Резултати от 1 до 14 от общо 14

Хораа просветете мене безграмотния

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #1

    Хораа просветете мене безграмотния

    как да си пусна едно програмче, което се оказа на Джава и което като тръгне ще ми генерира билка за едно друго, дето пък ще ми помогне, дай Боже, да възстановя затритите файлове от една флашка на една колежка на жена ми...

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    аз може би тъпо ще се изкажа .......ама що не извлачиш програмчето и не го пуснеш в отвореният прозорец на Интернет Експлоръра? Би трябвало да тръгне. (ако на компа ти е инсталирана виртуална машина на JAva)

    Не съм го пробвал това и може да говоря глупости .......

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    а защо не го направим по по-лесния начин - кажи какво конкретно ти трябва

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    а защо не го направим по по-лесния начин - кажи какво конкретно ти трябва
    Ами аз съм го написал:
    ...как да си пусна едно програмче, което се оказа на Джава...
    Имам предвид директно ли има изпълним файл, някакъв компилатор ли или интерпретатор ми трябва???
    Имам една папка, напр. LEKA, вътре има един .gif файл, три .class файла и още една папка Мeta-inf, където има един единстввен файл manifest.mf.
    Като приложа препоръката на stenli за манифест-а - в ИЕ се появява текст от 3 реда:
    Manifest-Version: 1.0
    Sealed: true
    Main-Class: LEKA
    A ako дръпна .class файл в ИЕ ми тръгва Даунлоад мениджъра и иска да го сваля

    На сайта, откъдето го изтеглих изрично пише, че лека е на Джава.

    А билката ми трябва щото на тая флашка, за която иде реч е имало записана една дисертация, а и още маса статии...

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #5

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    Убеден ли си, че тази програма, която се краква с JAVA програмчето е единствената ти алтернатива за възстановяване на данните. Защото докато се чудиш как да подкараш java крака, десетки добри и няколко отлични програми могат да ти свършат същата работа.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    "конкретно" = коя програма искаш да кракнеш с какво?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #7

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    Разбира се, знам,че не е единствената алтернатива.
    Дотук използвах GetDataBack for FAT - резултатът на практика беше нулев - само един читаво възстановен файл. Друг път тази програма ми е спасявала буквално задника, но този път - пълно разочарование.
    Използвах също и EasyRecovery Professional - в режими AdvancedRecovery, DeletedRecovery и RawRecovery, резултатът беше близък до предходния, но все пак изскочиха още 2 файла, за съжаление - незначителни. И двете ми дадоха, че намират един голям файл - около 77 МВ, който трябва да е въпросната дисертация, но го дават като Backup.bkf и след опит за възстановяване следва съобщение за повредена структура - и дотам.
    Използвах също и PhotoRescue Advanced PC. Тя ми извади общо 33 файла, от които 20 .doc & 11 .pdf. от тях се четат без проблем общо 11, но пък не намира големия файл с дисертацията.
    Програмката, която искам да излекувам е RescuePRO Deluxe, но .... не отбирам нищо от Джава
    Имам и други в арсенала - ще пробвам и тях, но се насочих към последните две, защото са специално за възстановяване на данни от флаш-устройства.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #8

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    тези също вършат работа:

    http://www.objectrescue.com/products/objectrescuepro/

    http://www.objectrescue.com/products...entsrescuepro/

    първото съм го ползвал с добър резултат за затрити снимки от SD карта, второто не съм го ползвал

    има и нелоши безплатни алтернативи...


  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    .....
    Програмката, която искам да излекувам е RescuePRO Deluxe, но .... не отбирам нищо от Джава
    Имам и други в арсенала - ще пробвам и тях, но се насочих към последните две, защото са специално за възстановяване на данни от флаш-устройства.
    Дано успееш, че да си загубиш цялата дисертация е много лошо! Би било голяма глупост тя да стои само на флашка.
    И понеже взехме все повече да ги ползваме тия пущини флашките, после да споделиш рецептата за успешно възстановяване тук, както и необходимия инструментариум.

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    Има едно Flash Memory Toolkit, което работи отлично. Пиши ми съобщение, ако не го намериш лесно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    Да не създавам песимистично настроение, но обикновено възстановяващите програми са безсилни когато файла е 'фрагментиран'. А в случая се опасявам, че е точно така, многократните презаписи на файла при редакция са създали поредица от сектори, разпръснати по цялата памет.
    Но както се казва - на чужд гръб и 100 съвета са малко, та затова не ти пречи нищо да опиташ и с R-Studio

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #12

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    Вкъщи и на работа ползвам RecoverMyFiles. На същата фирма е и RecoverMyPhotos, с нея съм възстановявал успешно всички снимки от форматираната си CF карта, но без да съм снимал след формата естествено.
    За безплатна програма - Recuva.
    Пробване му е майката. Като си бях форматирал картата на фотоапарата от 5-6 наистина известни програми само RecoverMyPhotos успя да свърши работа. Оттогава минаха три години и предполагам има развитие в този софтуер.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #13

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    Колеги, позволявам си да пиша и да питам в тази тема понеже имам много гаден проблем с един ФЛАШ. А-дата, 256 МБ, На него нито меже да се записва нито да се трият наличните файлове. Могат само да се отварят и четат. Искам да го форматирам, казва че е write protected и толкова. С какви ли не тулове от интернет пробвах да го форматирам, не ще и не ще! Включително търслих решение на проблема и в гугъл, но никое от решенията които бяха предложени не даде резултат!Флашът няма копче за предпазване от изтриване!
    В момента търся нещо с което да му направя формат на ниско ниво. Някой може ли да помогне с някоя идея?

    п.с. Относно по-горния проблем мисля че е загубена кауза да опитът да се възстанови десертацията, понеже повечето програми за възстановяване работят по сходен начин, но нандеждата умира последна!Късмет!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #14

    Re: Хораа просветете мене безграмотния

    Флашка е същото като Сашка на задна прашка И аз преди време имах сходен проблем и така и не успях да възстановя всичко след затриване на партитишъна. Посъветвай ги да записват и на CD и това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе