Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Надписи с "маймуница"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #1

    Надписи с "маймуница"

    Търся акъл от по-знаещи от мен. След едно преинсталиране на системата /ХР SP2/ в някои от инсталираните ми приложения, като сменя езика от английски на български или руски, част от надписите са с "маймунешки" букви. Някой имали представа на какво се дължи това и как се оправя? Ако е от контрол панел->регионални и езикови кои езици трябва да са избрани? Ако е от друго, кажете какво? Ще съм благодарен на всякаква помощ.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #2

    Re:Надписи с "маймуница"

    В контрол панел->регионални и езикови навсякъде трябва да в България. Включително и на 3-тия таб, които е точно за разпознаване на програмите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #3

    Re:Надписи с "маймуница"

    Цитат Първоначално публикувано от periel
    В контрол панел->регионални и езикови навсякъде трябва да в България. Включително и на 3-тия таб, които е точно за разпознаване на програмите.
    Всичко в контрол панела ми е на български обаче резултата е същия. Съжалявам, че немога да прикача снимка на ситуацията, но при опит за публикуване, получавам съобщение за препълнено чекмедже.



  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Надписи с "маймуница"

    Това се нарича кирилизация на Windows. Ако си сложил всичко на български, то и тази опция е там. Падащото меню се намира в Advanced>Lenguage for non-Unicode programs! Трябва да рестартираш след като отметнеш Bulgarian. Ако Windows е някаква орязана версия и липсва поддръжката ще те пита за диск.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re:Надписи с "маймуница"

    Без да претендирам за някакви знания по въпроса - споделям опит само.
    След като минах от 98 на XP - имах същия проблем.
    Инсталирах си диска с българската версия (купешки вин). Оправи се кирилицата, но не можех да трая
    тази версия. Деинсталирах българската версия и всичко заспа - предполагам, че някакви фонтове са се
    записали и после са останали където трябва. Сега нямам никакви проблеми с кирилицата.
    Знаещите може някак по-добре да обяснят.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re:Надписи с "маймуница"

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Това се нарича кирилизация на Windows. Ако си сложил всичко на български, то и тази опция е там. Падащото меню се намира в Advanced>Lenguage for non-Unicode programs! Трябва да рестартираш след като отметнеш Bulgarian. Ако Windows е някаква орязана версия и липсва поддръжката ще те пита за диск.
    Не е от това - и аз го има проблема със Скайп и QIP infinium. С някоя нова версия ту се оправя тиу пак се бъгва. С програмите няма проблеми - единсвено с горните 2 .
    И Вин а е Хоме и е купешки / легален/ .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #7

    Re:Надписи с "маймуница"

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Това се нарича кирилизация на Windows. Ако си сложил всичко на български, то и тази опция е там. Падащото меню се намира в Advanced>Lenguage for non-Unicode programs! Трябва да рестартираш след като отметнеш Bulgarian. Ако Windows е някаква орязана версия и липсва поддръжката ще те пита за диск.
    Прекарах всички видове табове и полета, слагах инсталационния диск, рестартирах и резултата си е същия. Единия ред е на руски и веднага следващия под него с по-малките букви/поясняващ горния/ е на маймуница. Възможно ли е самата програма да е бъгава?

  10. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #8

    Re:Надписи с "маймуница"

    Е сложи си приличен уиндолз де.

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #9

    Re:Надписи с "маймуница"

    Ами да вероятно нещо се е омазало, особено ако е имало инсталирано преди това, примерно FlexType! Най-вероятно една чиста инсталация ще отнеме по-малко време от колкото да откриеш проблема.

    ПП - не празбрах това само на една програма ли го прави. Щото така пишеш по-горе. Ако да, коя е тя? Инсталирай самите програми наново. Ако имат с по-новите им версии!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #10

    Re:Надписи с "маймуница"

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Ами да вероятно нещо се е омазало, особено ако е имало инсталирано преди това, примерно FlexType! Най-вероятно една чиста инсталация ще отнеме по-малко време от колкото да откриеш проблема.

    ПП - не празбрах това само на една програма ли го прави. Щото така пишеш по-горе. Ако да, коя е тя? Инсталирай самите програми наново. Ако имат с по-новите им версии!
    Само на една програма Advanced Windows CareV2 Personal, а за FlexType, ако имаш по-добро предложение давй. Ще пробвам.

    "Re:Надписи с "маймуница"
    « Отговор #7 -: 23.04.2009, 15:26 »
    Отговори с цитат
    Е сложи си приличен уиндолз де."

    То от толкова бърникане в настройките до там се стигна до преинсталация на уйндоуса, а той до сега не ми е правил мезерии. Проблема е само с тази програма.

  13. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #11

    Re:Надписи с "маймуница"

    Ама, сега Аз не разбрах. Ти в момента ползваш ли FlexType. Ако да - съм почти сигурен, че оттам е проблема. FlexType се използва за кирилизация на Windows и е напълно излишна защото самата ОС си има кирилизиране. Прави се по начина, който ти описахме по-горе. Тогава FlexType става излишна. Бъговете по кирилизацията се получават точно от нея. Не помня дали имаше някакъв инструмент за базпроблемното и отстраняване. Потърси. Ако не се получи - нова инсталация на ОС.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re:Надписи с "маймуница"

    Цитат Първоначално публикувано от vik-45
    а за FlexType, ако имаш по-добро предложение давй. Ще пробвам.
    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Не помня дали имаше някакъв инструмент за базпроблемното и отстраняване. Потърси. Ако не се получи - нова инсталация на ОС.
    Милиарди пъти е писано: Решението на Инженера!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re:Надписи с "маймуница"

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Милиарди пъти е писано: Решението на Инженера!
    Не е от това . Никога не съм слагал Флекс тайп. Но на Скаип и QIP го имамм този проблем. Понякога с нов аверсия на Skype се оправя и на следваща версия пак е маймун. Систем ресторе на стара версия не помага.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re:Надписи с "маймуница"

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Не е от това . Никога не съм слагал Флекс тайп. Но на Скаип и QIP го имамм този проблем. Понякога с нов аверсия на Skype се оправя и на следваща версия пак е маймун. Систем ресторе на стара версия не помага.
    Чакай сега, ти се месиш на човека в темата. Той ИМА ФлексТъпе, и не му работи конкретна програма.
    Ти от друга страна, не казваш къде нямаш кирилица - в менютата на съответните програми или когато си пишеш с някой любим събеседник, с незнайно каква кодова таблица и незнайно какъв клиент-комуникатор.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #15

    Re:Надписи с "маймуница"

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Ама, сега Аз не разбрах. Ти в момента ползваш ли FlexType. Ако да - съм почти сигурен, че оттам е проблема. FlexType се използва за кирилизация на Windows и е напълно излишна защото самата ОС си има кирилизиране. Прави се по начина, който ти описахме по-горе. Тогава FlexType става излишна. Бъговете по кирилизацията се получават точно от нея. Не помня дали имаше някакъв инструмент за базпроблемното и отстраняване. Потърси. Ако не се получи - нова инсталация на ОС.
    Махнах Flexa Резултата си е същия. Едва сега забелязах, че в Адвансето при настройките за руски пише "нов превод версия 3". Най-лесното решение оставям си Адвансета на английски и това е. А за заместител на ФлексТъпе приемам всякакви предложения, аз обичам да експериментирам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Терзания - аспиратори - "Eurolux MOSAIKO PRO Vario" vs "Faber Perla"
    От observer във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 26-11-07, 10:56
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе