Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45

Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #16

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    Etg. - има ли провека на бг-правопис и граматика в ОО?
    Не знам, аз офиса го ползвам да чета документи, не да пиша , за писане ползвам vi.

    P.S. Сега погледнах, има, ама дали работи и как работи - не знам.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #17

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Не бях видял:
    Цитат Първоначално публикувано от XaMaB
    В ХР/2003 може да интегрираш доста добре собствени приложения с помощта на ВБА
    ....Доколкото съм чувал, същото можеш да направиш с Java и Опън Офис [OO].


    Да изясня позицията си - аз не твърдя, че Опън Офис е по-добър от Майкрософт Офис [МСО], напротив - според мен, чисто технически погледнато, МСО е по-добър. Технически погледнато.

    Ако, обаче, добавим цената и това как се ползва един офис пакет картинката, мисля си, се променя:
    С какво е по-добър МСО - с 1 куп екстри, които болшинството хора никога не ползват. Като прибавим и цената на кантара се получава, че избора е м/у безплатния ОО, който предлага всичко необходимо за ежедневната работа на един офис и струващия няколко-стотон долара МСО.

    Какво ме дразни в цялата ситуация - че именно, както по отношение на безплатните операционни системи, така и по отношение на офисите се появяват "тежки" изказвания във форумите, които набързо и без аргументи оплюват всичко, което не е произведено от МС и обезкуражават хората да опитат нещо различно. Когато, обаче, се стигне до спор с аргументи, в повечето случаи с оказва, че аргументите "ЗА" МС и "ПРОТИВ" всичко останало са "вятър и мъгла".
    Ето го за пример настоящия случай - всички очакваха (включително и аз) ОО да покаже криви и грешни страници, а МСО да покаже всичко, "както трябва". ДА АМА НЕ! Скрийншотовете говорят сами по себе си - ОО се редстави много по-добре!

    Подвеждащи изказвания в полза на МС водят до неправилна преценка на в незапознатите със ситуацията хора.

    Може би едни от-най-честите заблуди, които се създават по отношение на ОО са:


    [red]Заблуда #1:[/red] ОО има проблем, че отваря някои документи разкривени.

    Проблем на ОО, ли е фактът, че изобщо може да отваря документи, създанеи с МСО, при положение че МС не дават спецификациите?
    Проблем или ЕКСТРА? Бих казал, че е екстра!


    [red]Заблуда #2:[/red] ОО има проблем, че документите му не се отварят с МСО

    Проблем на ОО ли е, че МСО не може да отваря документи, създадени с ОО, при положение, че спецификациите са публично достояние!?
    Проблем на ОО или на МСО? Бих казал че проблемът е на МСО!


    [red]Заблуда #:3[/red] Няма съвместимост, а всички ползват МСО.

    Не знам за офис, където няма инсталиран Acrobat Reader. ОО може да запазва всички документи като Pоrtable Document Format (PDF) - няма проблем да се предават и разпечатват във този формат. Да не говорим, че никой никого не е спира да инсталира БЕЗПЛАТНО ОО.


    На края...
    Бих посъветвал всекиго да опита ОО и чак тогава да прецени струва ли си да купува МСО. Разбира се, има хора и фирми, чиято дейност изисква някои функционалности на МСО, които ги няма в ОО. Те нямат избор, и са принудени да си платят, но според мен повечето хора не се нуждаят от МСО.

    Ако аз имам стартираща фирма с ограничен бюджет, не бих се поколебал да оборудвам офиса си с Линукс и Опън Офис, спестявайки си
    N x (~1000$) за лицензи за МС продукти, където "N" е броя на работните места.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #18

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Etg. - има ли провека на бг-правопис и граматика в ОО?
    Не знам, аз офиса го ползвам да чета документи, не да пиша , за писане ползвам vi.

    P.S. Сега погледнах, има, ама дали работи и как работи - не знам.
    Има проверка на правописа, а също така е и локализиран (менюта, бутони и т.н. по желание могат да са на български език).

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #19

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Да кажа и моето мнение на така да се каже "закоравял" МСО юзър който от 2 седмици работи на ОО
    Аз съм си стандартен юзър, не съм печатница ами си ползвам уорда повече за гледане на документи отколкото за писане. Предимството на МСО-то е че работи по-бързо и се пуска по-бързо (ОО седи резидентно и ме дразни бтв), заема по-малко ресурси. ОО обаче е по-мощен, не говоря само за ПДФ поддръжката която рулира, но почти няма функция която да не е направена както или по-добре от МС-кото. Някои неща изглеждат малко по-терсене за правене, но набързо се убедих че решението на ОО е по-добро ако ще се ползва за по-професионална работа.
    От друга страна не съм успявал никога да крашна МСО, но ОО открих 3 ситуации при които се размазва и ги репортнах, а го крашнах доста пъти като цяло. С таблици в таблици са му най-големите проблеми, въпросните също не могат да бъдат сейвнати като док, излиза каша. Но като цяло, с изключение на малки таблични проблеми ОО все повече кара МСО-то ми да събира прах...

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #20

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Ghost, всичко, което си написал за ОО е много хубаво и аз с голяма доза ентусиазъм тегля и инсталирам почти всяка нова негова официална версия, но:

    Заблуда #1: M$ определено спъват работата като не дават спецификациите на doc формата, но при положение, че някой иска да прави алтернативен текстов редактор, основно и абсолютно задължително изискване е да има поддръжка на формата. Адски ме дразни като прасна един таб или дам нов ред в ОО и вече файла, разбираш ли, съдържа форматиране, което не може да се запише в doc формат.

    Заблуда #2: MSOffice си е монополист на пазара. Всеки има MSOffice на компютъра си, във всяка фирма за печат или ведомство имат MSOffice. Почти никъде обаче няма ОО.Ако пичовете от ОО искат продукта им да придобие изобщо някаква популярност ще трябва да се съобразят със ситуацията. Лафът, че планината ще отиде при Мохамед, тук няма почва за развитие.

    Заблуда #3: PDF е готин формат, но изведнъж се превръща в кошмар, щом човек пожелае да редактира нещо. Тъкмо днес изгубих час-два с едно творение на софтуер на Адоб, така че моля, моля

    Все пак ще продължавам да следя най-съвестно новите версии на ОО с надеждата, че един ден наистина ще бъде ползваем за ежедневни нужди. А дано дочакаме

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #21

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    OO e великолепно творение и пожелавам на Microsoft Office ХХХ, бавна и мъчителна смърт.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #22

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Ско, отностно заблуда Но3, това е абсолютно вярно с редакцията на пдф, тя си е направо невъзможна, но ако източника на въпросния е ОО работата с пдф-и е направо фантазия, всъщност това беше което ме "накара" да пусна ОО, сега трябва нещо да ме "накара" обратно да мина на МСО

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #23

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    Ско, отностно заблуда Но3, това е абсолютно вярно с редакцията на пдф, тя си е направо невъзможна, но ако източника на въпросния е ОО работата с пдф-и е направо фантазия, всъщност това беше което ме "накара" да пусна ОО, сега трябва нещо да ме "накара" обратно да мина на МСО
    Изглежда съм пропуснал да се запозная с този аспект на ОО... обещавам да се поправя :coolsmiley:

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #24

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Абе този ОО дали е толкова хубав, колкото го хвалят?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #25

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Ско, съгласен съм с това, което казваш и напълно разбирам какво те дразни в ситуацията. Само не ми харесва формулировката ти, защото от нея се получава така, че вината на МС остава на заден план, а проблемите сякаш са изцяло за сметка на ОО.


    Заблуда #1: M$ определено спъват работата като не дават спецификациите на doc формата, но при положение, че някой иска да прави алтернативен текстов редактор, основно и абсолютно задължително изискване е да има поддръжка на формата. Адски ме дразни като прасна един таб или дам нов ред в ОО и вече файла, разбираш ли, съдържа форматиране, което не може да се запише в doc формат.
    Говори се, че съдът в някой от щатите е задължил МС да дадат спецификация. Не знам до колко е вярно, но ако е истина, очаквам, че съвместимостта ще се подобри значително за сметка на приходите на МС.


    Заблуда #2: [1]MSOffice си е монополист на пазара. [2]Всеки има MSOffice на компютъра си, във всяка фирма за печат или ведомство имат MSOffice. Почти никъде обаче няма ОО. Ако пичовете от ОО искат продукта им да придобие изобщо някаква популярност ще трябва да се съобразят със ситуацията. Лафът, че планината ще отиде при Мохамед, тук няма почва за развитие.
    [1] "Отвратително, нали?", Роботът Марвин, "Пътеводител на галактическия стопаджия" от Д. Адамс.
    [2] Не, аз нямам. За да съм честен, ще добавя, че и Опън Офис нямам ;-)
    Ясно ми е, че моят случай далеч не е показателен, но мога да дам за пример БГ фирма с ~30 офиса (кантори, не в смъсъл на офис-пакети) в цялата страна, която ползва GNU/Linux & OpenOffice. Това очевидно не затруднява дейността им и комуникацията с други фирми - явно има начин.

    ( Горките как ли се справят, без да се набутат за продукти на Майкрософт!? )

    ...btw "пичовете от ОО" в същност са "скромната фирмичка " с 25-годишна история Sun Microsystems, Inc. - http://www.sun.com


    Заблуда #3: PDF е готин формат, но изведнъж се превръща в кошмар, щом човек пожелае да редактира нещо. Тъкмо днес изгубих час-два с едно творение на софтуер на Адоб, така че моля, моля
    Е, аз PDF го споменах като възможно решение да се изпрати документ, написан с ОО на място, където няма ОО. Ако става дума за редактиране, пак повтарям никой не е възпрепятстван да си инсталира безплатно ОО и да редактира оригинала.

    Надявам се не се сърдиш, че така те цитирах, сякаш водим спор. Както казах още в началото, напълно съм съгласен, че посочените от теб проблеми съществуват, но държа да е ясно, че тези проблеми, както и много други проблеми се създават умишлено и изкуствено от Майкрософт.
    Още примери:
    SMB/CIFS и изкривената имплементация на МС с гръмкото име "NetBios/Microsoft Networking" (едва ли не, те са го измислили)
    IMAP и имплементацията на МС "Exchange"
    LDAP и преименуваната имплементация "MS Active Directory" (active...ActiveX, Active Directory, каква ли ще е следващата "МС Активна Заблуда")

    За проблем на ОО, който си е изцяло негов, приемам това, което казва Flex. Aко на много компютри работи нестабилно под Windows, както при него, значи има сериозен проблем, за който следва да се изпрати "bug report" до Слънцето ;-)))

    П.П.
    Така и така съм се разругал на тема MS, ами да ви споделя най-късия виц, който знам за тях:
    Той е: "micros~1"

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #26

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Абе този ОО дали е толкова хубав, колкото го хвалят?
    Опитай и прецени сам - в най-лошия случай ще изгубиш известно време за инсталиране и тестване, нищо не пречи после да го махнеш, ако те дразни.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #27

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Абе този ОО дали е толкова хубав, колкото го хвалят?
    Всяка програма си има предназначение и ситуация в която се използва. Пример:
    1. Имаш свободен достъп до МСО, кракнат, единственото което правиш с него е да отвориш някой док файл когато попадне - тогава ползвай МСО
    2. Ако се занимаваш по-сериозно с писания - и 2-те ти вършат работа, но поне според моето скромно мнение ОО е по-богат на възможности
    3. Ако пишеш документации с идеята да станат ПДФ файлове после - е тогаз ОО е абсолютната истина, всички останали начини с принтерските драйвери ми се виждат смешни сега

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #28

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Абе то в цял свят pdf формата е стандарт за документи, а тук не знам защо се набляга на doc ?
    Някой висш държавен администратор пак е гушнал кинти, ама не е за сефте.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #29

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Microsoft Office 2007, по-точно word'a също прави pdf файлове, даже и на кирилица....

    Microsoft Office засега е толкова безплатен колкото и ООо....струва толкова, колкото е наема за интернета

    абе, щом даже университетите у нас, които май не са толкова богати, си купуват Microsoft Office и влизат в лицензионни заробвания...като кажа на някой опън офис орг, ме гледа като теле в железница...

    пример: на служебния лаптоп нямаше офис пакет - инсталирах ООо; после някакакъв умник, който се има за много напредничав юзър, лепна Microsoft Office...

    бих ползвал само ООо, ако оправят две нещо - да се чертаят таблици лесно и да се слагат номера на страниците лесно - за това последното имам чувството, че са го направили нарочно сложно, та да не прилича на Microsoft word - ми нали всеки, ако за да сложи page numbers трябва да чете 15 мин хелпа, накрая ще тегли една.. и ще се върне към Microsoft word

    а, и с ОО Calc статистика сериозна май става доста по-трудно.....



  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    6
    #30

    Re: Microsoft Office 2007 на аванта-а-а-а!

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Абе то в цял свят pdf формата е стандарт за документи, а тук незнам защо се набляга на doc ?
    Как да обясня на майка ми как да се справя с PDF? На 50 е . А за да си запази работата до пенсия трябва да се "оправя" с някои неща. Затова се набляга на doc.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с compatibility mode в Microsoft Office 2007
    От alhio във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-06-09, 21:42
  2. WinXP + Office 2007 ( PowerPoint 2007 ) на PII 366MHz
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 26-09-07, 03:24
  3. Отговори: 2
    Последно: 23-11-06, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе