Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    35
    #1

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    Имам следния проблем: Независимо в какъв файл формат запиша картинката, без бекграунд, веднъж излиза без фон в PageMaker, а друг път на бял фон. Аз искам да е без фон, къде ми е проблема?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    За да излиза в PageMaker (и не само там) без белия фон на картинката, трябва:



    1. Отваряш картинката във Photoshop.

    2. Маркираш само фона (Magic Wand).

    3. Инвертираш селекцията (т.е. маркирано да стане изображението, а не фонът).

    4. Създаваш работен контур (path):

    - Window/Show path (това само ако нямаш на екрана палитрата Layers|Channels|Paths)

    - щракваш върху стрелкичката в горния десен ъгъл на палитрата и се появява меню, от което избираш New path

    - в новия прозорец за диалог щракваш OK и се създава "пътека" (контур) с наименование "Path1"

    5. Създаваш Clipping path (контур за обрязване): от същото меню избираш Clipping path... и в новия прозорец за диалог от падащия списък си избираш Path1. Другото поле може и да не го пипаш. ОК и си готов.

    6. Съхраняваш, отваряш в PM, черпиш Amstel []

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #3

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    Към горното остава само да добавя, че clipping path може значително да забави, а при ограничени ресурси и да направи невъзможна експонацията, като в такъв случай е добре да се експонира по цветове или да се праваят комбинирани монтажи .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    35
    #4

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    Ами не се получава пак възможно ли е проблемът ми да идва от PageMaker да не може той да импортира картинка без фон

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #5

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ами не се получава пак възможно ли е проблемът ми да идва от PageMaker да не може той да импортира картинка без фон



    <div align="right">оргинално мнение на neron_</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    В PageMaker всяка версия от 4 нагоре поддържа такъв импорт.

    Нещо, което обаче съм пропуснал да ти кажа: важен е файловият формат на изображението - експортирай в EPS (Encapsulated PostScript) и се надявам да нямаш проблеми. Е, тъй като де-факто това е текстов файл, обемът му ще е по-големичък, ама това е положението...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    35
    #6

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    сега пък ми се импортира черно бяло на точки

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #7

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">сега пък ми се импортира черно бяло на точки



    <div align="right">оргинално мнение на neron_</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Най-вероятно, създаденият при експортирането TIF (който се ползва само за preview) ти е с кофти параметри. Пробвай да го направиш цветен []... Ако не се справиш, компресирай резултатния .eps и ми го изпрати на е-mail-а, за да го видя. Е, да не е по-голям от 2-3 Mb, нали []



    //edit

    Как preview-то да ти стане цветно: в прозореца за диалог "EPS Options", който се отваря след OK в "Save copy...", в полето Preview избираш "TIF (8 bit/pixel)".






  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    35
    #8

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    И пак нищо не се получава вече си мисля,че някоя от програмите ми е скапана:/

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    20
    #9

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    Не са ти скапани програмите. Да не вземеш да ги изтъркаш! Така на една приятелка и забраних при стартирането да й се включва NumLock, да не я дразни лампичката, а тя реши, че и се е скапал Уиндоуса и три дена преинсталира, докато й кажа да бръкне в биоса и да си го промени.



    ПейджМейкър импортира всичко, направено във Фотошоп. По-добре виж в ПейджМейкър НА КАКЪВ ФОН ИМПОРТИРАШ. Ако импортираш върху бял фон, той естествено ще пробие през прозрачния фон на картинката отгоре и и той ще стане бял. Задай на текстовите кутии и на илюстрациите фонът в самото издание да е прозрачен. Може без да искаш да си го променил. По подразбиране трябва да е прозрачен (None). Тогава ще ти е прозрачно всичко, което импортираш като прозрачно.



    Не знам вграденото превю на илюстрация да пречи за импортиране в ПеджМейкър. Превюто на JPG само пречи за импортиране в Кварк 5, но другото не...



    Филтрите за импорт на ПейджМейкър са Фотошопски.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #10

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    @Don Giovanni

    От предпоследния пост на neron_ ("сега пък ми импортира черно-бяло на точки"), разбирам, че вече се е справил с клипването. Сега проблемът му е, че превюто му е ч/б, а не че не може да направи place на картинката или че тя не е с прозрачен background. Това се получава в резултат от оставянето на подразбиращата се стойност "TIFF (1bit/pixel) при съхраняването на .eps файла във Photoshop...



    @neron_

    Чак пък нищо да не се получава... Кажи по-конкретно кое всъщност не се получава. Или, както вече ти предложих, ми изпрати изходния файл.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    20
    #11

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    Да, Raid, ако е 1 бит /пиксел, ще му е черно-бяло "на точки". Ами да го направи 8 бита/пиксел и няма да му е черно-бяло. Аз изобщо не допуснах, че за това превю става дума, защото никога не съм икономисвал точно от него. Нали трябва да се вижда поне какво има там в проореца. Мислех, че става дума за превюто на самия файл, т. нар. thumbnail, и че не го казва точно. Значи излиза, че проблем няма

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #12

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    @Don Giovanni

    Бе явно има проблем, ама neron_ нещо се е отчаял, ще трие програми, дано не форматира диска [:D]...



    @neron_

    Прочети пак постовете ми по темата, премини през <u>всички</u> стъпки и кажи къде точно ти се появява проблем. BTW, така с това темпо с което я караме (ами обаждаш се през 5-6 дни) май Коледа ще я посрещнем с черно-бели еленчета на точки []...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    20
    #13

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    Нищо, те така правят младите Нема мерси, нема нищо. Може пък да не му е трябвало толкова.



    Аз първо не прочетох много внимателно постингите де, щото нали бърза човек да стигне до края, но после се сетих - защо пък непременно да вкарва епсове? Ако е нормален полутон само, най-добре тиф. Важи абсолютно същото. Не го знам какво ще печати.



    Както и да е, приемаме, че се е оправил. Ако не - да изписка

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #14

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    @Don Giovanni

    Ми предложих му eps щото не му знам каква му е картинката и после какво ще прави с нея - ще печата ли, ще експонира ли, в pdf ли ще експортира... Иначе си прав - в повечето случаи и tif ще му свърши работа.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    7
    #15

    Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?

    Има още един начин. Ако ти харесва може и така:

    1. Тифецваш образа който...

    2. Copy

    3. Правиш New Leyer и после Paste в новия лайер на тифецнатия образ.

    4. Триеш Background лаера - Save и си готов да го мяташ в Page Maker-и, Corel-и и ...




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Някой разбира ли от Google Maps?
    От Cko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 01-09-06, 16:10
  2. Има ли някой който да разбира от амонячни хладилници?
    От rai4eto във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 26-06-06, 18:52
  3. някой да разбира от химия - вече завърших
    От glarus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 27-07-04, 16:05
  4. Някой разбира ли от електроника?!
    От polpoz във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 04-03-04, 14:03
  5. Някой разбира ли от Турбо Паскал..
    От _NO_NAME_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-03, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе