Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем със запис...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Vankata12
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    56
    #1

    Проблем със запис...

    Имам ТV тунер AVerTV GO series и когато правя записи не мога да ги компресирам в реално време.Някой има ли идея за проблема ми?Компресия на готов запис не ми върши работа!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Проблем със запис...

    Уточни малко повече въпроса. Не знаеш как, с каква програма и какъв кодек да използваш или рс -то ти не може да се справи (губи кадри)? Кажи също и конфигурацията на която работиш ( записваш).

  4. Junior Member Аватара на Vankata12
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    56
    #3

    Проблем със запис...

    Pat, не знам как да го направя.В софтуера на тунера не мога да намеря нищо за компресия.Компа ми е:Main Board Gigabyte GA-8IE Intel 845,CPU Intel Celeron 1700Mhz,DD RAM 256 MB PC2100,HDD 40GB Maxtor,Viveo card GB Radeon 7000VE 32DDR MB.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    17
    #4

    Проблем със запис...

    М да и при мене същия проблем софтуера който върви с тунера няма кой знае какви възможности за кепчване в реално време и компресия в това число (требе си яко зор) и много РАМ за тая работа минах на едно програмки които добре се сработват с тунера например FLY98 и FLYDS ти дават постояна статистика за натовареноста на процесора и за видео буфера на тунера можеш да избираш между видове компресии в зависимост какви кодеци имаш на компютъра иначе може да ползваш и CHRISTV



    ПС само незнам при мене се наложи да си купя още РАМ (512) та да бачка всичко като хората и да кепчвам горе долу добре 25fps 720x 560 24 bit color на процесор Athlon XP 2200+

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Проблем със запис...

    Пробвай с VirtualDub дали ще работи. Той има опции за избор на кодек и за конфигурирането му. Програмата е лека, не товари процесора, като по този начин имаш повече свободна мощ за capture компресия в реално време. Друга програма, която можеш да ползваш е DScaler, но с нея не съм работил.

    Ако има нещо неясно питай.

  7. Junior Member Аватара на Vankata12
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    56
    #6

    Проблем със запис...

    VirtualDub пробвах,но не можах да изкарам картина.Дай подробности относно начина.И други ми казаха за тази програма,но не можах да се справя.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    17
    #7

    Проблем със запис...

    Стартираш си virtual dub и от меню FILE отиваш на CAPTURE AVI ако всичко ти е наред ще трябва да тръгне тунера (ше ти се появи някакъв екран най вероятно само "снежинки" после ше си го настроиш)

    Пявяват ти се нови менюта от AUDIO естествено ще си избереш компресията на звука с която ще кепчваш от меню VIDEO си избираш формат на картината от меню SOURCE (поне при мене) можеш да си настроиш програмата която ще кепчваш от меню CAPTURE даваш CAPTURE VIDEO и си готов -е има и много други настройки но това вече е въпрос на разучаване .


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при запис при LED Sharp
    От kalin70 във форум Sharp телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-07-12, 19:14
  2. Проблем със запис на DVD от Булсатkом !
    От sikfx във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 20-04-10, 12:59
  3. Проблем при запис на VCD
    От ManiMani във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 25-08-06, 20:09
  4. Проблем със запис на CD
    От armani` във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-06, 19:13
  5. Проблем с аудио запис
    От Tyna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-04, 12:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе