Резултати от 1 до 9 от общо 9

Следене на интернет трафика - Как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #1

    Следене на интернет трафика - Как?

    Искам да питам как мога да си следя интернет трафика(входящ+изходящ), тъй като съм на лимитирана тарифа, която не е малка, но все пак ми се е случвало да си доближавам лимита и съответно интернет скоростта става доста бавна, защото от нет доставчика я ограничават при доближаване на лимита. Та искам да питам ако някой от вас си следи трафика да каже как го прави или да даде съвет за някакъв начин да си го проверявам в самия Уиндоус или Контрол Панела например, а ако не, да каже за някоя програма. По принцип знам, че става с програми, но май те трябва да са постоянно включени, за да отчитат трафика и съответно черпят от РАМ ресурсите, което не е много желателно при РС-та с по-малко РАМ. Но все пак, моля споделете, ако можете да помогнете Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #2

    Re: Следене на интернет трафика - Как?

    Провери за това на страницата ма доставчика си. Там би трябвало да ти извеждат информация за изразходваният от теб трафик.
    Иначе погледни например: - Ethernet Internet traffic Statistic. На горният сайт има още редица безплатни програмки с подобен род дейност.

    Успех!

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #3

    Re: Следене на интернет трафика - Как?

    Да, благодаря ти, търсил съм и преди там подобни програми, но точно това не разбирам дали трябва да са постоянно включени, за да отчетат коректно трафика.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #4

    Re: Следене на интернет трафика - Как?

    ДА!

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #5

    Re: Следене на интернет трафика - Как?

    На мен ми трябва програма, която ми показва поотделно за всяка програма какъв трафик ми прави. За ХР такива - бол, смао че на мен ми трябва за виста и не мога да намеря. Някакви предложения?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #6

    Re: Следене на интернет трафика - Как?

    Да се включа и аз с подобен въпрос...
    В момента ползвам NetMeter. Интернета е от MTel през VMC модем и тарифата е трафик/месец. Не мога да разбера защо NetMeter отчита около 10 пъти повече трафик, отколкото е отразен във фактурата на MTel. Първия месец ми отчете малко повече от 1ГБ трафик, а във фактурата беше около 120МБ. Някой има ли идея защо? И можете ли да ми препоръчате с какво (безплатно) да следя трафика коректно?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    41
    #7

    Re: Следене на интернет трафика - Как?

    а има ли програмка, която инсталирана на един компютър в мрежа от 15, да следи целия трафик в мрежата, по вътрешни ай пи та?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #8

    Re: Следене на интернет трафика - Как?

    Тези програмки следят трафика от твоя компютър до дадения сървър...целия обмен на информация - ако не цъкаш в нет-а ще забележиш че пак има трафик между теб и другата машина, най-лесно ще е ако ограничиш следенето на програмки които използват интернет - огнената лисица/онова другото, торент клиента и така нататък - по този начин ще може по-точно да имаш идея какво става

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #9

    Re: Следене на интернет трафика - Как?

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    На мен ми трябва програма, която ми показва поотделно за всяка програма какъв трафик ми прави. За ХР такива - бол, смао че на мен ми трябва за виста и не мога да намеря. Някакви предложения?
    Попаднах на CommTraffic и съм доста доволен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Следене на трафика и вируси в ЛАН
    От kentawar във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-05, 19:58
  2. Php/sql базирана система за следене на трафика
    От Nedko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 03-06-05, 11:00
  3. Въпрос? следене на трафика
    От Prometey във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 01-11-04, 11:45
  4. Програма за следене на трафика????
    От The_saint във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-05-04, 11:21
  5. проблем с интернет трафика
    От ivop във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 29-01-03, 14:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе