Резултати от 1 до 5 от общо 5

3D Studio Max ver. 8 Rendering въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    3D Studio Max ver. 8 Rendering въпрос

    Ученик на жена ми има нужда от малко помощ, тъй като се подготвя за предстояща олимпиада.
    Ще ви цитирам директно въпроса му, а най вероятно по-късно вечерта, той ще се регистрира тук, ще прочете отговорите ви и евентуално ще зададе други, ако има такива.
    Благодаря от негово име предварително!

    Та въпроса е:
    Трябва ми инфо или някъкъв tutorial, за това как да завърша дадена сцена, например, като клип.
    3D Studio Max ver. 8

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: 3D Studio Max ver. 8 Rendering въпрос

    Malone, а какви познания по 3D Studio има младежа? И изобщо по работа с 3д програми, щото нещо ми намирисва че се опитва да кара самолет преди да е проходил даже.
    Не го приемай като заяждане, ама ако трябва с 2-3 реда да му се обясни програма като 3D Studio - няма да стане, Книжките за него са едни тухли по 5 пръста дебели.
    Иначе ако иска да се ограмоти, да потърси значението на думичката RENDER

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: 3D Studio Max ver. 8 Rendering въпрос

    Нямам никаква представа на какво ниво е. Утре ще помоля жена ми да коментира, но и тя не е професионалист в тази област и едва ли коментара ще е обективен за наистина специалистите в 3D моделирането.

    Ти остави 3D Studio Max Black Adder, ами младежа се опитва[л] да работи и на Maya без да е прочел нищо по въпроса, освен частичните информации и/или трикове публикувани в Internet.
    Което лично за мен си е чист авантюризъм и загуба на време, след като съм чел бегло за възможностите на този софтуер и огромния труд и четене, които трябва да си предприел за да се чувстваш наистина що годе на прилично ниво в Maya. Преди време съм виждал този софтуер инсталиран и ... помня, че бях стресиран от опциите и, както и от самия интерфейс.

    Дай боже да е талантлив, но без четене и много, ама МНОГО практика не вярвам да стане чудо [IMHO].

    Та ... очаквайте в следващите дни въпрос и за таблетка за Maya, просто не знам още версията, която има.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: 3D Studio Max ver. 8 Rendering въпрос

    Само не казвай че Олимпиадата е по 3D анимация, щото ще се гръмна
    Нека се регне младежа па да каже какво иска, но просто питането ми звучи като някой дето не знае буквите, а пита как се пише съдържание на книга.
    Аз не съм спец по 3Д студия, виждал съм това-онова още от зората на Компютърната техника в тази област - 92-93 година, верно че имам само едно излъчване на материал по Националната телевизия, ама те нещата на практика са си същите.
    Да попрочете младежа що е това Анимация, Рендеринг, Камера, Светлини и композиция, Текстури и мапинг, да се пробва с едно топче, с едно кубче, да позавърти камерката и после ако има неясности - може и други да помогнат.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: 3D Studio Max ver. 8 Rendering въпрос

    Всичко било направило момчето, така ми каза жена ми. Завършваща фаза, запазването, това го мъчело.
    И на мен ми е трудно да обясня честно казано, тъй като въобще не мога да стопля за какво иде реч. На 3D Studio само интерфейс съм виждал общо взето. А и преразказвам без да съм видял нищо.
    Ще му кажа да се регистрира и да пита направо тук, ще е по лесно мисля и за него и за вас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Studio 54
    От spoofer във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 08-12-05, 12:48
  2. AVerTV Studio 303
    От yukon във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 25-03-04, 18:28
  3. Pinnacle Studio PCTV / Studio PCTV Pro
    От KillingTime във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-12-03, 19:03
  4. 3D Studio Max 5
    От BrainClot във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 13
    Последно: 14-11-03, 22:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе