Резултати от 1 до 10 от общо 10

Софтуер за калибриране на монитор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #1

    Софтуер за калибриране на монитор?

    Някой може ли да ми каже кой е най- добрия софтуер, с който мога да си калибрирам най - точно монитора?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Софтуер за калибриране на монитор?

    Със софтуер точна калибровка не можеш направи, защото всичко се основава на цветовъзприемането на окото. Ако не ти е достатъчен Adobe Gamma corrector, значи си за хардуерен калибратор. Ама там са едни цифри ... свят да ти се завие.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Софтуер за калибриране на монитор?

    Има вграден такъв във последните драйвери на nVidia. nVidia Control Panel (в Control Panel-a или в Display Properties) -> Display -> Run display optimization wizard.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #4

    Re: Софтуер за калибриране на монитор?

    NOKIA Monitor Test

    http://www.google.bg/search?hl=bg&q=...81%D0%B8&meta=

    не съм го пробвал лично, но май става....

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #5

    Re: Софтуер за калибриране на монитор?

    Цитат Първоначално публикувано от CreatoR
    Някой може ли да ми каже кой е най- добрия софтуер, с който мога да си калибрирам най - точно монитора?
    Най-точно за какво ?
    По-рано се правеше за конкретната печатна машина, така че най-добре е да се говори с този който ще печата.

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #6

    Re: Софтуер за калибриране на монитор?

    Монитора ми е Samsung 959NF. Трябва ми да го калибрирам както трябва за да съм на 100 % сигурен за цветовете на снимките ми. Знам, че монитора не е първа хубост, но колко може да го калибрирам .
    С радео 9550 ГЕ съм.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #7

    Re: Софтуер за калибриране на монитор?

    Samsung за калибрация не стаа.. кофата кофата и после си купи онова EIZO с хардуерния калибратор както ти казах (а като не ти стигат парите някое без калибратора)

  10. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #8

    Re: Софтуер за калибриране на монитор?

    Свали си QuickGamma (505к) и си настрой гамата на монитора. След това с Nokia Monitor Test можеш да си настроиш геометрията.

  11. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #9

    Re: Софтуер за калибриране на монитор?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Със софтуер точна калибровка не можеш направи, защото всичко се основава на цветовъзприемането на окото. Ако не ти е достатъчен Adobe Gamma corrector, значи си за хардуерен калибратор. Ама там са едни цифри ... свят да ти се завие.


    Горното е един съвсем приличен "хардуерен" калибратор, ползвам предишната му (и доста по-скъпа версия) и е напълно задоволителен, вярно цената му в Б-я е малко по-висока от тази на снимката, но в никакъв случай не е такава че да ти се завие свят.

    Съвсем друг е въпроса доколко човек се нуждае от подобна калибрация, освен ако не се занимава професианално с DTP, фотография или нещо подобно

  12. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #10

    Re: Софтуер за калибриране на монитор?

    Като услуга се предлага за около 50 евро. Като уред и софтуер струва около 200 евро - 250 евро.
    Моят съвет е да потъсиш познат, който да ти го настрои и обясни после детайлите - за имитация на какъв светлоизточник и яркост става въпрос, как се визуализират после цветните проби и т.н.
    Самата настройка се състои от две части - избор на режим на монитора (яркост, контраст, цветове по канали) които да позволяват изобразяването на желаните цветове в необходимата яркост, без да става черното сиво,
    и изчисляването на профила му в това състояние.
    Отделно монитора не може да се ползва с едини и същи настройки и профил и за вярно цветопредаване на отпечатани материали, за гледане на филми/игри и за писане на Word. За офис приложения например ти трябва максимален контраст и минимална яркост. Изхода е да направиш различни профили, и да ги сменяш, (но трябва да се запишат и настройките на монитора) или да си избереш кое е най важното. Настройките на монитора важат около месец, но по мои наблюдения до половин година са използваеми (Ако не подготвяш следващия брой на National Geographic naprimer
    Каквото и да направиш, запиши настройкте на монитора - първия навлек, седнал погрешка на компютъра, задължително ще ги размърда - хората не са свикнали да гледат Word-a на калибриран монитор ))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за калибриране?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-13, 09:11
  2. Калибриране на LCD TV
    От felipe във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-08, 09:07
  3. Софтуер за калибриране/настройка на монтор
    От sardokar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-05-06, 16:06
  4. Калибриране на монитор
    От petkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-05, 14:28
  5. Help с калибриране на монитора
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 11-07-03, 11:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе