Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Проблем с рестартирането.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #1

    Проблем с рестартирането.

    Ситуацията е следната, от два компютъра събрах един, дъното разпозна всички нови части, но като тръгна да рестартирам ми зарежда 5-8 минути, докато преди това пак бавничко се рестартираше но не беше толкова, около 2-3 минути.Ако някой има идея от какво може да е да пише.Мерси

  2.  
     
  3. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #2

    Re: Проблем с рестартирането.

    какво е дъното какви части си сложил и т.н........тея неща кой ще ги напише. Тука да не са гадатели всички а? Как искаш да получиш помощ като не си описал проблема.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #3

    Re: Проблем с рестартирането.

    Извинявам се конфигурацията е следната:
    CPU -Intel Pentium III, 500 MHz;
    RAM - 384 SDRAM:
    VGA - NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (32 MB);
    HDD1 - Maxtor 2B020H1 (20 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100);
    HDD2 -ST38421A (8 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/66);
    CD-R - HL-DT-ST CD-RW GCE-8526B;
    CD-RW - LG CD-ROM CRD-8484B (48x CD-ROM);
    Само, че не мога да разбера какво ми е дъното, понеже ми пише неизвестно, и незнам освен с AIDA с какво друго мога да разбера.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #4

    Re: Проблем с рестартирането.

    Цитат Първоначално публикувано от DerekMTN
    Само, че не мога да разбера какво ми е дъното, понеже ми пише неизвестно, и незнам освен с AIDA с какво друго мога да разбера.
    Отвори кутията пак и погледни между AGP слота и PCI ,ако не-по-надолу пак между слотовете дали няма надписи по платката.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Проблем с рестартирането.

    derekmtn, чакай да се разберем - не дъното разпознава частите ти, а windows-a!
    и ако не си сложил драйверите за новите чарколяци върху стария windows хич да не те учудва.....

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: Проблем с рестартирането.

    Цитат Първоначално публикувано от DerekMTN
    Ситуацията е следната, от два компютъра събрах един,
    Браво, лошо няма.
    дъното разпозна всички нови части,
    То като говорим за Хардуерно разпознаване, тук проблеми създават единствено паметите и като второ правилното конфигуриране на джъмперите на хардовете и оптичните у-ва.
    но като тръгна да рестартирам ми зарежда 5-8 минути, докато преди това пак бавничко се рестартираше но не беше толкова, около 2-3 минути.
    Имаш предвид, че бавно се изключва при команда за изключване ли? Т.е. , че се бави. Ако е това, то си поизчисти регистрите и оптимизирай с някоя програма, аз лично ползвам за стари компютри System Mechanic 3.х, а за нови System Mechanic 6, 4-та и 5-та версия не ги бива.
    Ако някой има идея от какво може да е да пише.
    С горната програма можеш да определиш какво се зарежда и като премахнеш излишното по твоя преценка, компа ще зарежда и се изключва по-бързо. За бавното изключване може да е виновен некоректен софтуер, както и конфликт между две или няколко програми. Обикновенно в това е проблема. Поиграй си и с настройките на Биос-а.
    Мерси
    Няма за какво.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #7

    Re: Проблем с рестартирането.

    Значи компютъра си работи идеално, гаси се бързо, просто при пускане и рестартиране страшно много време ми зарежда тоя прозорец в който търси частите (хардове, сд-та и др) незнам как се казва, та затова мми е въпроса.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re: Проблем с рестартирането.

    ... за кой уиндоус говорим? 98? или друг?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #9

    Re: Проблем с рестартирането.

    Windows XP SP2, разбираш ли че преди си зареждаше бързичко, а сега му сложих още 256 RAM, с което си мислех че ще върви още по добре, то в интерес на истината си върви де ама ей това с това бавно зареждане направо ми къса нервите.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #10

    Re: Проблем с рестартирането.

    Форматирах го, преинсталирах го викам си да не е от това ама същата работа.

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Re: Проблем с рестартирането.

    Може XP-то да не ти е наред.
    Ако ти е слаб компа по-добре му сложи ХР без SP. Така ще работи доста по-бързо.


  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Проблем с рестартирането.

    Ru, мисля човека говори за времето преди да започне зареждането на операционната система. "Post" екран ли, не знам как му се викаше - там дето се "чеква" RAM-a, ИДЕ-тата и други разни контролери ако има. След това нали излиза пак един "досовски" екран на който пише какво е разпознато по дъното и с какви IRQ-та. Aз поне така разбрах, че именно на това място се бави, а не при зареждането на ОС.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: Проблем с рестартирането.

    1. машината е кошмарно слаба за xp sp2! накъде с 500mhz, накъде с тая 64bit tnt2?! айде, поне рам-а чат-пат бива

    2. ако проблемът е на post-a, тогава си поразмести хардовете и cd-тата по ide-тата в различни "конфигурации". между другото - какво ти е захранването, че го мъчиш с 4 устройства? също така ако имаш някакви pci карти - премести и тях на други слотове. размени и местата на паметите. те с еднаква скорост ли са или не?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #14

    Re: Проблем с рестартирането.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    1. машината е кошмарно слаба за xp sp2! накъде с 500mhz, накъде с тая 64bit tnt2?! айде, поне рам-а чат-пат бива


    е, чак кошмарно слаба...предишният ми компютър беше почти същият, даже с селерон 500 mhz и 256 рам, и нямаше проблем с xp sp2....нито бавно зареждаше....

    нещо уиндоза може да не е наред....

  18. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #15

    Re: Проблем с рестартирането.


    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    2. ако проблемът е на post-a, тогава си поразмести хардовете и cd-тата по ide-тата в различни "конфигурации". между другото - какво ти е захранването, че го мъчиш с 4 устройства? също така ако имаш някакви pci карти - премести и тях на други слотове. размени и местата на паметите. те с еднаква скорост ли са или не?
    Направи това, което те съветва човека ! Поразгледай настройките и на BIOS'са си !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с рестартирането
    От fori във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-01-04, 14:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе