Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Програма за обработка на снимки - спешно!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #16

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Абе, вие data.bg нямате ли си? ))

    http://www.dada2.com/Default.asp?sho...99&NRecords=20

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #17

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    @XIIID, въобще не ми е до смях, Word-a печата каквито си иска цветове, т.е. няма никаква цветова калибрация
    а PhotoPaint-а съм го пускал на PII-300/128MB RAM, работи си нормално, дори по-бързо от PhotoShop 5 на същия компютър

    всъщност не виждам, какъв е проблема да се пробва - и Corel, и PhotoShop се намират лесно в нет-а, ако не и на CD-та

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Corel PhotoPaint 9 ще се влачи доста тягостно на онези 350MHz... пък и е твърде мощен за тези цели. Предлагам XnView (безплатен аналог на Acdsee и доста по-лек от последните му версии), а по т.5 (не се смейте) MS Word - примерно от Office 97 (най-коравата версия според мен) - insert -> picture -> from file , format->picture->layout->in front of text и си ги влачиш и оразмеряваш снимчиците по листа (изпробвано!)
    Така бих постъпил и аз! В последно време толкова свикнах с XnView, че друга програма не ми се поглежда...

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #19

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Ами аз съм печатал на обикновен струен принтер рекламни брошури под word, не забелязах да криви цветове в сравнение с другите варианти, но може да не съм бил особено взискателен. Е, колкото до случая, в който се намесят думички като "калибрация", вече намирисва на доста по-тежка артилерия и като хардуер, и като софтуер...
    Иначе се радвам да чуя за portalbe версия на office97... чудя се как някой не додаде, че работата може да стане и с Open Office

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!


  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #21

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    XIIID, в тази връзка, знаеш ли някъде да има "Portable Office 97"? По тракерите е пълно с Portable-версии на "Office 2003" и "Office 2007", но по-стари версии не откривам...

    за портативен и аз не знам, Office 97 е от порядъка на 45-50 МБ инсталационен, а го има и в Super WinPE UBCD 2004

    п.с., нямам намерение да "вадя тежката артилерия" , всеки мери със собствения си аршин


    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    да, това изглежда малко

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #22

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Цитат Първоначално публикувано от Meto
    за портативен и аз не знам, Office 97 е от порядъка на 45-50 МБ инсталационен, а го има и в Super WinPE UBCD 2004

    Може би именно там са я направили Portable, защото "MS Office 97 Standard Edition" е около 350 МВ (имам го на оригинален диск). Pro-версията май е малко по-голяма. Е, вярно е, че в тези версии има доста helps, cliparts и т.н., но дори и без тях 40-50 МВ ми се струват малко за цял офис (ако са само "Word" и "Excel", тогава да)... може и да греша, разбира се.

    Всъщност, не съм попадал и на "Portable Office XP"... но нека не разводнявам повече темата.


  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #23

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    По отношение на размера:


  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #24

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Е, да, ама компресирани, най-вероятно...

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #25

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Що де, фотошоп 4 не може ли да печати по т.5? Черно Влечуго, я кажи?
    Не мога да намеря моята четворка. :-(

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #26

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Е, да, ама компресирани, най-вероятно...

    Виж сам

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #27

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    Що де, фотошоп 4 не може ли да печати по т.5? Черно Влечуго, я кажи?
    Не мога да намеря моята четворка. :-(
    какво да кажа, тя тая тема като темата за програмирането на Силвия.
    Пак с недомлъвки отправя питане и пак получава лавина от отговори дето ша си ги чука у главата.
    аз и Фотошоп 2 имам, ама не е там работата.
    Щото аз и с PaintBrush мога да направя до т.9 ама има хора и с всичкото програми от всичкия интернет пак не могат и т.1 да направят.

    Без да се заяждам (т.е самата Силвия не е на ясно, явно), но не виждам разлика м/у т.1. Resize.
    и т.4. Корекция на резолюцията
    отделно ми е много чудно, кое е общото м/у 3. Ретуш (или Color Cloning?!!??!
    Ретуш е едно, Кълър клонинг - съвсем друго (май)

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #28

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat

    Ще ме караш да ровя за оригиналния диск, ама няма да е сега. Като го открия ще постна, за да се видите с какви орязани "Office"-и бачкате!


    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    ...
    Пак с недомлъвки отправя питане и пак получава лавина от отговори дето ша си ги чука у главата.
    ...

    Black Adder, чукането го остави на мен.
    Нека пита момичето, аз я насърчавам да го прави, защото току-виж един ден съм наистина в командировка и няма да знае какво да направи.
    Всъщност не е лошо вместо една конкретна програмка, да се запознае с 10 подобни - колкото повече знае, толкова повече ще се бърка занапред.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #29

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Не разбирам какво го чепкате - няма 2D нещо, което да не може да се направи в една единствена програма и тя се нарича Фотошоп ( Фотограф-Софиянец ) Която и да е версия ще се справи не само с т.1-5, но и с такива от т.5-10 и т.н. Какво го ошашавихте момето - да прехвърча между 5-6 програми или да си свърши всичко в една? Или си мерите паметта кой колко по извратени олигофренски програми знае и помни Баси'приятелите

    Силве, постни това, което ще обработваш, кажи какво искаш да го правиш, аз ще ти кажа най-кратките стъпки за това в фотошоп Нещо, което трябваше да е най много пост номер 3 в темата. Освен с фотошоп може adobe elements или безплатния GIMP ( A minimum of 128 MB of RAM is recommended, but the more RAM the better) http://www.gimp.org/windows/

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #30

    Re: Програма за обработка на снимки - спешно!

    Извинявам се, ако наистина не съм била достатъчно ясна в обясненията си.

    Tommorow, нямам снимка тук, но ще се опитам пак да обясня какво точно трябва да се прави. Имаш една снимка - току-що направена, която трябва да се разпечата в паспортен формат. Преди това, ако има сянка, някоя друга пъпка по лицето или червени очи, трябва да се коригират, след което снимката трябва да се изреже и размера й да се намали на около 4 см. на 5 см.; 300 dpi. После 4 копия от тази снимка (4 см. на 5 см.) трябва да се наредят една до друга на един ред на бяла бланка и да се разпечатат. Това се прави, за да се пести хартия, тъй като листите са формат А4. Понякога снимката се налага да се изсветли или потъмни, но това е в много редки случаи.

    Black Adder, ако ти се е сторило, че съм лаконична, това може би е било поради факта, че моите познания по обработка на снимки се свеждат до Cut/Resize/Red Eyes Remove и съм използвала предимно IrfanView. Относно програмата, която исках да се опитам да направя - там мисля, че стана ясно вече какво искам. Вероятно съм се надценила, но това е тема на друг разговор.

    Извинявам се, ако съм досадила с честите си питания и бедния ми терминологичен речник. Никога не съм имала претенции, че знам много, дори напротив.

    Относно "проблема", ето какво е решението, което избрах: IrfanView + Beauty Pilot. С тях успях да се справя и с петте точки.


    Още веднъж благодаря на всички за търпението!


    Не съм обидена на никой и не съм се засегнала от ничие мнение - държа да го отбележа!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик втора употреба(на част
    От MatZo във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 20:51
  2. Отговори: 1
    Последно: 21-03-11, 18:03
  3. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 23:47
  4. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 19:32
  5. Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)
    От enkov във форум Коментирай новина
    Отговори: 56
    Последно: 21-01-09, 11:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе