Резултати от 1 до 13 от общо 13

От midi към мр3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #1

    От midi към мр3

    Как да конвертирам midi файл в мр3 или някакво аудио, способно да се плейва на двд или сд примерно?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: От midi към мр3

    Мидито е орязан wave
    какво очакваш да получиш при конверта?

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: От midi към мр3

    Зная един тромав начин, но поне със сигурност работи: вкарваш midi-то в плейлиста на Winamp. Цъкаш Options -> Preferences -> Output -> Nullsoft Disk Writer (виж в настройките на това последното къде ще се записват файловете!). Този плъгин вместо да просвирва файлове ги конвертира в wav и ги записва на хард диска. Цъкаш ОК няколко пъти, после размаркираш "repeat" и "shuffle" и даваш "play". После си намираш файловете като не забравяш да превключиш на Direct Sound Output, че после ще се чудиш защо уинампа ти не свири

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: От midi към мр3

    //----------OFFTOPIC-----------

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Мидито е орязан wave


    Тц, не е вярно. А ще го прочетат доста хора и ще се заблудят...

    wav е Майкрософтски звуков формат, който често се използва за записване на samples, които се ползват в wavetable звукови генератори. При определени команди samples се възпроизвеждат по определен начин, за да звучат като една или друга нота и да имат едни или други ефекти.
    Другият вид звукови геренатори са синтетични FM-базирани (frequency modulation).

    midi - Musical Instrument Digital Interface е протокол . Този протокол се ползва при генерирането на звуци от генераторите (примерно: натискаш клавиатурата и програмта, която ползваш изпраща определени команди до звуковата карта, за да се генерира нота)
    midi файлът представлява "dump" на командите издадени към звуковия генератор. Midi player е програма, която повтаря тези команди към генератора, четейки даден file.mid.

    Точно по тази причина *.mid звучат съвсем различно на различните звукови карти - едни имат лоши wavetables, други - още по-лоши, а някои дори ползват FM и там трагедията е пълна ;-))))))))))
    *.wav файлът е цифрово записан звук и звучи на всякъде еднакво - той се възпроизвежда, а не се генерира.

    --------------OFTOPIC------//




    По въпроса - Ско е дал отговора с най-лесния нячин. Като допълнения и следствие от обяснението по-горе: ако искаш да стане читав *.wav, направи това, което е казал Ско на компютър със скъпа (хубава) звукова карта.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: От midi към мр3

    @Ghost - свалял ли си музикално CD- 100 % - в какъв форрмат са ?
    Wav.

    midito наистина е дигитална преработка, но има и мидита звучащи по същия начин на WAv , но с по-малък размер и лошо качество

    MP3 се прави от Wav

    Това знам за тези фаилове - това и казах
    много мидита са един вид синтезаторна преработка на wav , но с инструментал само!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: От midi към мр3

    ghost, да го кажем по-разбираемо:

    WAV е звук. записан звук. това, което чуваш е това, което е записано
    MIDI е команда, записана нота. команда, която се подава към wave таблицата, вградена във звуковата карта, където е указано, че командата XYZ трябва да възпроизведе "си бемол"

    затова едно време беше революция появата на wave-таблиците в звуковите карти, и беше въпрос на сървнование коя карта да има по-голяма wave-таблица, или с други думи - възможността да чурулика, без да натоварва процесора със същинската обработка по възпроизвеждането на звука

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Re: От midi към мр3

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ghost, да го кажем по-разбираемо...
    Е аз не виждам какво неразбираемо има - с дебели букви съм написал:
    "wav е Майкрософтски звуков формат"
    и
    "midi - Musical Instrument Digital Interface е протокол"
    Едното едното е протокол, а другото формат, очевидно няма как едното да е орязана версия на другото.

    Mr.TECHNO
    @Ghost - свалял ли си музикално CD- 100 % - в какъв форрмат са ?
    Wav.
    Не, никога на съм рипвал CD-ta, това е незаконно. Повтарям: НИКОГА НЕ СЪМ РИПВАЛ НИЩО! ;-))))
    Факт е, че повечето програми под Windows записват сваленото CD във wav формат.
    Това е файлов формат, разработен от Майкрософт за записване на звуци в цифров вид. Точно, както и mp3 e формат, така и wav е формат. Няма противоречие с дефиницията. MIDI е протокол. Чрез него се контролира кои wav-ове от wavetable да бъдат възпроизведени и как. Съвсем различни неща са.

    И за да се опитам да бъда още по-ясен, ще ползвам пример.

    Имаме закачен инструмент на миди порт на компа, натискаме клавишите на инструмента и звуковата карта на компютъра свири. Ако направим dump на порта, т.е. ако запишем информацията изпратена през миди порта, ще получим миди файл (file.mid).
    Там ще са записани командите, които са точно, както в тракер програмите - note on/off, pitch, velocity, loudness и т.н. Тези команди карат звуковия генератор да възпроизвжда samples.
    Sample-ите са wav-файлове.
    Да речем, че с микрофон се запише звукът, които издава пияно за 1 сек, при натискане на клавиша за нотата "МИ". Този звук се съхранява като file.wav в таблицата на звуковия генератор.
    Когато звуковия генератор получи команда "изсвири пияно, нота МИ, нормално, 50% сила", той просто ще възпроизведе въпросния file.wav и ще намали силата на 50%. Ако по миди протокола генератора получи команда "изсвири пияно, нота ДО, да има ехо, 100% сила", генератора ще извири същия file.wav на "БАВНИ ОБОРОТИ", за да се получи по-ниската от "МИ" нота "ДО", ще вкара ефект ехо и няма да намали силата.
    Ако командата е "извири цигулка, нота ФА,....", тогава ще ползва друг sample, да речем file2.wav, където е записан звукът от цигулка, ще го възпроизведе по-бързо, да се получи нота "ФА" и т.н.

    Надявам се този силно опростен пример да е достатъчно нагледен, за да става ясно какво е midi и какво е wav.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: От midi към мр3

    Ghost e абсолютно прав в случая, двете неща нямат нищо общо. Обяснил го е много добре. Midi-to по принцип си е "музикантска история" и просто с напредването на технологиите са намерили начин да я съчетаят в компютрите.

    Да се върнем към темата - за конвертиране ставаше въпрос....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: От midi към мр3

    Тук вече ме убеди !
    Съгласих се . Да не се вземат *под внимание предните ми постове
    ( Моля да бъдат *изтрити !)

  12. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #10

    Re: От midi към мр3

    баси, баси........*

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    Как да конвертирам midi файл в мр3 или някакво аудио, способно да се плейва на двд или сд примерно?
    мисля си за "Cool Edit"...

    ама,
    не съм сигурен, че трябва да конвертираш каквото и да е - просто си пусни миди-то да свири и си го запиши през AUX/Monitor/Stereo Mix/... - в какъвто искаш формат(имаш избор от РСМ до mp3/зависи от кодеците/ ).

    п.п.

    ще ти трябва обаче някакъв софтуер за запис... - щото Start/Programs/Accessories/Entertainment/Sound Recorder


    май само до 30 сек.* поддържа запис..





  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: От midi към мр3

    Цитат Първоначално публикувано от zaphodb
    ...ще ти трябва обаче някакъв софтуер за запис...

    Например, "Total Recorder": http://www.highcriteria.com


    P.S. Лично аз, от няколко години насам, за конвертиране на Midi -> Wav, използвам програмката "WinGroove 0.9(x)". С нея съм получавал изящни резултати. Мога да кача примери, ако някой се интересува.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #12

    Re: От midi към мр3

    Благодаря за отговорите. Справих се. Това за протокола и майкрософтския формат още го осмислям, все пак в Богословския факултет такива неща не се учат.
    Направих следното - отворих SondMax-а и за рекорд зададох източник да бъде wave. След което пуснах мидито да се свири в уйнампа и го записах с улеад видео студио. После с нерото го направих музикален сд и го пробвах. Резултата беше перфектен.
    Иначе бях намислил с кабел да взема звука от изхода на картата и да го вкарам във входа.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #13

    Re: От midi към мр3

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Например, "Total Recorder": http://www.highcriteria.com


    P.S. Лично аз, от няколко години насам, за конвертиране на Midi -> Wav, използвам програмката "WinGroove 0.9(x)". С нея съм получавал изящни резултати. Мога да кача примери, ако някой се интересува.
    Наистина много удобна и лесна е WinGroove.Преди да разбера за нея ползвах метода "просвирване-запис" с различни wave програми.Вингруува направо пише файла в wave формат,като има възможност да се регулира силата или да се отрязват отделни канали в миди-файла.
    За отбелязване е прецизността на IvO™ при избор на програми

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. midi -> wav
    От dimi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-09-04, 19:42
  2. MIDI
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 21-07-04, 17:21
  3. *.midi файлове
    От kikcho във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-04, 14:38
  4. MP3 to MIDI
    От WarLord във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 07-09-03, 11:03
  5. Конвертиране на MIDI>.mmf
    От Zetle във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 12-08-03, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе