Резултати от 1 до 9 от общо 9

RQ:програма zа триене...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gggggg
    Guest
    #1

    RQ:програма zа триене...

    търся програма zа триене в регистрите.
    zначи когато иzвикам регедит и zа почна да трия всички ключове и стойности, свърzани с дадена програма Х, накрая се окаzва че не всичко е иzтрито. Явно остават такива, които са анонимни иили под друго име и това се явява сериоzен проблем.
    Та търся софтуер, на който като му zадам името на програма Х, да иzтрие всички данни , свърzани с нея в регистрите.
    zа предпочитане да е малка и да не товари пцто много.
    помагайте

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: RQ:програма zа триене...

    няма такова животно. откъде да знае програма Х, какви ключове за програма Y програмистите й се решили да наблъскат в регистрите?

    в какво се изразява "сериозният проблем"?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: RQ:програма zа триене...

    Има програми, които, ако се активират *ПРЕДИ* да инсталираш нещо, могат да запишат какво инсталцията е писала по регистъра. Когато направиш "Uninstall" на нещото, можеш да доизтриеш останалите ключове/данни/стойности с помощта на програмата, която е направила записа. Това е, може би, най-удачният метод, но и той не ти дава 100% гаранция, че след премахването на дадена програма в регистъра няма да има и помен от нея.

  5. gggggg
    Guest
    #4

    Re: RQ:програма zа триене...

    пробвах тоzи метод със Сейф Инсталер на Систем механик , но не сработи...
    в таzи връzка предложете добър регистри клийнър, да пробвам с него, че регедита е гола вода...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #5

    Re: RQ:програма zа триене...

    Скромният ми опит с чистачки на регистъра показва, че дават нищожно моментно повишаване на бързодействието и водят до проблеми, защото трият и неща, които не би трябвало да трият.Ако някой има различни впечатления от моето и е доволен от подобна програмка, нека сподели. Все пак решението си е твое, аз реших, че е уместно да предупредя...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #6

    Re: RQ:програма zа триене...

    Аз ползвам WinDoctor от Norton SystemWorks. Не е връхтъ на чистачките, но и не ми е правила никакви проблеми години наред. Честно казано не съм забелязал и някакъв видим ефект, но това вероятно е защото я ползвам заедно с другите оптимизатори от пакета при месечната профилактика на PC-то.

    Иначе наистина най-близо до идеята ти gggggg, е предложението Ghost за програма, която предварително следи инсталациите и после ги премахва. Ако не ти харесва тази, която си пробвал може да опиташ и други.
    Но е малко прекалено оптимистично да очакваш някоя програмка да е толкова умна, че да изнамери всички записи в регистрите, които е направила друга такава.
    BTW, Registry Editor е точно и само това - редактор на регистъра. Не е чистачка.

    /Off
    От IT фолклора:
    "Умният човек очаква компютърът да му се подчинява. Подчиненият - компютърът да е умен!"

    Изрично искам да подчертая, че тази максима не е лично заяждане или по какъвто и да е начин насочена към автора на темата.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Re: RQ:програма zа триене...

    RegCleanr.exe


    ако имаш проблеми с download на програмката - пиши ми на ицк или е-майл - ще ти я метна.

    обаче,

    много е архивна просто и не хваща всичко - ако става дума за нежелани процеси - hijackthis.exe ...


    иначе,

    както казаха колегите по-горе - навремето имаше един "registry tracker" на Norton/Symantec... - ама това беше навремето... и вече е с пари


  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    Re: RQ:програма zа триене...

    WinTools Pro - и чистач, и логер

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: RQ:програма zа триене...

    хора, дайте преди ggggg да е оклецал нещо, да разберем какъв е този "сериозен проблем", защото разразборното "оправяне" на регистрите от програми не съм чул да е довело до нещо хубаво. чувал съм повече хора да се оплакват от намеса в регистрите, отколкото такива, на които компа да е тръгнал 2 пъти по-бързо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ЗА ТРИЕНЕ
    От ivanxxx във форум Продава
    Отговори: 18
    Последно: 28-06-10, 17:47
  2. За триене
    От sofeto във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-06-10, 11:14
  3. За триене!
    От pocoloco във форум Продава
    Отговори: 13
    Последно: 17-11-09, 11:25
  4. Отговори: 7
    Последно: 05-09-06, 17:04
  5. програма против триене
    От asclepii във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 11-07-03, 15:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе