Резултати от 1 до 6 от общо 6

Конвертиране на филми за gsm с PocketDivXEncoder

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #1

    Конвертиране на филми за gsm с PocketDivXEncoder

    Мобилните телефони не са това което бяха,вече са все по-умни и функцията телефон е само част от тях.Камери,видеоразговори,слушане на музика,гледане на филми.Ще се спрем на последното защото се появяват много въпроси как става.Както знаем нормалните филми са доста големи въпреки че по-мощните смартфони ги плейват без проблем.За да се гледат трябва да се конвертират с по-малка резолюция което намалява използваните ресурси и памет.Само за пример,стандартен филм от два диска(1.36 gb) след конвертиране на резолюция 320x240 става на около 400 мегабайта което си е намаляване повече от три пъти.
    PocketDivXEncoder е малка безплатна програмка която даже няма нужда от инсталация.Това не е всичко,тя е по-бърза от конкурентите и конвертира не по-лошо от всяка друга.Справя се с българските субтитри.Официaлния сайт откъдето можете да я изтеглите е
    http://www.pocketdivxencoder.net
    Изтеглете файла tahoma.ttf от тук:
    http://www.sendspace.com/file/mcjp3c и го сложете в една папка с програмата.Стартираме програмата и натискаме бутона help:

    От този бутон посочваме пътя до файла tahoma.ttf който сложихме предварително в папката на програмата и избираме cp1251 което отговаря на български език:

    След това натискаме close.Преди да почнем да конвертираме трябва да изберем резолюция като натиснем бутона advanced options и select your device,трябва да изберете вашия телефон или да зададете ръчно резолюцията от бутона change:

    Сега избираме входящия файл,ако филма е със субтитри те задължително трябва да са в папката с видеофайла и да са със същото име като него.Ако е така самата програма ще ви пита дали да ги вгради като браузнете до видеофайла:

    След това посочете къде искате да отиде вече готовия файл,моя съвет е да му направите отделна папка:

    След това натискаме бутона Encode now и конвертирането започва.
    Важно за субтитрите
    Единствения недостатък на програмата е че не разчита правилно папки и файлове в които има запетаи и други специални знаци,както и дълги имена.Ако например файла е с име Marco.Polo.2007.DVDRip.XviD.CD1-JJxvid можете да го преименувате на Marco Polo,по същия начин и с папката в която е филма.Програмата се бърка по-често при папките така че първо тях преименувайте с просто име и пробвайте като натиснете бутона Preview:

    Ще ви се покаже малък екран на който ще видите малка част която е конвертирана,ако има субтитри си конвертирайте.Ако няма преименувайте папката както вече казахме.Това се прави с цел да не конвертирате всеки път целия филм и да останете разочаровани че той е без субтитри.Качеството на готовите филми не се различава от това на входящия файл.При мен на Nokia N80 при конвертирано филмче което е било с добро качество(DvdRip) излиза прекрасно.Пожелавам на всички приятно гледане.


    Постването на статията е свободно,при желание мога да предоставя текста на всеки.Достатъчно е само да ме спомене като автор.

    Автор Калоян Драгозов(dragozow)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #2

    Re: Конвертиране на филми за gsm с PocketDivXEncoder

    Неставали с Xilisoft Vidoe Audio Converter и Smart Movie 3.xx

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Конвертиране на филми за gsm с PocketDivXEncoder

    изтеглих програмката и ми хареса всичко, с изключение на липсата на възможност аз да определям битрейта, а само има слайдър за качеството. досега най-доброто, на което съм попадал беше YASA, но ми се струва, че с поддръжката на вграждане на субтитри въпросния pocket encoder ще отнеме короната на yasa-та

    P.S. позволих си да ти оправя линковете. надявам се не възразяваш

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re: Конвертиране на филми за gsm с PocketDivXEncoder

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    изтеглих програмката и ми хареса всичко, с изключение на липсата на възможност аз да определям битрейта, а само има слайдър за качеството. досега най-доброто, на което съм попадал беше YASA, но ми се струва, че с поддръжката на вграждане на субтитри въпросния pocket encoder ще отнеме короната на yasa-та

    P.S. позволих си да ти оправя линковете. надявам се не възразяваш
    Не възразявам.Слабото място на програмата са субтитрите,трябва човек да си поиграе докато ги подкара.Аз съм дал възможните причини поради които би могло да не излизат.За битрейта намерих нещо:

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Конвертиране на филми за gsm с PocketDivXEncoder

    bitrate, а не framerate

    намереното от теб е колко кадъра в секунда да има, а bitrate е какво количество информация да бъде използвано за описването на всеки кадър

    подкарването на субтитрите не е проблем, но именно с тях е свързан и първия намерен от мен проблем - при ориентация landscape картината е "легнала", субтитрите обаче се перпендикулярни на нея (на едната, по-късата страна на образа )

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re: Конвертиране на филми за gsm с PocketDivXEncoder

    Хаха
    Нормално е да го гледаш напряко като на телевизор,едва ли има мазохисти.Или би могло ако дисплея е квадратен,има такива покети.Я цък на малката стрелка тук:


  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Конвертиране VHS в DVD как?
    От Barbarian X във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 07-04-07, 11:31
  2. Конвертиране на .MOD, .XM, .IT, .MO3... в .MP3
    От IvO™ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-01-06, 02:16
  3. КОНВЕРТИРАНЕ НА МР4 ФИЛМИ ДО AVI
    От wasil във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 11-08-04, 00:09
  4. Конвертиране на PDF
    От blue_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-06-04, 14:36
  5. Конвертиране на филми
    От The Mask във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 18-05-02, 04:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе