Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем с Рутер ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    21
    #1

    Проблем с Рутер ?

    В нас сме с два компютъра, така де с два лап топа , имаме рутер,който разклонява връзката на нета , проблема е следния ...
    Понякога инернета спира и на двете машини , като рестартирам рутера,т.е като го изключа и включа пак в тока и всичко се оправя и нета тръгва ... нормално ли е това ? Имам предвид дали винаги трябва да правя подобен рестарт ? Да не би рутера нещо да е развален ? От друга страна ако беше така нямаше изобщо да има нет ...
    Какво мислите вие ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: Проблем с Рутер ?

    Мисля, че си взел някъв евтин рутер.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    21
    #3

    Re: Проблем с Рутер ?

    Спор няма. Но не зависеше от мен.Понеже имам съквартирант , а на него не му се даваха повече пари за рутер.
    Има едно копче "reset", мисля си ако го рестартирам от там, дали ще си загуби всички натройки правени в началото от техниците?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #4

    Re: Проблем с Рутер ?

    Абсолютно! ще възстанови фабричните настройки и може да не видите нет повече

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Re: Проблем с Рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от Don_Corleone
    Понеже имам съквартирант , а на него не му се даваха повече пари за рутер.
    Всяка сутрин съквартиранта ти да рестартира рутера тогава... Пак добре, че не се изисква и въглища да хвърля в него.
    Какъв модел е рутера ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    21
    #6

    Re: Проблем с Рутер ?

    Repotec

    П.С - това за вългищата ми хареса

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #7

    Re: Проблем с Рутер ?

    М да. Евтините рутери имат сериозни приблеми (а мисля ,че и не само евтините) при промяна в захранващото напрежение. Поне тека са ми обяснявали хората от моя доставчик. При непостоянно напрежение ( а оттам и промяна в тока) се получавали някакви "забивания" и бил необходим "рестарт" за да тръгне пак.

  10. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #8

    Re: Проблем с Рутер ?

    Ако теглите торенти си ограничете скоростта, повечето забиват заради трафика!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    21
    #9

    Re: Проблем с Рутер ?

    Възможно е да е от промяна в напрежението на тока. Просто си върви нета и по едно време увисва и на двата компютъра.След рестарт от тока всичко си идва на мястото.
    Рутера е на няколко дни , има гаранция, дали да го върна ?

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #10

    Re: Проблем с Рутер ?

    Аз си купих преди време небезизвестният linksys wrt54gl за 130 лв. Тоя рутер с оригинален, с алтернативен фирмуеър, изключиш ли го от контакта така блокира, че и ресет бутона не помага. Последният път се наложи да го флашвам през JTAG интерфейса за да го отблокирам. В момента пак е блокирал, но вече не ми се занимава. Според мен най-добрия рутер е старо пц + wireless адаптор + подходящ линукс. Тия така наречени рутери колкото време работят, толкова и неработят. Направи си backup на настройките и след поредния reset си възстановявай настройките от него поне да не ги въвеждаш всеки път.

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #11

    Re: Проблем с Рутер ?

    Само да добавя , относно напрежението и тока. Едно време в офиса тока ни спораше задължително по 5- 6 пъти на седмицата , заради някъв "проблем" на енергото , щото новата сграда била построена (реконструирана) и поемала много повече електричество и т.н и т.н Та по тоя повод имаме поне четири кашона с рутери - мъртавци.
    Интересно защо , но при безжичните е някакси по безболезнено.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #12

    Re: Проблем с Рутер ?

    Аз на работа използвам основно wrt54gl, интересното е, че от 10 монтирани днеска беше последният, само един ми е правил чалъми. Т.е. за една година си е върнал фабричните настройки два пъти. Но като цяло съм много доволен, на две от местата включително и се тормози яко много. Закачени за него са 10 лаптопа по безжичен път и по жичен, като поне 4 бясно тегля от торенти. Мисля си обаче за твоя проблем е свързан или с някакви защити на доставчика или самият рутер както каза MoPcKu не може да издържи на торент натоварване.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #13

    Re: Проблем с Рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от Don_Corleone
    В нас сме с два компютъра, така де с два лап топа , имаме рутер,който разклонява връзката на нета , проблема е следния ...
    Понякога инернета спира и на двете машини , като рестартирам рутера,т.е като го изключа и включа пак в тока и всичко се оправя и нета тръгва ... нормално ли е това ? Имам предвид дали винаги трябва да правя подобен рестарт ? Да не би рутера нещо да е развален ? От друга страна ако беше така нямаше изобщо да има нет ...
    Какво мислите вие ?
    Евтините рутери често забиват от токови удари, но и от голям broadcast трафик, или натоварване с много торенти. Ако си в Лан мрежа без vlan няма оправия, освен друг рутер /примерно старо пс/. Специално при Canyon и Repotec дори и с UPS пак си забиват.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    21
    #14

    Re: Проблем с Рутер ?

    Искам само да попитам от клъде мога да вляза в настройките на този рутер ? Модела както вече казах е Repotec... и-нет доставчиика ми каза, че трябва да се зададе една опция от самите настройки и всичко шяло да е ок ... някой може ли да ми помогне

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #15

    Re: Проблем с Рутер ?

    ако нямаш книжка с описанието, най-лесния начин е да провериш кое IP ти е дадено за Gateway, обикновено това е IP-to на рутера
    пишеш го в броузера и готово, малкият проблем е че ще ти иска име и парола, но след като не си ги пипал, трябва да са по подразбиране.
    обикновено са : admin/admin или admin/12345
    виж за всеки случай лепенката на гърба на рутера, на някои ги пише там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с рутер
    От Caesar във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-12, 20:26
  2. Проблем с рутер DI-524 G2G
    От blue1 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-12, 00:46
  3. Проблем с рутер
    От sasho1bs във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 18-12-11, 22:45
  4. Проблем с рутер
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-05-10, 21:15
  5. Проблем с рутер!
    От NeRoX във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-01-10, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе