Резултати от 1 до 12 от общо 12

Кажете някакъв хубав порт-сканер ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Кажете някакъв хубав порт-сканер ?

    Трябва ми някакъв port-scanner. Ще се пуска под Виста. Ще се ползва няколко дни, така че може да е трайъл-версия. Ще се сканират адреси извън локаллната мрежа.

    До момента пробвах:
    1. Advanced Port Scanner 1.3 - в две трети от сучаите забива, а в останалите забелязвам, че резултатите са неверни
    2. GFI Languard 8.0 - като посоча target-компютър/target-устройството и пусна "Scan", получавам резултат "No computers found ...". В Help-а намерих:
    NOTE: By default, GFI LANguard N.S.S. will NOT scan the devices that fail to respond to the connection requests sent via NETBIOS queries/SNMP queries/ICMP pings, което ме кара да си мисля (заради "By default"), че някъде има настройка за "изключване на нещо". Рових се, рових се ... и не проумявам къде какво да изключа/включа по настройките.

    Тия двете програми ги свалих от официалните сайтове. На компютъра тук няма антивирусна програма и много-много не смея да свалям непроверени неща.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #2

    Re: Кажете някакъв хубав порт-сканер ?

    за какво точно ти трябва?
    nmap би трябвало да върши работа (има версия и фронтенд за уиндоус)

    ... иначе Cain & Abel също върши повече от добре работа (и двете програмки са фрий)

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: Кажете някакъв хубав порт-сканер ?

    Под линукс навремето имаше много готин скенер nexus мисля, че се казваше.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #4

    Re: Кажете някакъв хубав порт-сканер ?


  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: Кажете някакъв хубав порт-сканер ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lukan
    3. SoftPerfect Network Scanner - не работи за адреси извън локалната мрежа (или пък съм много тъп и не мога да го подкарам за такива адреси)

    4. FreePortScanner - адски бавен. За по-широк диапазон от портове е практически неизползваем в реално време

    //
    5. nmap - не ще да тръгне под Виста. Инсталира се, но после се сърди за някаква липсваща библбиотека NPPTools.dll


  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Re: Кажете някакъв хубав порт-сканер ?

    Дай му библиотеката ръчно... http://www.driverskit.com/dll/npptools.dll/2531.html
    Вероятно я търси или в system32 или в директорията на програмата.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: Кажете някакъв хубав порт-сканер ?

    Дадох му я, ама нова грешка "Failed to open device eth4"

    6. MS Portqry - също като 4. е адски бавен и практически неизползваем за по-широк диапазон от портове. Явно е, че предназначението на тая програма е сканиране на конкретен порт


  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: Кажете някакъв хубав порт-сканер ?

    не каза каква е целта на занятието, и най-вече - защо си избрал баш прехвалената виста да я ползваш за несвойствена за нея дейност?
    нали беше много яка по сигурността, следователно през нея ни вляя, ни изляя нещо

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: Кажете някакъв хубав порт-сканер ?

    Целта, та целта. Като че ли съм тръгнал атентати да правя. Искам да сканирам едни картинки и ми трябва сканер. Прочетох някъде, че най-качествените образи се получават с порт-сканер и Виста.
    ... И вече съм нервен, че цял ден не мога да си намеря и пусна нещо подходящо.

    Какво име да напиша на nmap след параметъра -е ? Имам само един адаптер.

    //
    3. SoftPerfect Network Scanner - подкарах го това някак си и за външни адреси. Всъщност това не е никакъв порт-сканер, а някаква-никаква програмка за "шегички с комшийката" и здраво се лъже от локалния DNS-кеш

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #10

    Re: Кажете някакъв хубав порт-сканер ?


    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    не каза каква е целта на занятието, и най-вече - защо си избрал баш прехвалената виста да я ползваш за несвойствена за нея дейност?
    нали беше много яка по сигурността, следователно през нея ни вляя, ни изляя нещо
    //off-topic
    То с linux всеки може, номера е да стане с Vista



  13. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #11

    Re: Кажете някакъв хубав порт-сканер ?

    не е нужно да му задаваш мрежовия адаптер, просто си изпълни опциитe, които са ти необходими, примерно nmap -sP <ip>
    за съжаление не мога да кажа кой от порт скенерите върви под виста или как точно се подкарва ...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    Re: Кажете някакъв хубав порт-сканер ?

    С nmap не се справих, но след рестарт на компютъра, Advanced Port Scanner(radmin) общо взето заработи прилично добре. При по-теснички диапазони от IP-адреси и портове, не гърми. Ставаше въпрос за Виста, щото в момента разполагам само с компютър с Виста

    А сега малко повече за целта на занятието, за да не се налага в бъдеще да обяснявам на друго място, че нямам сестра.
    Категорично искам да подчертая, че не възнамерявам да правя каквито и да е поразии. Обикновено като/ако забележа някъде някакъв чужд пропуск, се обаждам на съответното лице да го предупредя да си оправи нещата.

    При инсталация на Windows server 2K/2K3, и при пускане впоследствие на DNS-сървър за обслужване на AD, то по дифолт този DNS "сервира" на всички интерфейси, а също по дифолт трансферирането на всички зони е разрешено. Това особено добре си личи при SBS Win2K/2K3 (става въпрос за версиите до R2, при R2 не знам дали е така, но вероятно и там е така).
    Искам да видя, до каква информация може да се добере външен човек при такава ситуация с "отворен навън" DNS-сървър. Разчитайки най-вече, че всичко там на сървъра е по дифолт, то може ли да се извлече някаква информация за обектите в AD
    например e-mail адресите на потребителите. Целта е това да стане без да се ползват никакви специални инструменти (червеи, коне и др.) Порт-сканерите не са специални инструменти (според мен), тъй като е софтуер който аз пускам на моя си компютър.

    Всичкото това нещо ме вълнува, тъй като от недоглеждане бях оставил при един клиент DNS-а отворен в продължение на месеци. В конкретния случай аз съм единствения администратор там, а и получавам някакви пари за тая работа. Чувствам се гузно и искам поне да имам представа на какви рискове съм го изложил.

    Нещата горе-долу си ги представях така:
    1. С порт-сканера ще сканирам произволни адресни пространства и ще попадна на отворени DNS-портове (порт53). След което с допълнителни субективни сканирания по портове или с други типични симптоми (например има ли накакъв web-сървър и дали е IIS), да определя дали отсреща има такъв Win2K/2K3 сървър или нещо друго. Това дотук се оказа лесно. Без да се престаравам, вече открих две такива български IP-та зад които стои някакъв Win2K/2K3 сървър с "отворен навън" DNS и с работещ Outlook Web Access. Между другото, в същите адресни пространства видях тамън десетина Microtik-а с отворен DNS и още толкова неидентифицирани от мен DNS
    2. После целта е да науча името на Win-домейна зад това IP. Мислех си, че това може да стане така:
    а) ще посоча тези IP-та за DNS-сървъри за моя компютър;
    б) ще направя обратен рисолв на тези IP и се очаква да получа нещо такова "server.domain.local" => търсеното име е "domain.local"
    в) или пък ще пробвам Remote Desktop и евентуално ще науча името от третия ред на username/password/domain
    3. После с nslookup/>server IP/>ls -d domain и ще видя всички записи в зоната. Например вътре в тези записи, ще ги има имената на всички компютри в домейна.
    4. И оттук нататък не знам какво да правя, (не знам изобщо възможно ли е) за да извадя някаква информация за обектите в AD

    В крайна сметка, реших че ми е много по-удобно вместо да се ровя в Интернет и да рискувам да извърша някое глупаво нарушение, мога просто да закача един допълнителен адаптер на сървъра в нашата фирма, да отворя DNS-а към този адаптер и да пусна NAT върху този адаптер, да закача от другата страна едно PC и всичките процедури да ги извърша от това PC.



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. хубав нож
    От ops5 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 47
    Последно: 09-03-15, 22:36
  2. Някакъв по-приличен звук за ТВ
    От chefobg във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 13-05-12, 16:49
  3. Нов хубав GSM до 50 лв.?
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-11, 23:47
  4. Някакъв проблем
    От D3BEP във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 07-08-04, 22:05
  5. я кажете някой хубав екшан
    От mikk във форум ИГРИ
    Отговори: 13
    Последно: 21-12-03, 15:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе