Резултати от 1 до 12 от общо 12

инфра ред въпросче

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #1

    инфра ред въпросче

    здравеите на всички!-- имам следният въпрос-със с-55 сименс джесем с инфра ред порт през кабела за данни-ком порта има ли начин на хп про сп1 да го управлявам с универсално дистанционно като телефона ще го ползвам за инфра порт на компа и питам има ли софт- универсална програма която да ми помогне -я за телефони или за хп направо--малко сложно ма ако некои сее играл с програми за управление на тв с дистанция може да помогне --мерси на отзивчивите!!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #2

    Re: инфра ред въпросче

    откъде падаш??? или ти си от някоя по-висша планета или аз - от някоя по-низша. че за сефте чувам нещо такова

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: инфра ред въпросче

    Ако някой успее да ти разбере засукания пост, може и да ти помогне. Организирай изречение, завършващо с "?" накрая

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: инфра ред въпросче

    Боже, боже ...
    "Kill them all, God will know his own."

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #5

    Re: инфра ред въпросче

    Цитат Първоначално публикувано от cvb
    здравеите на всички!-- имам следният въпрос-със с-55 сименс джесем с инфра ред порт през кабела за данни-ком порта има ли начин на хп про сп1 да го управлявам с универсално дистанционно като телефона ще го ползвам за инфра порт на компа и питам има ли софт- универсална програма която да ми помогне -я за телефони или за хп направо--малко сложно ма ако некои сее играл с програми за управление на тв с дистанция може да помогне --мерси на отзивчивите!!!!
    Няма начин.

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re: инфра ред въпросче

    Просто забрави за дистанционното. То предава модулирана честота (около 40 KHz) и се разчита, че насреща има демодулатор (примерно RPM7100) или друг някакъв. Инфра ред порта е съвсем друго нещо.

  8.  
     
  9. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #7

    Re: инфра ред въпросче

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Просто забрави за дистанционното. То предава модулирана честота (около 40 KHz) и се разчита, че насреща има демодулатор (примерно RPM7100) или друг някакъв. Инфра ред порта е съвсем друго нещо.
    ---това което казваш имаш предвид чип демодулатор какъвто предполагам и е серииния инфра порт на сименса вързан по ком порта с компа ми и питам за програмка която да прехвърга сигнала на дистанционното през инфра порта на телефона и през ком порта към програмата за работа с дестанционни за тв например?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #8

    Re: инфра ред въпросче

    Човече,какви са тези изречения?Това ми се вижда късичко Цялата мисъл ли си си записал?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #9

    Re: инфра ред въпросче

    Цитат Първоначално публикувано от cvb
    ---това което казваш имаш предвид чип демодулатор какъвто предполагам и е серииния инфра порт на сименса вързан по ком порта с компа ми и питам за програмка която да прехвърга сигнала на дистанционното през инфра порта на телефона и през ком порта към програмата за работа с дестанционни за тв например?
    Wise ти го обясни,но тъй като явно не го разбираш,за да спреш да питаш излишно,още едно - компютъра няма да намери телефона ти като инфра-порт устройство.
    Абе,пак с две думи - няма да стане.

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Re: инфра ред въпросче

    Цитат Първоначално публикувано от cvb
    ---това което казваш имаш предвид чип демодулатор какъвто предполагам и е серииния инфра порт на сименса вързан по ком порта с компа ми и питам за програмка която да прехвърга сигнала на дистанционното през инфра порта на телефона и през ком порта към програмата за работа с дестанционни за тв например?
    Не - имам предвид, че инфра порта НЕ е такъв демодулатор и няма как да стане!
    Можеш да си спретнеш едно микроконтролерче (PIC или АТМЕЛ или някакво друго), което има сериен порт,
    като си напишеш програмка, снабдиш го с RS интерфейс(примерно MAX232), добавиш и демодулиращата схемичка (купува се от всеки TV сервиз за няколко лева). Остава малко софт за PC да се добави - комуникация по сериен порт и после вече приложната програмка. Аз не знам по-лесен начин.

  13. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #11

    Re: инфра ред въпросче

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Wise ти го обясни,но тъй като явно не го разбираш,за да спреш да питаш излишно,още едно - компютъра няма да намери телефона ти като инфра-порт устройство.
    Абе,пак с две думи - няма да стане.--;
    ами нали точно за такава програма ви питам бе хора??--която да познае инфра порта на телефона и после с друга програмка да си деиствам--за това ви питам!?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: инфра ред въпросче

    Цитат Първоначално публикувано от cvb
    ---това което казваш имаш предвид чип демодулатор какъвто предполагам и е серииния инфра порт на сименса вързан по ком порта с компа ми и питам за програмка която да прехвърга сигнала на дистанционното през инфра порта на телефона и през ком порта към програмата за работа с дестанционни за тв например?
    Не - имам предвид, че инфра порта НЕ е такъв демодулатор и няма как да стане!
    Можеш да си спретнеш едно микроконтролерче (PIC или АТМЕЛ или някакво друго), което има сериен порт,
    като си напишеш програмка, снабдиш го с RS интерфейс(примерно MAX232), добавиш и демодулиращата схемичка (купува се от всеки TV сервиз за няколко лева). Остава малко софт за PC да се добави - комуникация по сериен порт и после вече приложната програмка. Аз не знам по-лесен начин.
    Той човека трудно артикулира, а ти каква му я спретна... С DSP май по-лесно ще стане....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 30-03-10, 10:18
  2. Въпросче ...
    От stanata93 във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 31-08-06, 09:40
  3. Въпросче за UPS
    От sss във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-05, 18:52
  4. Инфра ред порт на лаптоп...
    От GATER във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-03-05, 18:58
  5. HUB UТP + BNC Въпросче !?
    От Milanoff във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 16-05-02, 12:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе