Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Блокиране на флаш реклами

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #1

    Блокиране на флаш реклами

    Не съм се занимавал с никакви програми за блокиране на реклами затова питам от позицията на абсолютен лаик: има ли начин да се блокират досадните и тежки флаш реклами? Например тези в замунда и аренабг.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #2

    Re: Блокиране на флаш реклами

    Инсталирай си Add-Block Plus на Firefox-a и всичко е окей

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #3

    Re: Блокиране на флаш реклами

    Аз ползвам AdBlock Plus - add-on за Mozilla FireFox.
    Прави точно това.

    //Oops, изпревариха ме

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #4

    Re: Блокиране на флаш реклами

    Може и Flashblock - екстенжън за файърфокс-а точно за флаш-реклами.Много ефективен!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #5

    Re: Блокиране на флаш реклами

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    Инсталирай си Add-Block Plus на Firefox-a и всичко е окей
    А като се тури Adblock е добре да се сложи и Adblock Filterset.G Updater онлайн списък с филтри, който се обновява периодично. Така ще имаш предварителна база с адреси за блокиране на съдържание. А ти вече може да си добавяш още нататък.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #6

    Re: Блокиране на флаш реклами

    Точно защото бях сложил някакъв плъгин Adblock и нямаше абсолютно никакъв ефект, затова питам. Иначе този Flashblock не съм го чувал, сега ще го разуча и ще дам отзиви


    Добавено: Флашблока върши перфектна работа, но как да блокирам другите реклами, например на сайта на арена, тази в средата за globe7 и онази вдясно на мегашоп?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: Блокиране на флаш реклами





    Така не е ли по-лесно
    ( ! не знам дали съм разбрал правилно темата все пак ! )

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #8

    Re: Блокиране на флаш реклами

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    Точно защото бях сложил някакъв плъгин Adblock и нямаше абсолютно никакъв ефект, затова питам. Иначе този Flashblock не съм го чувал, сега ще го разуча и ще дам отзиви
    Добавено: Флашблока върши перфектна работа, но как да блокирам другите реклами, например на сайта на арена, тази в средата за globe7 и онази вдясно на мегашоп?
    По какъв начин ползваше Adblock? Нали знаеш как се добавят филтри в Adblock??? Като не ти харесва една картинка десен миши бутон->Adblock и блокираш пълния адрес или цялата папка с реклами (примерен филтър http://www.mobilebulgaria.com/uploads/banners/). Така повече няма да ти се появяват занапред тези картинки. За флашрекламите се появява таб на всяка такава и цъкваш върху таба, за да блокираш (табът трябва да е разрешен в опциите на плъгина).
    Мене Арената ми няма кьорава реклама, стои си една черна и толкоз. Не ми се занимава да качвам скрийншотове сега да видиш за какво става въпрос.
    А това, което предлага @MitkoS е просто и ефективно за флашанимациите, но то е за интернет експлорер и ще действа и там където не трябва - има флашбазирани сайтове или такива с по едно основно флашменю, те няма да се браузват пълноценно.

    "Адблока" не ти отрязва автоматично всички реклами. Трябва някакво действие от потребителя. Направено е достатъчно лесно, примерно може да се вкара филтър */ads/*, може... абе всякакви работи може да спрат да се зареждат, но е необходима и минимална намеса

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #9

    Re: Блокиране на флаш реклами

    universum, велик си ! Наистина с десен бутон се добавят, и то не само картинки, а на някои места и цялата рамка със сменящи се картинки (напр. zamunda.net/right-banner.php)

    MitkoS, твоят вариант блокира напълно всякакви флаш приложения, а целта ми беше именно това което върши Флашблок - празни полета с "човка", които при един клик отгоре стават активни.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #10

    Re: Блокиране на флаш реклами

    Попрочетох наново темата и мисля, че е добре да се уточни, че Adblock Plus и Adblock са два различни плъгина. Принципът на работа е един и същ, но по мое мнение вторият е за предпочитане.

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re: Блокиране на флаш реклами

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    universum, велик си ! Наистина с десен бутон се добавят, и то не само картинки, а на някои места и цялата рамка със сменящи се картинки (напр. zamunda.net/right-banner.php)

    MitkoS, твоят вариант блокира напълно всякакви флаш приложения, а целта ми беше именно това което върши Флашблок - празни полета с "човка", които при един клик отгоре стават активни.
    Така е,аз не виждам нито един банер някъде.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #12

    Re: Блокиране на флаш реклами

    Ще използвам темата за да задам друг въпрос, свързан с Файърфокса - относно add-on-ите. Тези, които са вече инсталирани, пазят ли се в някаква папка, всмисъл мога ли да ги копирам и след преинстал на фокса да ги добавя локално, вместо отново да ги издирвам из интернет?

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #13

    Re: Блокиране на флаш реклами

    C:\Documents and Settings\USERNAME\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\mvpd5qd2.default\extensions

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #14

    Re: Блокиране на флаш реклами

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    Ще използвам темата за да задам друг въпрос, свързан с Файърфокса - относно add-on-ите. Тези, които са вече инсталирани, пазят ли се в някаква папка, всмисъл мога ли да ги копирам и след преинстал на фокса да ги добавя локално, вместо отново да ги издирвам из интернет?
    В момента се сещам за две лесни възможности:
    1. Програмката Mozbackup, която съхранява плъгините, темите и т.н. Всъщност се архивира целия профил с настройките, плъгините, отметките и др.
    2. FEBE - Firefox Environment Backup Extension, което върши подобна работа, но не е отделна програма, а плъгин.

    За отметките е много удобно да се ползва Foxmarks - ъплоудва ги на сървър и където и да отидете може да са ви синхронизирани.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #15

    Re: Блокиране на флаш реклами

    да кажа аз как съм го направил:
    една папка на D:
    d:\data\firefox\user
    там съм копирал посочената по-горе от Cvetanov папка, която се вижда, само когато са разрешени скритите файлове
    та в тая папка \Mozilla\Firefox\се намира един файл profiles.ini
    в него нещата се променят така:
    Код:
    [General]
    StartWithLastProfile=1
    
    [Profile0]
    Name=default
    IsRelative=0
    Path=D:\data\firefox\user
    и ако щещ трий, ако щеш преинсталирай, после само си сменяш пътя и всичко си идва на място
    По същия начин съм настроил и пощата си в Thunderbird

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 27-04-11, 19:51
  2. Булсатком, субтитри и реклами.
    От Wise във форум Черен списък
    Отговори: 10
    Последно: 25-11-10, 19:05
  3. Гледате ли телевизионни реклами?
    От Cko във форум Анкети
    Отговори: 22
    Последно: 22-04-05, 15:20
  4. IE - няма спасение от реклами...
    От The_UFO във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 18-01-04, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе