Резултати от 1 до 9 от общо 9

Програма за запис от микрофон и смаляване на файла

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    47
    #1

    Програма за запис от микрофон и смаляване на файла

    Трябва да направя доста дълги гласови записи около 1,5-2 часа и после да ги кача на gsma, а той има сравнително малко памет(5мб), формата не е проблем телефона чете почти всички аудио файлове стига да се поберат в паметта....

    Качеството на звука трябва да е достатъчно че да разбирам какво говоря като го слушам...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #2

    Re: Програма за запис от микрофон и смаляване на файла

    //offtopic За кой изпит ти трябва?

    Иначе ти препоръчвам да записваш ".wav" файлове и да ги компресираш в AMR формат с помощта на "Miksoft amr converter" доколкото си спомням така се казваше програмата. Най добре ползвай
    AMR формата е много подходящ за глас и има много малък bitrate (от 4 до 12 kb/s, в зависимост от компресията). Ако имаш 2-3 MB свободни можеш да запишеш доста, за един час запис например при bitrate 4 kbps ти трябват 1,75 МВ.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Програма за запис от микрофон и смаляване на файла

    Tъй като човешкият глас е с честотна лента докъм 3,5kHz, то 8kHz честота на семплиране е достатъчна за разбираем запис. След това следва разрядността на отчетите. Може да пробваш и с 16 бита, но си мисля, че и 8 ще те удовлетворят. В първия случай имаш 96dB (теоретичен) динамичен обхват, а във втория - разумните 48dB. И тъй като говорът не е стерео, то за записа можеш да използваш следните настройки: mono, 8kHz, 8bit.
    Останалото, както е отбелязал hardcore, е въпорос на кодек!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #4

    Re: Програма за запис от микрофон и смаляване на файла

    той човека пита с коя програма да записва, вие му казахте в какъв формат да записва ;P и с какъв софт да си го конвертира ;Р

    аз си мисля, че най добре е на Nero WaveEditor-a или както там се казва програмката в Nero Ultra Edition-a, щото простия windows-ки recoder-a, записва май до 1 мин или нещо такова...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #5

    Re: Програма за запис от микрофон и смаляване на файла

    Dictation Buddy и VRS Recording System също вършат работа. За Dictation Buddy лекартсава съм намирал в съответните странички, но за VRS не.

    Линк за първата програмка:
    http://www.highcriteria.com/productfr_dic.htm
    Не гледай, че пише че е за запис на телфонни разговори, при мен се получава доста добър резултат с най-обикновен хедсет, като говорещия е на около 10 метра разстояние.


  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Програма за запис от микрофон и смаляване на файла

    Доста преносими MP3-плейъри поддържат запис в .WAV- или .AMR-формат, точно за многочасов "voice recording".

    Просто (ако случайно нямаш) си намери такъв, направи си записите и после си прехвърли файла... даже няма да се налага да го обработваш или компресираш допълнително. Наскоро правих едни проби... 15-минутен .AMR-файл беше около 300-400 КВ !!!


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #7

    Re: Програма за запис от микрофон и смаляване на файла

    Най-добричят софтуер за целта е Sound Forge!! Програмата е направо за професионалисти, но наред с това има интуативен и лесен за разбиране интерфейс!! Аз съм 100% за нея и я ползвам от години!!!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    47
    #8

    Re: Програма за запис от микрофон и смаляване на файла

    Мерси много на всички.....

    Иначе записите ми трябват за изпита по висша математика теория....

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #9

    Re: Програма за запис от микрофон и смаляване на файла

    Можеш да пробваш и с Total Recorder.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 03-03-07, 00:15
  2. Отговори: 6
    Последно: 21-03-05, 14:34
  3. Програма за запис на СД?
    От JOJO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-09-04, 15:29
  4. Програма за говорене по Микрофон
    От CS_pz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 25-01-04, 23:43
  5. Отговори: 10
    Последно: 19-03-03, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе