Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

SkypeOut

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #1

    SkypeOut

    знам, че имаше такава тема навремето, но там почти нищо не се каза. въпросите ми са, става ли това в БГ, по-евтино ли излиза от БТК, какво всъщност е цената на минута разговор, има ли разлика в цената за градски, извънградски разговори и такива с мобилни телефони.
    питам, защото гледах преди малко на някакъв сутрешен блок, един пич показваше (домашни) телефони за Скайп и много се зарибих - безжичен, тикаш предавателя в ПС-то, и слушалката е гъзарска - малка, красива с цветен дисплей. и не беше скъпо - около $120.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: SkypeOut

    колкото до слушалката... аз практикувам с синьозъбо безръчие доста е удобно. иначе до софия стазионарен е 6 цента на минута... а до други градове тройно... (edit: глупости говоря) мисля, че бтк е по-евтино все още, ако звъниш много. иначе при скайп-а няма месечни такси... но за сметка на това пък качеството зависи от връзката ти...

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #4

    Re: SkypeOut

    Ами на мен ми взема около 6 цента до БГ и около 3 до София - като се вземе впредвид, че нямам БТК - май става като алтернатива...

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #5

    Re: SkypeOut

    А бихте ли обяснили, как става плащането. 10х

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #6

    Re: SkypeOut

    През сайта им, само с кредитна карта - ако някой е вещ и знае други начини - да свирка!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #7

    Re: SkypeOut

    ами може и банков трансфер(ако си в германия), epay, moneybrokers и др.
    абе хора пише го черно на бяло, отидете на сайта и вижте...

    бтв врътката е, че на 10 евро плащаш 1,50 евро ддс.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #8

    Re: SkypeOut

    мммда, плащането ми е ясно как става. искам да попитам някой, който НЕ е от София, каква е цената на минута в града и извън него.

    edit:

    Bulgaria € 0.055 € 0.063
    Bulgaria - Mobile € 0.215 € 0.247
    Bulgaria-Sofia € 0.025 € 0.029


    сори, не прочетох

    явно излиза малко по-скъпо - около 12ст. на минута (доколкото разбирам). и какво излиза - че с един ваучер от €10 ще говоря около 158 минути? което излиза около 20кинта, без ограничение за месеците, и без да те спрат ако не го платиш... ако нямах приятелка, с която да говоря по 1 час минимум, щях да се замисля но все още ми е скъпичко.
    като завършат онази идея със СкайпИн, пак ще говорим

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #9

    Re: SkypeOut

    а кви са цените на БТК?

  12. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    256
    #10

    Re: SkypeOut

    http://www.btk.bg/bg/index.php
    От там мътна и кървава... ровиш се по пакетчетата дето предлагат и промоциики.
    Лично аз имам много лошо мнение за БТК и използвам изцяло GSM, поради купищата номерца дето правят за да краднат.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #11

    Re: SkypeOut

    е знам, че е мътна и кървава ;Р затова питам за някой с по-голям обзор по темата... горедолу за домашен потребител с някакво нормално (около 1-2 часа потребление) какви ще са цените на минута...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #12

    Re: SkypeOut

    При всички положения да звъниш от Skype към бТk ще е по-скъпо от колкото да звъниш от бТk към бТk.
    Както IBANEZ_ е сметнал за 20 лв ще говориш около 2 часа и половина грубо казано.
    Аз в къщи съм на план бТk У Дома City 20, и за около 35 лв имам разговори 9 часа и 53 минути.
    Това са само и единствено градски.

    Добавено - Съпоставка на цените на бТk и тези на SkypeOut:
    Ще обърна внимание в частност на плановете City, тоест пакет минути само за съответния град!
    Офертата на Телекома ни е следната:
    "БТК 20 Сити срещу 20 лева месечно получаваш 250 включени минути за селищни разговори"
    Като между редовете е написано че за всеки разговор проведен ПРЕДИ изчерпване на пакета се таксуват 0.11 лв + ДДС и от там на татък си се цоцат минутките в зависимост от това колко се говори!
    250 минути са 4 часа и 10 минути разговори.
    Цената с ДДС е 24 лв на месец + всички първоначални такси (0.132 лв)
    Да приемем, че ще се проведът 10 разговора по 25 минути всеки. Това означава, че фактурата в този случай ще възлиза на 25.32 лв
    Също е хубаво да се вземе под внимание, че между 21:00 и 07:00 разговорите са само първоначална такса тоест 0.132 лв

    Сега да видим как седят нещата при Скайп-а.
    Купуваме ваучер за 10 Евро!
    Точните суми са:
    За всички градове в България - 0.124 лв/мин с ДДС
    MTel, GloBul, VivaTel - 0.484 лв/мин с ДДС
    Разговори към Абонати в столицата - 0.056 лв/мин с ДДС

    До колкото виждам няма такова нещо като първоначално време за таксуване.
    Та, за 10 Евро (20 лв) ще може да говорите общо 357 минути, което са си почти 6 часа.

    Плюсове:
    бТк: Имате и градски номер за връзка.
    бТк: Вечер разговорите са с неограничено времетраене срещу малка сума.
    SkypeOut: Никой не Ви задължава да плащате ежемесечно.
    SkypeOut: Унифицира се работата на компютъра, като се добавя и пълноценен телефон
    SkypeOut: Софтуерна организация на телефонния указател

    Минуси:
    бТк: Ежемесечен разход + ограничаване на обажданията при неплащане.
    SkypeOut: При лоша интрнет връзка е възможно занижено качество на услугата.
    SkypeOut: "частично" сте приковани за компютъра по време на разговор*

    Което в крайна сметка опровергава написаното от мен по-горе :coolsmiley:


    * Частично защото може да се закупи DECT или стационарен апарат, който да се включи към компютъра и да се използва като нормален телефон!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #13

    Re: SkypeOut

    Цитат Първоначално публикувано от Zetle
    * Частично защото може да се закупи DECT или стационарен апарат, който да се включи към компютъра и да се използва като нормален телефон!
    или bluetooth handsfree, което ако си шофьор е доста полезно тъй или иначе...

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: SkypeOut

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    или bluetooth handsfree, което ако си шофьор е доста полезно тъй или иначе...

    Мдаааа... представи си, че си на магистралата... лаптопа стои небрежно захвърлен на съседната седалка, "Скайп"-а е включен... от колоните дъни див рок от средата на 80-те... натискаш блажено педала на газта докато ти настръхнат топките и вземат да се прибират навътре... после набираш номера на домашния на майка ти в Горнобанско и й казваш: "Ей ся, мамо, идвам да нахраня телетата...".

    Ми идилия, ебaти!

    Шегичка де, да не се засегне някой...

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #15

    Re: SkypeOut

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Мдаааа... лаптопа стои небрежно захвърлен на съседната седалка, "Скайп"-а е включен... после набираш номера на домашния на майка ти в Горнобанско и й казваш: "Ей ся, мамо, идвам да нахраня телетата...".

    Ми идилия, ебaти!
    ХАХАХАХХА! звучи яко! смял съм се със сълзи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Skype подарява 1 час безплатни разговори SkypeOut
    От Chaser във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 02-07-06, 22:14
  2. SkypeOUT trial
    От dark във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-06-06, 01:37
  3. SkypeOut
    От kevin_bg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-05, 13:33
  4. Skypeout???
    От mickey във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 07-02-05, 15:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе