Резултати от 1 до 13 от общо 13

Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1

    Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    Имам някакъв филм. Например - файл.mpg с времетраене 10 минути.
    Искам да направя следното
    1. от конкретно място в този филм, да извадя един откъс.mpg от около 3-5 секунди
    2. сега искам да извадя откъс2.mpg по следния начин - все едно съм пуснал откъс.mpg на цял екран, закрил съм екрана с черен картон, в който съм изрязъл малко квадратче. Искам откъс2.mpg да бъде изображението/действието което протича в малкото изрязано квадратче
    3. Сега искам да конвертирам откъс2.mpg в нещо.gif

    Тази процедура, ще я правя еднократно, така че няма да се посвеня да използвам нелегален/ни софтуер/и. Не знам обаче кой е този софтуер/и. Моля за помощ и съвет и благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    аз бих го направил така - с VirtualDub си режа парчето от филмчето, правя го на AVI и го мушвам на PhotoShop
    от там насетне е лесно - режа до където искам и записвам като анимиран GIF
    и черпя тоя дето е дал съвета една

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #3

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    аз пък помпам на P (bsplayer) да сейва скрийншоти от избраната сцена... след това с фотошоп действа, но трябва да имаш познания за да направиш анимацийката (ако трябва ще обясниме как се прави там)... иначе за по елементарно примерно с Easy Gif Animator се импортват всички картинкити сейвнати в папката на bsplayera, задава им се интервал, репийт и т.н. и готово...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    xmpeg има функция "crop", която е сведена до "трудното" влачене с мишката на границите на желаната област

    от трите желания това е най-трудното, затова само за него давам съвет. иначе за рязането на избрани секунди и конвертирането им в гиф има далеч повече варианти - рязане с vdub, после кеф ти easy gif animator, кеф ти animation shop (от пакета на jask paintshop pro)....

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    аз пък помпам на P (bsplayer) да сейва скрийншоти от избраната сцена... след това с фотошоп действа, но трябва да имаш познания за да направиш анимацийката (ако трябва ще обясниме как се прави там)... иначе за по елементарно примерно с Easy Gif Animator се импортват всички картинкити сейвнати в папката на bsplayera, задава им се интервал, репийт и т.н. и готово...
    Аз пък да добавя, че bsplayer може да мести кадър по кадър като му се натисне пауза и след това се изпозлват стрелките наляво и надясно. По този начин не може да се връща преди момента на натискане на паузата.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    като ще говорим за странни решения - Total Commander има Plug-in, чрез който се влиза във всеки филм (avi!) все едно е архив, като се виждат отделните кадри като отделни файлове + аудио стрийма най-накрая. вярно, за някои не става, но в повечето случаи ги вижда коректно и можеш да си extract-неш целия филм кадър по кадър

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    бих използвал Adobe Premiere

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    66
    #8

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    Разгледай и Snagit. Разполага с много възможности и нтерфейса е опростен максимално

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #9

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    Дали щото беше 13-ти, дали щото тоя мой mpg-файл е в някакъв странен формат, дали щото на компютъра с времето здраво съм омазал разните кодеци - така или иначе не се справих (исках да си направя нов аватар).

    mpg-файла е музикален видеоклип, записан от VH1, чрез компютърна сателитна платка преди около четири години. Вероятно mpg-формата на софтуера към платката е прекалено екзотичен, или пък има някаква допълнителна защита от страна на VH1, защото, в момента в който се промени размера на видео-изображението, то картината се разкривява по следния начин - ако в средата например има една вертикална права черта, то след промяна на размера, чертата става на вертикална синусоида с голяма амплитуда и малък период

    VirtualBub - при опит за отваряне на mpg-файла, даде някаква грешка от сорта "невалиден фрейм номер 3 ..."

    bsplayer - помпане на P. Става по принцип, но изпуска много фреймове. От 85-кадъра, успях за хвана 9. (всъщност, сега си давам сметка, че би трябвало да ми стигнат). Опитах да накарам bsplayer да мести кадър по-кадър - не стана (може би съм със стара версия - ползвам тая, която е в последната версия на Ace Mega Codecs Pack)

    xmpeg - отваря mpg-файла. При опит да го конвертира в DivX, замръзна на 0% и така си стоя повече от два часа. По-късно обаче успях да го конвертирам в MPEG-1, но се получи по-горе описаното изкривяване със синусоидата.

    total commander - не можах да го намеря тоя Plug-in

    Adobe Premiere - намерих някаква 6-та версия, инсталирах я, но при последващ опит за пускане, тръгваше, стигаше до някакъв zig-zag и така си стоеше замръзнал

    След като Adobe Premiere не тръгна, вече ми писна, абе направо се ядосах и ми идеше да изхвърля компютъра през балкона. Реших да преспя и да го изхвърля на сутринта. На сутринта вместо да го изхвърлям, деинсталирах по обратен ред всичките програми и реших, че ще си карам със сегашния аватар, който ми го подариха wiseacre, Иво и Силвия, за което им благодаря.

    Благодаря на всички, които се отзоваха по темата


  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #10

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    Мите, ето ти плъгина за "Total Commander"-а:

    http://wincmd.ru/plugring/avi.html

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #11

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    добре, а като натиснеш P продължително докато свърши желаната сцена, след това няма ли в папката на BSPlayera доста снапшоти? Имай предвид, че ще стане бая тлъст аватар от тези 90 кадъра

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    ако не си на трафик и имаш къде да го качиш или ти се занимава да го пратиш на пощата ми - действай. ще ивидм какво може да се направи по въпроса

  16. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #13

    Re: Как да отрежа квадратче от филм(Mpg) и да го конвертирам към Gif

    Ето един метод от мен с IrfanView (с инсталиран плугин за анимация - от сайта на IrfanView): отваряш въпросния MPG файл с IrfanView-то и от менюто Options -> Extract All Frames... (не се плаши - появява се диалог в който можеш да укажеш от кой до кой кадър да се екстрактнат). В резултат получаваш BMP файлове с 24 bpp. Сега - пак с IrfanView, от менюто File -> Batch Conversion... избираш новополучените файлове, включващ опцията "Use advanced options" и в диалога Set Advanced Options включваш Crop и задаваш желания "прозорец" (ако трябва тук можеш да промениш и размера на получените картинки). Резултата запиша пак в BMP 24bpp (за да може после да се вмъкнат всичките в един GIF с една палитра). Така получените картинки можеш да вмъкнеш в един GIF с помощта на този плугин за TotalCmd - просто маркираш фаиловете -> Pack Files... и избираш GIF Packer-a. За да намалиш размера на получения GIF, можеш да затриеш всяка 2-ра картинка, или да оставиш всяка трета - не е нужно GIF-a да е 25 кадъра в секунда. That's all!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 11-11-13, 02:05
  2. как да отрежа от песента само припева?
    От tanito1886 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 05-07-09, 01:11
  3. Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD ?
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-08, 14:26
  4. как да конвертирам PAK фаил
    От aisikterix във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-05, 12:49
  5. Как да отрежа филм без да го преизчислява?
    От breiii във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 09-04-04, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе