Резултати от 1 до 8 от общо 8

Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD ?

    Та това е въпроса: Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD ?
    Имам едни DVD дискове в NTSC формат, но телевизора ми е PAL и немога да ги гледам на него. Благодаря предварително на отзовалите се

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #2

    Re: Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD ?

    Има много варянти. Ако искаш да запазиш цялото ДВД с менютата, програмите са едни, ако искаш да го конвертираш само филма на PAL, за да го гледаш програмите са други. Избираш един от начините, търсиш в Google-то и започваш с конвертиранет. Ако искаш да ни изпитваш, даи по-конкретна задача и изясни условията. На въпроса "Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD" отговора може да е: "С подходящ софтуер за конвертиране" и се започват едни безкраини постове "Ама кои точно","Еми IfoEdit примерно","Ама той не става"... и някои друг пост за забележки за правопис, за краснопис и т.н.
    1.Искаш ли да запазиш цялото DVD с менютата и екстрите,
    2.Искаш ли да конвертираш само филма (и субтитрите) и да си направиш твое DVD.
    3.Или пък искаш просто да ги конвертираш на PAL без значение каква ще е компресията (DivX, mpg, MPEG4, h.264...)

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    Re: Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD ?

    Мерси за отговора

    Търсих, не е да не съм търсил . Даже един човек в друг форум с ник Sir William беше дал доста читав линк
    http://forum.videohelp.com/topic228505.html

    но събирам акъл все пак преди да се захвана да конвертирам.

    Целта ми е филма + субтитрите, за менютата не бих казал, че имам особени претенции.
    Честно казано, като резервен вариант става и просто да се компресират на PAL в какъвто и да е формат (DVDто ми чете DivX), въпросът е как ще мина най-тънко откъм разход на време и балтаене.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD ?

    AutoGordianKnot - зареждаш филма, казваш му на какъв обем си искаш AVI-то и пускаш. връщаш се след 1-2-3-4 часа (в зависимост от скоростта на компа ти) и намираш готовия филм. тадааа!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    104
    #5

    Re: Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD ?

    какви ави-та човека иска NTSC DVD в PAL DVD

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD ?

    след като

    Цитат Първоначално публикувано от SET_time
    (DVDто ми чете DivX)
    а и е по-добре да събереш 3-4-5-6 филма на една подложка, струва ми се, че конвертирането в AVI с вградени субтитри е най-лесния, най-бърз и изискващ най-малко (да не кажа никакви) знания.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD ?

    Мисля, че най лесно ще стане с DivX converter, изтегляш го от тук: http://www.divx.com/divx/windows/download/index.php
    Пред да почнеш с конвертирането - пипни настройките, включително и за битрейта. Възможен е битрейт почти колкто е при DVD, но резолюцията вече е HD. С този конвертер ще стане по-бързо от повечето други програми, но губиш менютата на DVD-то.
    Може също така да се ползва програмата ConvertXtoDVD, отново създава DVD формат, с менюта и т.н.
    ...И разбира се - доброто старо NERO е точно за тази цел.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #8

    Re: Как да конвертирам NTSC DVD в PAL DVD ?

    Понеже човека каза, че събира "акъл" преди да се захване, ще кажа аз какво използвам. Не твърдя, че ползвам най-добрите програми, но на мен ми допадат.
    1. TMPGEnc 4.0 XPress отваря около 98% от подадените и файлове (това зависи и от кодеците, които са инсталирани на компа аз съм с K-Lite като перйодично инсталирам най-новите версии), включително и .IFO-то от ДВД-то, а изходния файл може да е какъвто ви трябва (пак зависи от кодеците) и зависи от компютъра за колко време ще го конвертира.
    2. DVDFab Platinumможе да копира ДВД-та едно към едно (даже и защитените), може да премахвате елементи от менюто, да добавяте субтитри, да разделяте двуслоини ДВД-та на две, както и да конвертирате ДВД-то на DivX с вградени субтитри или да ги конвертира в отделен фаил .sub или .txt
    3. Ulead DVD MovieFactory 6 - това е програма, която я използвам за мигновенно презаписване на ДВД в/у харда. Казвам мигновенно защото е така! ДВД филм (1ч.20мин.) го копира на харда в .mpg формат за 1-1,5мин. /Ако някой незнае защо е така и му трябва да разбере, ще обясня./ След като е на харда (за толкова кратко време) програмата предлага да си направите сами меню, да добавите субтитри и да го запишете на ДВД или .iso
    Само за DVDFab Platinum не съм сигурен дали конвертира NTSC или PAL, но другите програми със сигурност конвертират изходния фаил в желания формат, даже и TMPGEnc 4.0 XPress може да обръща филдовете и да прави такива от Progresiv.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 19-12-06, 18:10
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-12-06, 16:55
  3. как да конвертирам субтитрите??
    От obshtinska_mishka във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 05-11-06, 11:23
  4. как да конвертирам PAK фаил
    От aisikterix във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-05, 12:49
  5. Отговори: 3
    Последно: 29-01-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе