Резултати от 1 до 12 от общо 12

За HP COMPAQ nx7300-драйвери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    14
    #1

    За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    Щом четеш това значи си имал същия “късмет” като мен да си купиш HP Compaq nx7300.Компа си е адски добър, но докато го подкараш майката ти ще разплаче.Даваш 1700лв а “хората” от фирмите вносители и прекупвачи-продавачи или си прибират дисковете и по-късно да ти вземат пари за драйвери или “забравят” да ти ги дадат.Супер излагация.Печелят по 300-400 на бройка а се излагат за 50 стотинки.
    Та по тоя случай реших на всички които ще се сблъскат с моя проблем да обясня как стават нещата.Драйверите за харда,лан И вирелеес картите,звуковата И видео картата,за чипсета И т.н. може да си ги изтеглите от http://hp.com/ но от модел nx7400.Стават от 1 път.Ако се пробвате от nx7300 не стават по никакъв начин(пробвано 10 пъти И не стават).След като ги заредите не мислете че всичко ще тръгне.Compaq_а първо си ги разархивира в директория С:\SWSetup.От таm един по един, виждате setup файла И на ново ги зареждате.И вече може И да свирне,И видеото да подкарате като хората И да се насладите на истинска машина.Препоръчвам тези неща да се правят от КАДЪРНИ хора.

    http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...OID=1093#11395


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    Ако бе попитал първо щеше да получиш точен отговор
    и не смятам че като си дал 1700лв , би се поскъпил за 20-30 лв за някой да ти го инсталира !

    Отметката не се маха от Дос  а в Биос ! ( и се избира кое у-во да зареди първо ОС ! )

    По принцип се теглят драйверите за сата и се инсталират в XP bootalble Install чрез N-lite
    след това е детска игра да продължиш нататък!

    След като не си го инсталирал ти - не давай лековерни съвети които аз определям за сменшни!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    14
    #3

    Re: За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    щте си взема бележка

  5. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #4

    Re: За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    Освен това ако си си взел лаптопа с DOS (т.е. без Win) не се учудвай, че няма драйвери - от НР идват без драйвери !
    Ако си се сетил да попиташ, щеше да знаеш, а не да обвиняваш търговците (друг е въпроса, че те може да са забравили да ти кажат).
    Ако си вземеш компютъра с Линукс винаги има и диск с драйвери за Win.

    Ако си купиш с Win ще си имаш и драйвери и всичко, само дето вече всички нови модели на НР идват без никакви дискове към тях, просто като си довършиш инсталацията на Win-а имаш опция рикавъри мениджър (нещо такова беше), откъдето можеш да си направиш restore cd-та, от които пък после да можеш да си инсталираш Win с готови инсталирани драйвери и малко програми.

    Общо взето досега съм забелязал при компютрите, купени само с ДОС, че май май има проблем само със звука - за целта трябва да инсталираш WinXP SP2 (задължително сървис пак 2) и после най-вероятно ще ти трябва файла "driver_audio_microsoft_bus.exe" (който може да си го изтеглиш отвсякъде, просто го напиши в бай гугъл).
    Няма нищо сложно в цялата работа с драйверите, само трябва да знаеш как ;-)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    Единствения наистина сериозен проблем според мен е че не дават оригинален диск с драйвери , но това не голяма болка за умиране
    ww.hp.com ги има !

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #6

    Re: За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO

    По принцип се теглят драйверите за сата и се инсталират в XP bootalble Install чрез N-lite....
    по-принцип може и без sata драйвери

    освен ако hdd не е закачен изрично на някой дискретен "high point" конролер примерно.



  8.  
     
  9. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #7

    Re: За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B
    по-принцип може и без sata драйвери

    освен ако hdd не е закачен изрично на някой дискретен "high point" конролер примерно.


    Вярно е, по принцип не ти трябват SATА драйвери (поне аз досега никъде никога на никой лаптоп не съм инсталирал такива и винаги съм успявал да си инсталирам всичко необходимо успешно).

    А това, че недават оригинален диск с драйвери е така, ама от НР не ги дават, не че някой тук си ги скатава.
    Но както съм написал по-горе, ако си купите машината направо с Win ще си има всичко, пък ако ли не, в сайта ги има всички драйвери.
    Пък и както пак съм споменал, новите модели изобщо НЯМАТ никакви дискове към тях (говоря за лаптоп, купен с уин към него), към лаптопа има само една хартийка, която изглежда като CD, но е само лист хартия - тогава трябва да се прибегне към рестор сиди-та и готово, то такъв е и начинът де.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    Явно или аз не мога да инсталирам или не си срещал такъв лаптор
    примерно 7400 пак на HP - забрави да тръгне без драйверите за сата !

  11. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #9

    Re: За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Явно или аз не мога да инсталирам или не си срещал такъв лаптор
    примерно 7400 пак на HP - забрави да тръгне без драйверите за сата !
    Такъв нямам спомен да съм инсталирал, може и така да е, както казваш (не твърдя, че всички съществуващи модели лаптопи са минали през ръцете ми ;-) )

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    14
    #10

    Re: За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    Компа вече работи,но сега се появи друг проблем.Ако диска е дозаписван не чете всичко а каквото си хареса.Не зная точно коя сесия е прочел.При първата инсталация на Windows ги четеше без проблен,сега го преинсталираха и не иска.Ако някой знае как да го оправя нека помогне.Аз си нямам и на идея.Благодаря.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #11

    Re: За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    Цитат Първоначално публикувано от vertu
    Компа вече работи,но сега се появи друг проблем.Ако диска е дозаписван не чете всичко а каквото си хареса.......
    значи,

    вместо 1 проблем ... - вече успя да ги докараш до 2 проблема...(и то без да обясниш какви са проблемите)..

    ако не ти чете CD/DVD дискове - напиши, че не ти чете ЗАПИСАНИ(от теб лично !) дискове ...

    ако обаче не ти чете от HDD-то - БЕГОМ при вносителя !! - да ти уважи гаранцията !


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    14
    #12

    Re: За HP COMPAQ nx7300-драйвери

    сега всичко си работи, но не иска да чете дозаписани дискове без значение CD или DVD.Прочита само част от записаното а при първата инсталация на Windows го нямаше този проблем.А на другия комп си вървят.Не зная от Win_а ли е от драйвери или от някъкви настройки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Забраняват чалгата във фейсбук до края на
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 20-12-11, 15:22
  2. Търся наи новите драйвари за ATI Radeon Xpress X1250
    От xaxaxa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 03-05-11, 13:28
  3. Продавам GSM с две СИМ карти Mini Iphone реплика.
    От HeLLSuN във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-10, 13:40
  4. IP трафика стигна новата единица Зетабайт
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 22-05-10, 11:04
  5. Цигански безредици и има ли държава?
    От ru-boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 67
    Последно: 15-09-07, 01:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе