Резултати от 1 до 11 от общо 11

Encoding проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Encoding проблем

    Получих по QIP съобщение, което ми излеле на "маймуни".
    Не бях настроил още Windows, тъй като преинсталирах.
    Има ли някъкъв начин да прочета какво ми е написано, да го конвертирам, ако това е точния израз, т. к. е важно за мен.

    Благодаря предварително.

    Ей такива маймуни: "âîðè òàêà è íå îñ"

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Re: Encoding проблем

    "вори така и не ос"...

    Тук можеш да го декодираш:
    http://2cyr.com/decode/?lang=bg

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Encoding проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Malone

    Ей такива маймуни: "âîðè òàêà è íå îñ"
    "вори така и не ос"
    Копирай текста (маймуните) и Paste във WordPad. Маркирай текста там и смени шрифта на Tahoma. Обикновено се получава.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Encoding проблем

    Благодаря ви.

  6. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #5

    Re: Encoding проблем

    Изкушавам се да използвам твоята тема за още един подобен въпрос.
    Тествах няколко уникод-клиента на Миранда и при всички има проблем с офлайн-съобщенията, съдържащи кирилица. Излизат с ??? и не могат да се декодират.
    Мисля, че разбрах на какво се дължи, но не намирам решение.
    Накратко: офлайн съобщенията се изграждат по различен начин от другите, като се подават като multipart, на който кирилишките секции са кодирани в 1251. Обаче уникод клиента не умее да се оправя с тях, опитва да ги декодира като utf-8 и получава незначещи символи.

    Ако за сега не е решен тоя въпрос, има ли как да "прихвана" входящото съобщение преди Мирандата и да си го декодирам сама?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #6

    Re: Encoding проблем

    Същия проблем имам и аз на ICQ-то. Офлайн съобщенията излизат на маймуни според мен защото минават през сървъра им, за разлика от онлайн съобщенията, които се обменят директно между двамата потребители.

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    Re: Encoding проблем

    http://pchelp.cablebg.net/Software/R.../Shtirlitz.htm
    (товарищ Щирлиц всегда помагает )

  10. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #8

    Re: Encoding проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    ...Тествах няколко уникод-клиента на Миранда и при всички има проблем с офлайн-съобщенията, съдържащи кирилица. Излизат с ??? и не могат да се декодират. Мисля, че разбрах на какво се дължи, но не намирам решение. Накратко: офлайн съобщенията се изграждат по различен начин от другите, като се подават като multipart, на който кирилишките секции са кодирани в 1251. Обаче уникод клиента не умее да се оправя с тях, опитва да ги декодира като utf-8 и получава незначещи символи.
    А кой plug-in ползваш за изпращането на съобщенията? SRMM, Scriver, TabSRMM? Това в кой протокол ти се случва? Ползваш ли и други, освен него? Там така ли е?

    Еdit: Сега си направих проба с протоколите, които ползвам (MSN, Jabber, ICQ). Всичките си работят коректно с кирилица offline. Аз самият пращам с този plug-in: http://addons.miranda-im.org/details...ewfile&id=3701 Пробата, обаче, е с контакт, който също е с Miranda и Scriver.

  11. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #9

    Re: Encoding проблем

    @Karata,
    Става дума за различни версии на Миранда, ICQ, IcqOscarJ Protocol 0.3.9.4, SRMM при получателя.
    Но същественото е, че изпращача е с НЕуникод-клиент (в случая ICQ 2003b).
    Проблемът е известен.
    Така че, ако правиш тест, помоли някой с такъв тип клиент да ти прати едно само с латиница, едно само с кирилица и едно смесено.

    Замислих се и над това, което казва boishin: че едните съобщения минават през сървъра, а другите - директно. Но тогава, при онлайн комуникацията със същия потребител, ако е директна и не минава през сървъра, защо ги получавам четими? В смисъл: тогава кой се грижи да ги прекодира?

  12. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #10

    Re: Encoding проблем

    Така че, ако правиш тест, помоли някой с такъв тип клиент да ти прати едно само с латиница, едно само с кирилица и едно смесено
    Нямам такива контакти - малко са ми в ICQ-то. А ти защо не пробваш със Scriver - не се налага да се разделяш със SRMM - просто сложи чавката в plugins на Scriver (ако те разочарова, просто я слагаш на SRMM).

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Encoding проблем

    Аз съм с ICQ 2003b. Ако мога да бъда полезен, казвайте какво да правим. И аз имам оплаквания от човек с ICQ6, че изпратени съобщения към него, когато е Off-Line, пристигат на маймуница.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Encoding в php на готов guestbook - проблем
    От devil във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 15
    Последно: 19-09-08, 15:27
  2. Apache и encoding
    От The Mask във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 04-05-04, 09:59
  3. Stranen problem s encoding v XP & IE6 SP1 v web!
    От s01o във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 14-04-04, 19:35
  4. Проблем с encoding
    От jiroscop във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 16-05-03, 09:41
  5. MP3 encoding/decoding/playback
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 21-01-03, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе