Резултати от 1 до 3 от общо 3

Дали пък някой не иска проверка на IBAN?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    1
    #1

    Дали пък някой не иска проверка на IBAN?

    А ве компанията,* дали някой не се интересува от възможността да провери един (или повече) IBAN (чете се айбан), който по някакъв начин е научил дали е действителен и (даже) на коя банка е? Щот написах едно такова програмче (с ударение на последната сричка). Базичката със суифтовете засега не ми е много голяма (триесе и кусур реда), но пък има режим за добавяне.
    Daddy

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #2

    Re: Дали пък някой не иска проверка на IBAN?

    Цитат Първоначално публикувано от Daddy
    А ве компанията, дали някой не се интересува от възможността да провери един (или повече) IBAN (чете се айбан), който по някакъв начин е научил дали е действителен и (даже) на коя банка е? Щот написах едно такова програмче (с ударение на последната сричка). Базичката със суифтовете засега не ми е много голяма (триесе и кусур реда), но пък има режим за добавяне.
    Daddy
    Нещо не ми стана ясно това въпрос ли е или искаш само да се похвалиш.
    Според мен ако искаш да споделиш творението си с останалите членове от форума, може да дадеш линк към него.
    А ако смяташ да му правиш реклама - ми се струва, че не е тук мястото.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Re: Дали пък някой не иска проверка на IBAN?

    Цитат Първоначално публикувано от Daddy
    А ве компанията,* дали някой не се интересува от възможността да провери един (или повече) IBAN (чете се айбан), който по някакъв начин е научил дали е действителен и (даже) на коя банка е? Щот написах едно такова програмче (с ударение на последната сричка). Базичката със суифтовете засега не ми е много голяма (триесе и кусур реда), но пък има режим за добавяне.
    Daddy
    По старата система, банковия код е номера на клона, а банковата сметка си е сметката в съответния клон. По новата в числата и буквите ще се съдържа името на банката, клона и сметката.
    По старата система като преведеш пари по сметка, ако има несъвпадение между титуляр-код-сметка парите не влизат и ти се връщат. Тука има един тънък момент, че някои банки следят за съвпадение само за код-сметка и се създава възможност за "анонимно" разплащане .

    Твоето програмче би било много полезно, ако казва кой стои зад IBAN-а, или зад кой титуляр кой IBAN стои

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 02-03-08, 23:33
  2. Ако някой иска да помогне?
    От kod във форум За Форума
    Отговори: 28
    Последно: 28-09-06, 11:42
  3. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 02:02
  4. Delphi :: Проверка дали даден порт е зает
    От fuoco във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 21-03-06, 17:35
  5. Ако някой иска да спечели 200К USD!
    От hihimor във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-06, 21:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе