаше, а сега с Sound Max не. Дали да не пробвам AC97 на това дъно???!???

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #6

    Re: Проблем при запис от видео на РС-то

    Проблема идва от звуковата карта, но може да се заобиколи софтуерно. Използвай за кепчър VirtualDubMod, или най-добре VirdualDub Sync. Тези версии са с модификации в модула за кепчър, точно за синхронизация на звука и картината.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #7

    Re: Проблем при запис от видео на РС-то

    Цитат Първоначално публикувано от D.H.V.
    Проблема идва от звуковата карта, но може да се заобиколи софтуерно. Използвай за кепчър VirtualDubMod, или най-добре VirdualDub Sync. Тези версии са с модификации в модула за кепчър, точно за синхронизация на звука и картината.
    Ако става дума за софтуерно заобикаляне,най-добре е с VirtualVCR.Той е оптимизиран за кепчъринг на всякакво видео от разнообразни източници,без загуба на кадри.VirtualDub Sync губи кадри и то не малко...
    Пак повтарям,че най-добрият избор е с отделна аудио карта,независимо,че в споменатите програми има опция за синхронизиране на аудиото с видеото.

  10. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #8

    Re: Проблем при запис от видео на РС-то

    аз също имах проблем преди време и го реших като си купих едно креативче 2ра ръка. Та проблема според мен е в хардуерната подръжка на компресията.. чипа на вградената карта не подържа хардуерната компресия и съответно използва уиндолските ресурси .. коеото в реалтайм кепчъринга е фатално..така смятам аз ..

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #9

    Re: Проблем при запис от видео на РС-то

    Много странно. Преди малко прегледах обстойно днес кепвания материал и забелязах една подробност. Звука се изместваше изведнъж с няколко секунди. Значи до 55 минути всичко е ОК. В един момент, за около 3 секунди на видеокасетата няма никакъв материал, после записа продължава. След като мине празното място, после звука закъснява. Тъй като такова празно място се повтаря още веднъж, се получава още едно изместване. Просто кепнах още два пъти, след като прескочих празните места. Но какво пречи празното на кепчера, не знам. Нали все пак някаква картина си влиза - макар и снежинки, а звук също има, макар да е шум.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    4
    #10

    Re: Проблем при запис от видео на РС-то

    Може да се опиташ да върнеш програмите които изполваш към първоначалните им настройки /Reset или преинсталиране/, понякога от много бъзикане, става каша в софта.
    Провери дали нещо не ти се включва автоматично точно в това време и да ти черпи за кратко ресурсите на процесора, може да е дори скрийнсървъра /с този Пентиум едва ли, но все пак виж/. В краен случай пробвай със Систем ресторе, ако си на ХР.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. видео запис
    От fXOrange във форум Общ - софтуер
    Отговори: 27
    Последно: 15-03-14, 11:45
  2. Дайте съвет за видео запис на CD
    От dallaz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-07, 19:25
  3. запис на видео от уеб камера
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-07, 22:10
  4. Програма за запис на видео от RealPlayer
    От cerber във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-06, 14:54
  5. Запис на онлайн видео
    От Vandal във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-05, 12:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе