Резултати от 1 до 10 от общо 10

2 въпроса за torrent...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #1

    2 въпроса за torrent...

    Привет!

    От скоро се занимава с торенти (от както съм на БТК angel ) и както следва при новите неща веднага има въпроси... 1-я е: Когато заредя някой фаил в торент програмата , като предварително съм филтрирал да показва само активните ми се е случвало да не пуска да се тегли зарежда се в програмата но не се тегли. ЗАЩО се получава тъка ?
    2-я се отнася за Биткомет програмата: до индикациите за скорост на връзката, големина на фаила и др. и др. има индикатор Heаlth който измерва в проценти и стига до 6000% КАКВО е това ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #2

    Re: 2 въпроса за torrent...

    1 това че тегленето не започва може да има много причини, едната от тях е, че може насреща да няма сийдър
    2 не ползвай BitComet - има немалко бъгове и е баннат от някои тракери.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: 2 въпроса за torrent...

    1) Започваш да теглиш, когато се намери кой да ти шерне файла. Т.е. можеш да си чакаш с дни понякога.
    2) Това число показва колко пъти се среща целия файл в мрежата. Ако 3 човека го имат целия, значи ще бъде 300%. Ако двама го имат целия, а един има половината, ще бъде 250% ;-)

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #4

    Re: 2 въпроса за torrent...

    По каква причина е баннат?
    Коя програма е с добро реноме?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: 2 въпроса за torrent...

    като че ли най-добър остава utorrent - лек, малък, бърз, удобен

    пробвал съм bitspirit, bitlord, bittorrent и накрая останах на utorrent

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #6

    Re: 2 въпроса за torrent...

    аз пък лично имах проблеми с тоз utorrent... В началото ми хареса, но после като го загледах и подложих на съмнение...не се кънектваше веднага при наличие на сийдъри, бавни скорости... новите биткомети пък ми вдигаха над 8-9мб и ми забиваше. Останах си на BitComet 0.70!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #7

    Re: 2 въпроса за torrent...

    Странно защо никой и дума не обелва за Azureus??? Покрай тази дандания с Арената и с инфото ,че the pirate bay работи без грешка реших да се пробвам и аз като торентаджия и чрез него дръпнах туй онуй, ама не съм го разцъквал за подробности .
    Та някой да сподели някакво мнение за Azureus?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #8

    Re: 2 въпроса за torrent...

    Азуреуса е доста тежка програма. Има доста настройки, които на практика не се ползват . Към момента utorrent набира все повече популярност и има защо. Не товари машината, има удобен интерфейс. БитКомет имаше проблеми с бъговете около версия 0.60. Специално тези заради които не работеха тракерите с него са отдавна оправени. Към момента актуалната версия е 0.85.

  11. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #9

    Re: 2 въпроса за torrent...

    Azureus много товари машината. По-точно не той, а Java-та, коато ползва. Изтраях го 2-3 дни и го махнах.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #10

    Re: 2 въпроса за torrent...

    Azureus-а от време на време не се харесва с NOD32 - резултата е 99%-100% натоварен процесор (поне така беше до версия 2.3.0.0). Лично аз си го харесвах повече от кометата заради двата прозореца за лиич и сиид, имаше и някои полезни опции. Беше тежък, но като натовариш кометата повечко и тя отхапва 70-100МБ от паметта при начални настройки. А с отсъствието на двата прозореца се свиква за седмица
    При BitTorrent е неудобно с всичките тия прозорци - по един за всяка задача (не съм пробвал скорошни версии - може и да са го оправили). Всеки път си ги пускаш наново и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся покана за HD torrent тракер
    От zaks във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 19-06-11, 15:52
  2. Torrent-file
    От FeNoOo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 21-11-06, 17:30
  3. Torrent Search 4.8
    От tankia във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-07-06, 01:35
  4. Torrent тракер към форума?
    От Pat във форум За Форума
    Отговори: 12
    Последно: 29-06-06, 23:14
  5. Създаване на Torrent файл
    От Pat във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-04-06, 11:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе