Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с ехе:(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #1

    Проблем с ехе:(

    Здравейте
    Преди около 2 седмици си купих компютър и всичко ис беше наред, докато вчера си пуснах нет(лан) .Появява се една ехе , което прави 100% на процесора. Сканирах за вируси аз съм с Панда, хвана 10, но ги изчисти. Това ехе е wmiprvse.exe , и е в Windows/ sistem 32/wbem. А сущо имам и WMIPRVSE.EXE-28F301A9.pf но то е в Windows/prefetch. Tова последно го трия но ехе не дава
    Като му спра процеса всичко си работи. Гледах кога е създаден и е преди да имам нет на 13.01.2006
    Имате ли идея, какво е и как да го махне.
    Благодаря ви

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Проблем с ехе:(

    Може проблемът да е във вирус на име Trojan.Gletta.A. Процедурата по отстраняването му е описана тук:

    http://securityresponse.symantec.com....gletta.a.html

    Силно ти препоръчвам да смениш Panda Antivirus с Avast (www.avast.com, има и версия на български) - много по-надеждна нативирусна програмица, на всичкото отгоре и безплатна.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #3

    Re: Проблем с ехе:(

    Сега ще погледна какво си ми дал, сега пак сканирах с пандата, кое е много странно, не ми казва че изобщо имам вируси и пак намери,.Мисля че просто като му стопирам процеса хоп виръсче, но е и проблем защо Пандата не каза нищо

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Проблем с ехе:(

    wmiprvse.exe е легален windows-ски процес:
    "wmiprvse.exe is a part of the Microsoft Windows Operating System and deals with WMI operations thourgh the WinMgmtexe process. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated."

    пусни антивирусната в safe mode и ако някой вирус/червей се е наместил на мястото на wmiprvse.exe то тогава вероятността да го излекуваш е най-голяма

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #5

    Re: Проблем с ехе:(

    а как да го пусна в safe mode?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Проблем с ехе:(

    преди зареждането на windows натискаш F8, излиза ти допълнително меню и оттам си избираш "Safe Mode"

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #7

    Re: Проблем с ехе:(

    и после какво правя, как зареждам Пандата

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Проблем с ехе:(

    доста неща няма да работят, но panda-та ще си работи както винаги
    да не те притеснява, че няма да е шарено както винаги, и че иконите ще са по-големи, просто си я стартирай...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #9

    Re: Проблем с ехе:(

    Махнах Пандата , сложих нод 32 и сега всичко е ок, като % на процесора. Като сканирах не намери нищо като вируси, надявам се да е ок всичко, но как се е оправило, проблема е Пандата ли беше незнам, но според мен работи добре.
    мерси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе