Резултати от 1 до 12 от общо 12

Въпросче за Английски компютърен речник?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Въпросче за Английски компютърен речник?!?

    Здравейте!
    Трябва ми компютърен комбиниран речник(английско-български, българо-английски) в който е възможно да се добавят думи с техните значения в базата данни, понеже в момента изучавам езика на напреднало ниво и искам да систематизирам новите думи и изрази в базата данни на търсения софтуерен продукт!

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #2

    Re: Въпросче за Английски компютърен речник?!?

    SA Dictionary е безплатен и мисля, че даваше възможност. Можеш да погледнеш копие от него на http://sa.dir.bg/sa.htm

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #3

    Re: Въпросче за Английски компютърен речник?!?


  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #4

    Re: Въпросче за Английски компютърен речни

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Не ги препоръчвам. Преди време си купих френско-български говорящ речник и имаше бъг. Не можеше да запомни сесиите при обучението. Писах на поддръжката ама никакъв отговор не дойде. Пък после еди си купувай легално български софтуер...

  6. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #5

    Re: Въпросче за Английски компютърен речник?!?

    Преди време си бях играл да пиша българо-английски и английско-български речник на Java. Има опция и за въвеждани на нови думи, които се записват в отделен txt файл и при превод добавя тези думи към основния речник. Не е най-добрия, но ако не намериш друго мога да ти го пратя.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #6

    Re: Въпросче за Английски компютърен речник?!?

    VIK, ще се радвам да ми изпратиш тази програмка. Мейла ми е g.velev@gmail.com!


  8.  
     
  9. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #7

    Re: Въпросче за Английски компютърен речник?!?

    g_velev Имаш поща.

    Добавено: За да ползваш речника е необходимо да инсталираш Java на компютъра си.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #8

    Re: Въпросче за Английски компютърен речник?!?

    @g_velev, aко все още те вълнува въпроса виж и Interlex 2.5.0.6 (Безплатен речник-самоучител. Изпитва ви за добавени от вас или негови думи)

    Interlex е безплатна програма, която освен, че ще ви помогне да научите по-лесно чужд език, ще играе и роля на тетрадка речник. Принципът й на действие е следния: според авторите за по-удобно и успешно запаметяване на думите е необходимо първо да се пишат, след което да се четат (като при четенето те вече са подредени по азбучен ред). Можете да попълвате думи от всякакви езици, заедно с техния превод и транскрипция в Interlex. А след това програмата ги извежда като списък. Имате възможност да въвеждате отделните думи под различни (каквито ви хрумнат) категории. По принцип, продуктът си разполага със завидно богата база за учене. Има обемисти речници в превод от руски, испански, френски, немски, италиански, гръцки, унгарски норвежки, полски, португалски, румънски, шведски, турски, холандски, финландски на английски език. Винаги можете да добавяте/премахвате думи и изрази от готови речници; да редактирате; да вмъквате коментари, обозначения за част от речта (съществително, прилагателно, глагол). Позволява копиране/кътване, принтиране. Той има опция за изпитване и то в три варианта: изрежда чужди думи, а вие ги превеждате на роден език; дава превода, а вие съответстващата чужда дума/израз; дава четири възможни отговора, а вие избирате верния. Според броя на верните отговори, които сте дали, Interlex води статистика доколко сте овладели съответната категория с думи. В случая, когато използвате включените чужди речници, можете да упражнявате едновременно английския и другия език, който владеете. Лично аз използвам приложението като тетрадка речник, понеже мога да си създавам ежедневно нови списъци с думи и така ясно се открояват ново добавените от старите думи. На официалния сайт ще намерите още речникови бази.

    Link: http://www.vocab.co.uk/downloads/ilxsetup.exe

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #9

    Re:Въпросче за Английски компютърен речник?!?

    Моля препоръчайте и на мен специализиран и богат английско-български и българо-английски речник с технически термини.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #10

    Re:Въпросче за Английски компютърен речник?!?

    Мили другарчета филолози. Обичам ви (даже си имам една от вашето племе в къщи), но ви умолявам, не се хващайте за технически преводи. Обикновено се получават такива ужасии...

    Едва ли в някой *-български речник ще намерите правилното значение на 'pocket brick', което не се превежда като "джобна тухла" а като "гнездови камък"...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #11

    Re:Въпросче за Английски компютърен речник?!?

    @Tougi

    Не съм филолог ако говориш на мен.Трябва ми съвсем елементарен технически превод, но много от термините ги няма в обикновените речници, така че като си имаш вкъщи 1 от племето, препоръчай ми някой хубав речник, пък това как ще си преведа нещата няма какво да те притеснява теб

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #12

    Re:Въпросче за Английски компютърен речник?!?

    Честно да си кажа, никога не съм ползвал електронни речници. Аз съм от старата школа, и когато ми е трябвало ползвах двутомният англо-руски политехнически или специализираните (отново руски) такива.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Компютърен шах MephistoExclusive
    От az_sto във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 20-11-10, 20:15
  2. Немско-български компютърен речник
    От IvO™ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 10-04-07, 21:23
  3. Нов компютърен вирус се активира днес
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-06, 14:18
  4. Руско-български компютърен речник ?
    От dmg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 09-06-05, 14:12
  5. регистриране на компютърен сервиз
    От starbyte във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 45
    Последно: 12-02-05, 19:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе