Резултати от 1 до 11 от общо 11

hiren boot cd

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #1

    hiren boot cd

    Мога ли да го кача това нещо на flash памет и ако може как (т.е. дали става буутващо). А и защо във версия 8,7 не виждам acronis, в мене ли е грешката или?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: hiren boot cd


    В тебе е грешката.


    Има си "Acronis":

    http://www.hiren.info/pages/bootcd


    Ето и инфо как да си го сложиш на флашката:

    http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #3

    Re: hiren boot cd

    Ето решение на въпроса ти:

    П.п. Опсс, бях изпреварен..

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #4

    Re: hiren boot cd

    мерси за бързите отговори

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #5

    Re: hiren boot cd

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,30540.0.html ми то хората са писали ама като не гледам.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #6

    Re: hiren boot cd

    Така проблема с акрониса си остава. Никъде не го виждам. Има разни други програмки за ISO, но не и тази.
    А и 1 въпрос за самия акронис. Може ли да използвам само рековери конзолата ,за да възвърна ISO-to (за напред де), че моята версия изтече, имах 10 /пробна/. Регистрирах се на сайта на акронис, на който раздават легален номер за 7 версия, но не ми се инсталира, а и дали ISO правено с 10-а версия може да се върне със 7-ата. Да не се окажа п.....н?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: hiren boot cd

    Обясни първо какво искаш да направиш - имидж ["image"] на диска ли?
    Или имаш направен такъв и сега искаш да си го възвърнеш?

    Най-вероятно се опитваш да пуснеш CD-то под "Windows" (това зарежда "Hiren's BootCD WinTools"-менюто) и впоследствие си видял, че "Acronis"-а там го няма и после си решил, че ако го сложиш на флашката, "Acronis"-а ще се появи...

    "Hiren's BootCD" е буутващ диск - трябва "да го заредиш" със стартирането на компютъра (а не със стартирането на OC) - тогава можеш да го използваш най-пълноценно и в цялата му прелест. "Acronis"-а си е там - естествено, не пълната му версия, но мисля, че ще ти свърши работа по предназначение.

    И все пак, уточни какво точно искаш да направиш.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #8

    Re: hiren boot cd

    Имам създаден image и искам да го възстановя, не сега а в последствие когато wina се скапе. Проблема ми е че imagе е създаден на акронис 10в., и ме интересува дали ще мога да го възстановя от друга версия /по-стара/ на програмата. Що се отнася до hiren's bootCD, наистина следа като го бутнах първи /при зареждането/ видях акрониса, но защо не ми се показваше когато разглеждах диска бутнат от daemon tools при работеща система /win/, а другите програми ги виждах в някаква табличка?

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Re: hiren boot cd

    Не би трябвало да имаш проблем да си възвърнеш "image"-а с по-стара версия. Все пак, нали става въпрос за една и съща програма - какъв е смисъла, ако тя не е съвместима със собствените си формати?

    Но проблемът ти е друг - упорито се опитваш да подкарваш "Hiren's BootCD" под "Windows"! Точно затова ти и излиза въпросната "табличка" - това е меню, съдържащо около 40 от програмките, които се съдържат на въпросното CD. Щом другите програми ги няма там, значи е желателно да не се стартират, когато имаш заредена ОС [Операционна Система].

    Точно това ти написах и в предният си пост - стартирай "boot"-ващото CD, преди да заредиш каквато и да е ОС - т.е. с пускането на компютъра!!! Тогава ще имаш достъп до "Acronis"-а.

    Ако и сега не ме разбереш, вече не знам как да ти го обясня.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #10

    Re: hiren boot cd

    Благодаря за отговора РАЗБРАХ, какво имаш в предвид.
    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Не би трябвало да имаш проблем да си възвърнеш "image"-а с по-стара версия. Все пак, нали става въпрос за една и съща програма - какъв е смисъла, ако тя не е съвместима със собствените си формати?
    Това което ме накара да попитам за този случаи е примерно: Имам фаил правен в CorelDraw 12, но тои не се отваря от CorelDraw 10, освен ако фаила в 12-а версия не е записан под 10, същото е и с Autocad, a може би и с много други.
    Съжалявам ако сам те издразнил от некомпетентните си мнения.
    П.П. Мисля, че точно ти в предишна моя тема ме бе посъветвал да обърна внимание на ISO на WINA, за което ти благодаря още веднъж.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: hiren boot cd

    Не ме дразниш, но трябва да си по-упорит.
    За предишната тема - нямам спомен аз да съм ти отговорил... откакто спрях да пия, спрях и да помня...

    А колкото до версиите - прав си, принципно е така с голяма част от програмите.
    Не съм пробвал с "Acronis", понеже засега си правя "снимките" с "Drive Image" и "Norton Ghost", затова и незнам със сигурност дали страта версия ще разпознае формата на по-новата, но си мисля, че не би трябвало да има проблем - все пак това е просто един компресиран файл.


  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Hiren's Bootcd 9.9
    От stfn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 19-06-09, 17:06
  2. Hiren's BootCD X.x
    От bucho във форум Общ - софтуер
    Отговори: 64
    Последно: 31-03-08, 19:50
  3. Как да си видя USB flasha с Hiren Boot CD ?
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-08, 16:16
  4. Hiren's BootCD 7.9
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 10-04-06, 09:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе