Резултати от 1 до 12 от общо 12

CD-RW дискове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    28
    #1

    CD-RW дискове

    Имам проблеми с такива дискове - при запис на филм и след това опит да си го сваля на друг компютър, прочита диска до някъде и след това ми дава грешка (Cyclic redundance error - или нещо от този род). развален ли е диска; ако да - може ли да се оправи или да се изхвърля в коша направо?

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: CD-RW дискове

    Струва ми се че записвачката или CD-ROM-а си отиват... тествай първо с дискове, записани на друга записвачка, ако пак забива значи проблема е в CD-ROM-a. Иначе - в записвачката. Надали е от подложките

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #3

    Re: CD-RW дискове

    И друг път съм споделял този съвет - записвайте дисковете си на НАЙ-НИСКА възможна скорост на запис. Няма за къде да бързате, не правите серийно производство. Значително се подобрява съвместимостта м/у отделните устройства

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: CD-RW дискове

    Цитат Първоначално публикувано от antons
    Имам проблеми с такива дискове - при запис на филм и след това опит да си го сваля на друг компютър, прочита диска до някъде и след това ми дава грешка (Cyclic redundance error - или нещо от този род). развален ли е диска; ако да - може ли да се оправи или да се изхвърля в коша направо?
    Най-лесно ще разбереш като пробваш с друга подложка - ненадрана!

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Re: CD-RW дискове

    Почисти си лещата на записвачката. Нежно.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: CD-RW дискове

    ivo, а как нежно да стигне до лещата, без грубо да отвори компа, да откачи устройството, да скъса гаранционната лепенка и да разкулачи нещата до ниво платка?

    изключваме варианта "почистващ диск"

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #7

    Re: CD-RW дискове

    може да се прави проверка за Cyclic redundance error и други грешки при записа със CDCheck
    http://www.elpros.si/CDCheck/ - много полезна програмка!

    при CD-RW по често се случва това; случвало ми се е след няколко записа и триенета на диска да го хвърлям точно защото дава постоянно Cyclic redundance error независимо от скоростта на запис (уж трябва да издържат не знам си колко хиляди цикъла запис-презапис :knuppel2

    лещата се чисти с диск за чистене...

    аз също не използвам най-високата скорост при запис - това е една от причините за грешки - 8 за СД; сега при двд запис си пускам на 8 или 16, щото не ми се чака.....

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    28
    #8

    Re: CD-RW дискове

    Мерси на всички за предложенията!
    Ще пробвам - пък ще видим...

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #9

    Re: CD-RW дискове

    Ако искаш още един съвет, при това безплатно, от мене, купи си едно RW и по специално Verbatim Ultra speed (16-24x). Аз лично ползвам такова вече 1 година и съм му направил над 100 сесии.
    * :coolsmiley:* :coolsmiley:

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #10

    Re: CD-RW дискове

    Имам подложка Proformance 4XDVD+RW. Досега е издържал на над 300 сесии. Яко е надран и още кара. Записвачките са ми две, едната Pioneer с тотално неизвестен произход, купена втора употреба, другата е някакъв NEC нисък клас.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #11

    Re: CD-RW дискове

    При мен дава тая грешка не само при RW дисковете. Наблюдението ми е че когато записваш диска и натоварваш системата в смисъл буфера не е пълен докрай тогава дава този проблем. Определено не са прецакани дисковете защото при излизане на гореспоменатата грешка съм изтривал диска и съм го използвал още много пъти. Същата грешка дава и при надраскани и зацапани дискове.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Re: CD-RW дискове

    Преинсталирай Вин. Към края на миналата година ми се появи такъв проблем. Започна първо с RW тата -записват се не се четат после, после спряха и да се записват въобще не ги разпознаваше писалото.
    Постепено проблема се появи и при нормални CD ta. Освен, че не ги записваше и записани преди това не ги четеше. След формат и преинстал всичко се оправи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray...устройства, дискове......
    От centrino във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 02-11-07, 10:45
  2. ПРОБЛЕМ С ДИСКОВЕ /CD/
    От mxkolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 07-11-03, 10:03
  3. Защита на дискове
    От Ofink във форум Общ - софтуер
    Отговори: 19
    Последно: 29-12-02, 16:05
  4. Дискове с игри
    От Cko във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 19-09-02, 17:05
  5. Записване на оригинални дискове
    От MANIAK във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе