Резултати от 1 до 7 от общо 7

Органайзер за документи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #1

    Органайзер за документи

    Сигурен съм, че всеки притежава хиляди документи - ръководства, ел. книги, бланки, ел. таблици и какво ли още не. Също така и форматите са много разнообразни *.doc, *.xls, *.pdf, *.chm, *.rtf, *.djvu и какви ли още не. Още повече, че тези документи са разхвърляни по папки на локалната машина или в някоя шерната папка в мрежата. Аз също не правя изключение. Колкото и да съм подреден все не успявам удобно да си организирам документите.
    Въпроса ми е - знае ли някой програма за удобно организиране на документите, подобно на тези за графична информация като ACDSee или Picassa? С пркачване на категории (или тагове) към документа, кратко описание на документа и т.н. Доста търсих в Интернет, но не намерих дори нещо близко до това. А хаоса непрекъснато расте и расте. Надявам се някой да е намерил решение.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2

    Re: Органайзер за документи

    WhereIsIt до някаде отговаря на критерийте ти

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re: Органайзер за документи

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    WhereIsIt до някаде отговаря на критерийте ти
    Само да допълня , че тази програма има и Portable версия. -WhereIsIt 3.75 Build 1013 Portable

    ******************.com/files/4351885/...3.Portable.rar
    и нормалната версия : ******************.com/files/4351113/...Build.1013.rar

    Парола за 2 те програми: ajiger

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #4

    Re: Органайзер за документи

    Цитат Първоначално публикувано от nommo
    Сигурен съм, че всеки притежава хиляди документи - ръководства, ел. книги, бланки, ел. таблици и какво ли още не. Също така и форматите са много разнообразни *.doc, *.xls, *.pdf, *.chm, *.rtf, *.djvu и какви ли още не. Още повече, че тези документи са разхвърляни по папки на локалната машина или в някоя шерната папка в мрежата. Аз също не правя изключение. Колкото и да съм подреден все не успявам удобно да си организирам документите.
    Въпроса ми е - знае ли някой програма за удобно организиране на документите, подобно на тези за графична информация като ACDSee или Picassa? С пркачване на категории (или тагове) към документа, кратко описание на документа и т.н. Доста търсих в Интернет, но не намерих дори нещо близко до това. А хаоса непрекъснато расте и расте. Надявам се някой да е намерил решение.
    аз имам 3-4 гигабайта докумени и ги подреждам по папки и по теми, поради което много документи ми се дублират, защото един и същ документ попада в 2-3 тематични папки

    може да се опита yahoo desktop search, която според мен е по добра от google desktop search или някоя от тези:
    http://reviews.zdnet.co.uk/software/...9170373,00.htm

    http://reviews.cnet.com/4520-3684_7-5536376-1.html

    това ми се струва интересно: Blinkx Smart Folders ( http://www.pcworld.com/article/id,11...1/article.html ) но не съм намерил време да го изтествам, а и имам чувството, че вече май не се поддържа
    щото на сайта http://www.blinkx.com/ не мога да намеря нещо ново за тази десктоп търсачка - версията, която аз имам май е 3.5 и то отпреди доста време
    ( http://labnol.blogspot.com/2005/09/b...ntegrates.html )

    струва ми се, че ръчното прикачване на тагове или етикети - има такива програмки - е къртовска работа, ако не си го започнал отначало и не го правиш постоянно

    има и т.нар outliners, които позволяват да подрежда различна информация в структуриран вид...


  6. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #5

    Re: Органайзер за документи

    Благодаря за WhereIsIt. Знам за нея отпреди. Наистина донякъде покрива това, което търся. Тя е предимно за каталогизиране на цели дискове, но наистина може да се ползва за документи. Поне аз не успях да я накарам да сканира само отделни типове документи. Бих идскал да си организирам по мой начин дървовидния списък с папките, ама май няма да стане.
    Тъкмо изтеглих версия 3.80, видях че има и Portable. Май ползваме едни и същи руски сайтове

    Търсачка си имам - ползвам GoogleDesktop.

    По ключова дума Outliner не съм търсил в Интернет. Сега ще потърся. Май точно това ми трябва.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re: Органайзер за документи

    за Outliner-ите http://en.wikipedia.org/wiki/Outliner

    аз лично не съм ползвал такова нещо, май е доста специфично и също се изгражда или попълва постепенно и май е предимно за текстова информация

    на мен яху десктоп ми харесва повече, щото има вграден viewer-и за различни файлови формати, а гугъл десктоп разчита на външни програми

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #7

    Re: Органайзер за документи

    Виж ти, Yahoo! Desktop ми хареса много повече от търсачката на Google. Още повече, че не ползва браузъра за да покаже резултатите. Наистина го оценявам като по-удобно и практично. А относно аутлайнерите - за сега не намерих нищо интересно. Продължавам да копам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Искам телефона с най-добър органайзер
    От Turbosol във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 05-12-10, 16:29
  2. Търся удобен Органайзер
    От Bibi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 01-06-09, 00:54
  3. Органайзер
    От tannoy във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-07, 14:07
  4. Търся Органайзер
    От user_42 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-04, 22:51
  5. Препоръчайте органайзер
    От dudu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 06-09-03, 00:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе