Резултати от 1 до 6 от общо 6

Странен проблем при запис на VCD...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    Странен проблем при запис на VCD...

    Опитвам се да запиша VCD от AVI фаил... Използам направо НЕРО... Посочвам че искам да на правя VCD диск, после AVI фаила пускам го... Тръгва да конвертира, след което да записва на диска, и когато диска вече записан и го пусна... резултата е просто плачевен... Това което се вижда на VDC-диска няма нишо общо със клипа на AVI фаила(като качество)... Картината е просто отвратителна:

    Ето няколко скрин шота:



    Преинсталирах, НЕРО... Сега съм с последната версия, кустомизирана от която са избрани само НЕРО и ТООЛС...
    Преинсталирах кодеци... Бях с FFDShow сега съм К-Лайт 3.80

    Но проблема си остава.... Преди съпо съм правил VCD без проблем по същия начин...

    Някои може ли да ми даде напътствие къде да търся проблема... Записвачката е нова(на няколко месеца) DVD-RW NEC 3150a...
    От дисковете също е изключено да е...

    (снимките не са от фулл скриин...)

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re: Странен проблем при запис на VCD...

    UJAS!

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #3

    Re: Странен проблем при запис на VCD...

    Първо, VCD изисква специален формат (с нисък битрейт), при който качеството е лошо. Ако "оригиналът" ти не е наистина оригинал, резултата е значително влошаване на картината. Можеш да използваш формати SVCD, VDVD, SVDVD, но там е друга история.
    Второ, Nero използва модули (plugins) за конвертирането. По подразбиране са настроени на средно качество; настройват се от File->Preferences->Plug-in Lookup... (Nero 6). Ако толкова държиш на този продукт, можеш да си свалиш като безплатен update Nero Vision Express.
    Трето, след като си настроил Nero-то, зарежи го и ползвай TMPGEnc, MediaCoder или bbMPEG. Това последното при мен не тръгна, но при теб може да стане.

    *Съветите ми са на база скромен опит с VCD - записал съм точно два филма и не останах очарован от качеството, въпреки, че се постарах да разуча програмите. Възможно е да съм пропуснал или недоразбрал нещо; съветвам те и ти да четеш, преди да започнеш обработката. Може би ще е добре да си отрежеш един 5 мин. откъс от оригинала и след обработката да го "запишеш" с Image Recorder на Nero - така няма да хабиш дискове.
    Предполагам, че професионалните програми (Pinnacle Studio, Canopus) ще ти свършат по-добра работа; аз обаче предпочитам работата с безплатния софтуер - поне размерът на програмите е по-малък.
    Препоръчвам ти да прочетеш упътванията на http://www.doom9.org - има наистина полезни неща.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Странен проблем при запис на VCD...

    Ето още едно полезно линкче:

    VCD - BG Helper

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #5

    Re: Странен проблем при запис на VCD...

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Второ, Nero използва модули (plugins) за конвертирането. По подразбиране са настроени на средно качество; настройват се от File->Preferences->Plug-in Lookup... (Nero 6). Ако толкова държиш на този продукт, можеш да си свалиш като безплатен update Nero Vision Express.
    Аз съм с 7 нищо таков ане виждам...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #6

    Re: Странен проблем при запис на VCD...

    Аз използвах Nero Vision express да правя ВСД, ДВД и т.н. Не знам какъв е бил резултата при теб но ВСД-то по принцип изглежда ужасно като го гледаш на компютъра, но на ТВ-то е съвсем друго. С Неро директно не съм пробвал и не мога да ти кажа конкретно нищо

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  2. Проблем при запис на ауди
    От yoyo1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-08-09, 04:25
  3. Проблем при запис на VCD
    От ManiMani във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 25-08-06, 20:09
  4. Проблем със запис на CD
    От armani` във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-06, 19:13
  5. Проблем със запис...
    От Vankata12 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-04-04, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе