Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Лисицата, Птицата и Аз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #16

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    FoxMail, не знам до колко е сигурен в защитата си, но поне изисква парола. Ползвах версия 5 преди време, не ми е създавал проблеми. Гледам че сега има 6, ще я тествам

    PS. След инсталиране трябва да се изтрие файла chinese.lgb, който се намира в инсталационната директория на програмата, за да ползваме английски език, вместо китайски.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #17

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Това за защитата на профилите с парола е въпрос на време според мен. Трябва да го има във всеки клиент за незабавни съобщения или електронна поща. А дори и във всяка програма, която поддържа профили. Като Firefox например. Пък който иска да си я ползва паролата. На който не му пука, че шефа ще му гледа отметките или кои страници е гледал през деня, да не си слага парола.

    А относно статията на мен лично ще ми е много по-удобно девелопърите да не се ослушват, ами да турят едно криптиране на базата данни на Птицата, и да си влизам с едно елементарно (или не) десетина цифрено паролче. Защото данните ми не са въпрос на национална сигурност, че да влагам толкова много енергия за защитата им (като криптирани виртуални дискове и т.н.), но все пак не искам сульо и пульо да ми чете писмата, браузинг историята и т.н.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #18

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Или поне някой сериозен плъгин да извадят. Който иска - да крие папките и профилите; който не иска - да не ги крие.
    Лично за мен подобен 'вход свободен' към личната поща е абсурден. А и не вярвам, че е толкова трудно да се сложи една парола при всяко пускане на клиента..

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #19

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Емиии, няма да е плъгин, защото плъгините се прескачат (през Safe Mode). То иначе горе нали съм го написал плъгина. И той си е достатъчно стабилен.
    Става въпрос да има възможност за поставяне на парола за базата данни на профила.

    едит: Опаа, моя е грешката. Extension-ите се прескачат, плъгините не. Но това може да си е присъстваща функция, а не да се инсталира плъгин.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #20

    Re: Лисицата, Птицата и Аз


    Цитат Първоначално публикувано от universum
    На който не му пука, че шефа ще му гледа отметките или кои страници е гледал през деня
    Извинявай, ама ако съм ти шеф и ти Плащам да работиш, както плащам за интернета който ползваш, според закона имам право не само да гледам кои страници посещаваш, но и какви писма пращаш и получаваш.
    Ако не ми вярваш - допитай се до адвокат.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #21

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Аз като казах шефа имах в предвид приятелката си...

    Прав си. Не е необходимо да питам адвокат, защо помисли, че може да не ти повярвам. Ясно е, че ако гледаш нещо в интернет, па било то и през регламентираните почивки, толкова ще ти е работата. А мениджърите и целия персонал имат за задача успеха и печалбата на фирмата, а не да се следят взаимно.

    Темата се беше насочила в посока защита на личната информация. Ако всички разбират и спазват личното пространство няма да са необходими никакви пароли.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #22

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Девелоперите не се ослушват , просто традицията е да се защитава достъпа не само до пощата а до всички данни на потребителя. Затова е и паролата при влизане в ОС.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 11-08-05, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе