Резултати от 1 до 4 от общо 4

Защо Pagemaker прави различни PDF?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #1

    Защо Pagemaker прави различни PDF?

    Работя в местен вестник и форматирам страниците за печатницата. Проблемът е, че само един компютър ги прави нормални (а на мен ми трябва поне и на моя, защото няма начин да ги разменим с колегата). PDF-тата са правени на 2 различни компютри, чрез Pagemaker 7. File/Export/Adobe PDF. И двете РС-та имат инсталирано всичко еднакво (поне така предполагам* ). В Adobe Type Managera шрифтовете са инсталирани от едно и също място, но... резултата не е еднакъв.
    Качил съм една страница правена на двата компютъра.
    Ако някой иска да помогне, моля да ги свали и да погледне заглавията. На единия файл (06.pdf) заглавията са нормални, НО на другия все едно са удебелени и ако се даде в по-близък план буквата ”К” все едно е двойна, тройна... знам ли*
    Опитах с пълна преинсталация - не става, сложих* и Windows XP - пак същото.
    Моля, за помощ. Ако някой има идея да я сподели.

    Ето линковете на въпросните файлове:

    http://store2.data.bg/neutralizer/06.pdf
    http://store2.data.bg/neutralizer/06_Not_Normal.pdf

    П.П. Моля ако темата се повтаря или не е за този раздел, те си знаят
    Не казвам вестника умишлено да не прозвучи като реклама, но ако някой изгаря от желание ще му кажа на лично.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Защо Pagemaker прави различни PDF?

    ПДФ-ите ги прави като печаташ през дистилъра. Като правиш настройките на дистилъра трабва да са върху стандртните иначе през ПМ няма да ги вазприема. Сложи всички шрифтове на в полето Always Embed. Аз съм с дистилър 7, но и със 6 става.

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #3

    Re: Защо Pagemaker прави различни PDF?

    Според моя опит, най-сигурен резултат дава печатането на *.ps-файл, който после да се пусне на Дистилъра.

    Подобен проблем със шрифтовете се случва и когато чрез PageMaker се прави bold (или italic) на шрифт, който няма такова начертание. Може би е полезно да се избягва да се прави такова нещо, макар че в случая повече прилича на липса на embade на шрифтовете.

    Потърси и програми, които проверяват коректността на pdf-файлове.
    Полезни са - освен за шрифтови проблеми, сигнализират и за прекалено тънки линии, липса на Overprint и подобни труднозабележими грешки.

    Виж и този форум, в него ще намериш доста интересни неща:
    http://www.prepressbg.com/forum/viewtopic.php?t=1345

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #4

    Re: Защо Pagemaker прави различни PDF?

    Според моят опит, най-сигурен резултат дава печатането на *.ps-файл, който после да се пусне на Дистилъра.
    Той и Distiller-а това прави, но по подразбиране му е check-нато Delete .PS file after distilling (или нещо такова)

    ... в случая повече прилича на липса на embade на шрифтовете.
    Определено. Принципно за Distiller принтера е включено "Do not send fonts to Adobe PDF" - провери дали е изключено. Font substitution трябва да провериш и в PM и в "драйвера" на Adobe PDF принтера. В проблемния ти файл шрифтът на заглавието се води IskarBold, а на "нормалния" MSTT31e32f. Явно не е еднаква настройката на двете машини

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Защо се прави профилактика на климатиците?
    От vasil770216 във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 478
    Последно: 14-09-22, 22:09
  2. Отговори: 78
    Последно: 22-07-12, 02:40
  3. една марка лаптоп различни месеци гаранция ... защо ?
    От Emil88 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-12, 14:49
  4. Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?
    От neron_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 19
    Последно: 28-11-03, 10:36
  5. PageMaker 7
    От Julian във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 26-07-02, 01:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе