Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Лисицата, Птицата и Аз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Лисицата, Птицата и Аз

    Здравейте, приятели!
    Извинявайте за заглавието, но ми хрумна сега, а си е и вярно!!
    А ето и болежката ми:

    От няколко дни (май - седмици) съм с Mozilla Thunderbird /version 1.5.0.8 (20061025)
    като заместител на Outlook Express 6.00.
    Много съм доволен, дори повече от доволен......Харесва ми!
    Има нещичко, обаче, което не успях да настроя - може да е просто и лесно, а и аз да съм тъп
    по рождение.......Всеки път трябва ръчно да "тегля" пощите. Не видях да става автоматично......
    Т.е. - виждам, че има поща, пише колко писма са, но не я разпределя- чака да избера "Get Mail".
    Как да стане автоматично? Не е проблем, но ме е яд, че не можах сам да го открия как става....
    Няма начин да не е помислено за това....... Проблемчето си е мое, а не на птицата.....
    Ако ме подсетите - ще съм благодарен........И оставам фен на лисицата........
    Благодаря ви

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #2

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Поздравления на избора на по-добрия мейл клиент

    А на въпроса:
    Код:
    Tools -> Account settings -> (Account name) -> Server settings -> Check for new messages at startup
    Tools -> Account settings -> (Account name) -> Server settings -> Check for new messages every 15 minutes
    Tools -> Account settings -> (Account name) -> Server settings -> Automatically download new messages
    го правиш за всяка от пощите си по отделно и си готов.

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Благодаря @peshos!
    Точно това търсех!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #4

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Моля, аз го ползвам от доста време и съм много доволен, особено след като си го настрои човек. Единственото, което не ми харесва е че има необичайно висока файлова активност при стартиране. С нетърпение чакам да изкарат стабилна 2.0, за да я разгледам.

    И един съвет - мисля че по подразбиране не е включено автоматично да прави Compact на файла, в който си съхранява писмата. Което ще рече, че всичките ти изтрити писма се пазят във файла, до момента до който не избереш Compact all folders.

    Ето и един полезен плъгин за борба със шльокавицата:
    https://addons.mozilla.org/firefox/883/

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Цитат Първоначално публикувано от peshos

    И един съвет - мисля че по подразбиране не е включено автоматично да прави Compact на файла, в който си съхранява писмата. Което ще рече, че всичките ти изтрити писма се пазят във файла, до момента до който не избереш Compact all folders.
    Извинявай, че изравям темата, но след като избрах да прави Compact all folders всеки път се бави няколко минути.
    Дали е оправдано при всяко стартиране да го прави? И какво точно прави това, че се бави така?
    Малко е изнервящо. Заслужава ли си? Позволих си да продължа темата, понеже има и други потребители и
    ще е полезно да се знае какво дава тази опция.
    Благодаря за вниманието!

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #6

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Тази функция например изтрива физически писмата, които ти си изтрил, но тя само ги е маркирала и скрила от теб.
    Можеш да го изключиш от настройките, но не забравяй от време на време да го правиш ръчно за папки по твой избой (с дясно копче на избраната папка).
    Интересен случай: получаваш писмо с вирус. Достатъчно си печен и без да го отваряш, веднага го мяташ в Траша, но резидентният ти антивирус още пищи като линейка. Сещаш се да почистиш и траша - антивируса обаче е "злопаметен" и не млъква. На всичко отгоре и отказва да премахне проблема (това защото боклучето все още се намира на машината, но е във файл със странен формат). Ей тогава дай Compact.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    Тази функция изтрива физически писмата, които ти си изтрил, но тя само ги е маркирала и скрила от теб.
    Нещо не ми се връзва това - дори без да съм трил нищо, нито съм получил писмо!!!
    Пак мисли и пуйчи доста време - какво прави тогава?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #8

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    ...
    Пак мисли и пуйчи доста време - какво прави тогава?
    Ами точно това прави - мисли и пуйчи.
    Проверява си целостта на файловете и индексите. Outlook Express прави същите неща при компактване. То те не могат и да бъдат различни, де.
    Моят съвет е да не ползваш автоматичното компактване. Излишно е и само губи време, особено при повечко натрупана поща. Пускай си го периодично ръчно. На каква периодика зависи от интензивността на кореспонденцията ти. Но почне ли да се бави при нормални операции повече от необходимото - време му е.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #9

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Или можеш да го оставиш на автоматично, но да му сложиш някакъв сравнително голям лимит - например 10-50М. Посъветвах те да го оставиш на автоматично, защото аз един ден при едно почистване с изненада открих, че имам половин гигабайт поща, която съм трил през вековете... А и автоматичния compact пита, когато достигне лимита, не тръгва автоматично.

    Не съм забелязал поведението, което описваш - може би донякъде зависи от антивируса, който ползваш, ако помня добре, случвало ми се е преди антивирус да се опитва да сканира файловете, съхраняващи писмата и да отнема ужасно много време, ако не греша беше Norton Antivirus + Outlook Express, и след Compact всичко да се оправя. При мен примерно, при около 30М поща (~2000 писма) отнема 1-2 секунди. Писмата обаче са повечето без прикачени файлове.

    Може да опиташ дали се "пуйчи" на изключен антивирус

    Иначе Thunderbird работи точно така, както Bibi казва - при изтриване само маркира писмото, но то си остава във файла. Може да разгледаш файловете тук:
    C:\Documents and Settings\[Your User]\Application Data\Thunderbird\Profiles\[Your Profile]\Mail\

    П.П. Много ме кефи глагола "пуйчи". Thunderbird се "пуйчи", а Firefox се "лиси"

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    66
    #10

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Ето линк за Mozilla Thunderbird 2.0 Beta 2:
    http://mozilla.osuosl.org/pub/mozill...20Beta%202.exe

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #11

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Искам и аз да попитам нещо, надявам се някой по-опитен потребител на Thunderbird да ми помогне.
    Та: при стартиране на Тhunderbird всичките ми акаунти и профили се виждат, а папките лесно могат да се отварят и четат. Какво да направя/изтегля/настроя, за да иска поне някаква парола? Не искам всеки, който сяда на компа, да може да чете фолдърите ми..

    Мерси предварително.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Отиваш на Настройки>Лични данни>Пароли
    и цъкаш на Поставяне на главна парола

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #13

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Отиваш на Настройки>Лични данни>Пароли
    и цъкаш на Поставяне на главна парола
    Това е вариант да не могат да ти видят паролата за пощата. Но пак ще ти четат писмата, само няма да могат да получават новите.
    Има възможност да се сложи парола на профила и да не може да се стартира програмата с твоя профил като не ти знаят паролата.
    За тази цел може да се ползва добавката Profile password.

    Естествено защитата е минимална, но за неразбиращи (т.е. компютърно неграмотни) е непробиваема. Може да се влезе с твоя профил, ако се избере влизане в сигурен режим (без екстенжъни). Тогава разширението не се зарежда и съответно профила е незащитен. Като го инсталираш този екстенжън е добре да си изтриеш от папката в старт менюто шорткъта за Надежден режим (Safe mode), за да не улесняваш работата на евентуални "хакери".

    profilepass-RDF-0.7.5

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #14

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    Аз попрочетох нещо по въпроса - Protecting the contents of the profile - mail, има няколко метода. Този с Profile password е споменат. В групата "слаби методи" , но все пак е нещо. Всички по-сериозни защити са свързани с повече занимавка.
    Много ми е чудно как може да не се сетят да сложат една парола за влизане в мейл клиент?.. Или някакъв икстеншън поне.

    Ако реша да се откажа от thunderbird, кой друг клиент бихте ми препоръчали? Освен TheBat!, щото държа да е фрее по принцип, а не кракнат

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #15

    Re: Лисицата, Птицата и Аз

    е като те е страх толкоз от чужди погледи, сложи си парола на Windows акаунта и готово.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 11-08-05, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе