Резултати от 1 до 9 от общо 9

phpBB проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #1

    phpBB проблем

    имам проблем с форума инсталирах го вчера сичко ток но забелязах че като постна тема на бг и заглавието излиза само цифри и букви а темата иначе си е на бг аз предполагам че е от чарсета ? ?? м ? и ако е в кой точно фаил да го сменя че са много фаило а ако не е какво да правя ето пример с грешката
    http://dupnitsa.net/user/lachezar/ph...wtopic.php?t=3

    версията май е последната поне за такава я свалих и не съм сложил бг фаил понеже не знам този които го има дали ще запали при положение че е за доста по стара версия

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: phpBB проблем

    Аман бе тука секи ден почнаха да се пишат едни и същи теми.
    Сичкото живо народонаселение тръгнало форуми да пуща, ама май го мързи ако не документацията да прочете , поне да види някой друг не е ли питал същото както мъдро посъветва.

    @Malone
    1. Винаги преди да питате използвайте "търсенето" във форума. Има специален "бутон" за тази цел горе.
    То лошо нема да се пита, още по-добре е кога се отговаря, ама всеки ден юфка за закуска - писна ми.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #3

    Re: phpBB проблем

    мм покажи ми конкретно за моя проблем и нп но аз не открих да ти кажа чесно

    и забравих да кажа мисля че базата данни msql е нагласен чарсета на дефалт

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #4

    Re: phpBB проблем


  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #5

    Re: phpBB проблем

    като гледам не ми върши работа понеже 1 -во msql е на default charset демек квот дойде от фаиловете сичко разбира пък и нямам достъп до базата данни поне за сега (липса на паролата) а и като гледам ми прави впчеатление по принцип съм с опера и тя показва енкодинка на всяка странница а на моя форум не показва да има някъв енкодинг ?

    а ако сложа бг езиков фаил ще запали ли при положение че е написан за доста по стара версия ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #6

    Re: phpBB проблем

    Ти наясно ли си какво правиш изобщо? Как така нямаш достъп до mysql? А как ти работи форума...ей така без парола...пишеш си и по чудодеен начин информацията се пренася в базата

    Гледам темата, която си дал за пример:
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">
    имаш си чарсет като слънце, но е грешен...

    При инсталиране на тоя форум нямаш ли къде да укажеш чарсет кирилица?

    Пробвай да смениш $lang['ENCODING'] във езиковия файл за английски на cp-1251 и виж дали няма да се оправи при нова тема.

    По-тъпото решение е да изтриеш charset={S_CONTENT_ENCODING} във всички tpl файлове, но тогава потребителите ти ще трябва сами да нагласят енкодинга като зареждат страници...много тъпо решение

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #7

    Re: phpBB проблем

    еми просто си имам даден 1 msql акаунт и само си полъвам името и паролата и тои си създава автоматично там таблиците и мен нищо не ме бърка ? чат ли си ? това ще го погледна което каза аз си мислех ако сложа бг езиков фаил ? но си мислех би трябвало да стане те са универсални нали ? смисал стават за всички версии ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    92
    #8

    Re: phpBB проблем

    моля да се изтрие тази тема оправих се с проблема и се извинявам ..

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #9

    Re: phpBB проблем

    Няма за какво да се извиняваш, по-добре напиши как си се оправил, та след време ако някой друг (който ползва търсачката) намери темата, да знае как да се оправи и той. За това е форума, да остава писаното... иначе ако се триеше всяка приключена тема, щеше да е по-скоро чат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с масов мейл при PHPBB
    От Sletu във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 14-05-07, 10:22
  2. Проблем с PhpBB форум.
    От dragozow във форум Програмиране
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-07, 00:09
  3. Проблем с логването във phpBB
    От .ostrich. във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 0
    Последно: 22-11-05, 15:44
  4. Проблем с phpBB
    От .ostrich. във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-05, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе